Як стати фахівцем з монтажу відеороликів?

287

Від автора: здрастуйте, дорогі друзі! Давайте сьогодні розберемося, як стати фахівцем з монтажу відеороликів, і якими якостями повинен володіти представник цієї професії. Отже, ви вмієте працювати з відеоматеріалами, любіть знімати на відеокамеру, а вона любить вас; ви посидючі, цілеспрямовані і ще знаєте пару комп’ютерних програм по обробці відео – і аудіоматеріалів? А також ви вмієте писати сценарії, робити потрібні акценти, яскраво і вигідно презентувати все, що переміщається, дихає і живе на екрані? Отже, робота по монтажу відеороликів вам однозначно підходить!

Ось кілька відповідей на часто виникаючі питання тих, хто вже прийняв рішення стати фахівцем з монтажу відеороликів.

Що таке монтаж, і для чого він потрібен?

Збірка, відбір успішних кадрів і видалення невдалих — це і є монтаж. У процесі роботи відбувається найцікавіше: з величезної кількості відеоматеріалів вибираються потрібні моменти і з’єднуються між собою.

Коли створюєш відеоролик, також накладається музична доріжка, додаються ефекти і титри, особливі вставки і цікаві переходи. Потім, як ролик готовий, його обробляють і стискають. Якісний змонтований відеоролик — наче фільм, в якому яскраві події життя показано компактно, красиво і ефектно.

Як навчитися створювати монтаж?

Без основних знань і певних навичок слідувати по шляху монтажера не так вже й просто… Для роботи такого роду потрібен сильний комп’ютер, який зможе працювати з досить великими відеофайлами. Ще потрібно знати спеціальні програми по обробці відео і аудіо: Adobe Premier, Edius Pro, After Effect, Sony Vegas Pro, 3D MAX і так далі.

Програм маса, і навчитися працювати на них не так вже й складно, як здається з першого погляду. Щоб вивчити основи основ роботи з відеофайлами, вистачить приблизно трьох—чотирьох тижнів. Але життя не стоїть на місці, і видеоиндустрия розвивається досить швидко, тому потрібно завжди бути в курсі новинок. Доведеться постійно розвиватися і вчитися, вдосконалювати свою майстерність, щоб ваші ролики були ще привабливішим і відповідали останнім модним тенденціям.

Які якості повинні бути у монтажерів?

Найважливіша якість, яку повинен мати монтажер — це посидючість. Щоб зробити всього одну хвилинку ролика, треба витратити приблизно годину свого часу, якщо не більше. Якщо ви вмієте працювати акуратно, методично, копітко, це дуже вам стане в нагоді при роботі зі створення відеороликів.

Ви повинні інтуїтивно обрати той самий кадр, який буде вигідно виглядати — іншими словами, повинна бути добре розвинена «чуйка». Ви на основі сирого матеріалу складаєте сценарій, і по ньому далі монтуєте ролик. Чим більше проявіть свою творчість, тим цікавіше буде підсумковий результат. Головне, не шкодуйте витраченого часу і праці: пам’ятайте, що ви зробите, має приковувати погляд, викликати захват і радувати своєю бездоганною якістю.

Розглянемо трудовий процес монтажера, а він складається з декількох етапів:

для початку, потрібно переглянути весь відеоматеріал;

далі, відібрати кращі кадри;

скласти сценарій майбутнього відеоролика;

створити цікаві і яскраві переходи, можливо, і титри;

додати спецефекти і накласти музику;

і, нарешті, необхідно обробити готовий файл.

Хто потребує монтуванні відеороликів?

Відеоматеріал в наші часи користується великою популярністю і нічим не поступається текстової інформації. Тому в цій сфері існує велика аудиторія, якій потрібна цікава, якісна, виграшна продукція. Найпростіший спосіб увічнити щасливі моменти з життя — це ВІДЕО!

Багатьом вже нецікава зйомка заходів повністю, від початку до кінця — наприклад, таких свят, як ювілеї та дні народження, весілля, закінчення школи і ранки в дитячому саду, корпоративи — всі хочуть, щоб відео можна було показати і подивитися. А це значить, що такого роду створення роликів завжди буде користуватися попитом. Такі замовлення роблять звичайні люди або івент-агентства, які організовують святкові заходи.

Частенько відеоролики замовляють сайти, які продають послуги і товари, або рекламні компанії. Їм потрібно показати з вигідної сторони особливості їх профілю.

Де знаходять роботу монтажери?

Фахівці з монтажу відеороликів досить затребувані на ринку праці і без проблем зможуть знайти різні варіанти роботи на замовлення. Ви можете:

зареєструватися на біржі фріланса і пропонувати там свою роботу;

пошукати роботу в івент-агенції, які при великому напливі клієнтів змушені звертатися до допомоги фріланс-монтажерів;

створити власний сайт, тобто працювати на себе;

робити монтаж відео з весіль та інших свят;

працювати у віртуальних студіях з монтажу і обробки відеофайлів;

працювати на інфобізнесменов — допомагати їм із створенням промороликів, скрінкасти (відеоуроків) і т. д.

влаштуватися позаштатним працівником рекламного агентства і продають сайтів — допомогти красиво і яскраво показати всі переваги роботи компанії та особливості роботи з нею.

Найцікавіше, що всі ці види підробки можна поєднувати і знайти підходящу саме вам. Важливо, щоб на все вистачало енергії і сил.

Скільки заробляє фахівець з монтажу відеороликів?

Якщо копірайтери і рерайтери оцінюють свою роботу в тисячах символів, то монтажери — в часі — у годинах і хвилинах. Оцінюється час готового відео на виході, а не час, витрачений на створення відеоролика. Заробіток у видеомонтажеров високий, так як на створення хвилинного або годинного відеоролика піде не один день!

Приблизно монтажери можуть заробити від 1 000$ 12 000$. Але і це не межа, все залежить від того, наскільки ви наполегливі і посидючі, який у вас рівень професіоналізму, ну і, природно, скільки часу ви готові витратити сидячи біля комп’ютера.

Постійно працюйте над своїм власним брендом. Спеціаліст відеомонтажу повинен мати пристойне портфоліо з численними рекомендаціями від попередніх замовників, щоб мати постійну, високооплачувану роботу.

Не раджу обирати цю професію тільки тому, що це вигідно. В першу чергу, ця спеціальність повинна вам подобатися! Ви повинні постійно вчитися, знаходити нові фішки, адже все, що вкладете, окупить себе багаторазово. Все, що вас виділить від інших видеомонтажеров, буде працювати на вас, а значить, вас цінуватимуть як фахівця і намагатися замовити продукт саме у вас.

Удачі вам у всіх починаннях! Підписуйтесь на статті нашого блогу, і буде вам щастя :) До нових зустрічей, друзі!