Як стати блогером на ютубі і почати заробляти на своєму хобі

227

Від автора: я знову вітаю вас на нашому блозі і сьогодні спробую відповісти на питання, яке цікавить багатьох користувачів, незалежно від їх соціального статусу, інтересів і поглядів на життя: як стати блогером на ютубі і почати заробляти на своєму хобі? Найголовніше в цій справі — вибрати правильну тему для ведення відеоблогу, адже якщо тематика буде нецікава самому блогеру, то навряд чи його «шедеври» сподобаються глядачам. І навпаки, якщо блогер захоплюється способами підвищення тягово-зчіпних властивостей трактора, що «глибоко фіолетово» основної аудиторії, то заробити на такому відео теж не вдасться.

Які тематики доцільно розкривати в відеоблогах?

На перший погляд, специфіка вашої роботи як відеоблогера досить проста: ви знімаєте відео зі своєю участю і згодом публікуєте його в інтернеті. На початковому етапі слід придумати короткий і запам’ятовується назву свого блогу, яке буде містити в собі натяк на зміст.

Наступний етап — розробка афіші і розкладу. Для створення гарної афіші блогу необхідний навик роботи в графічних редакторах. Інтернет рясніє платними і безкоштовними відеокурсами, присвяченими навчання роботі в Adobe Photoshop і інших програмах, так що проблем з цим виникнути не повинно. В крайньому випадку, зверніться до майстра по веб-дизайну.

Для того щоб з’ясувати, як стати популярним блогером на ютубі, слід визначити, які теми найбільш популярні серед успішних блогерів. Якщо проаналізувати тенденції, то можна побачити, що найбільш популярними серед видеоблоггеров є такі тематики, як гумор, критика та відеоігри. До цього можна додати огляд спортивних, політичних і культурних подій, що відбуваються в світі.

Тому для того щоб стати хорошим блогером на ютубі, необхідно вибрати правильну тему, яка буде цікава не тільки глядачам, але і вам. Щоб визначення теми вашого блогу не було для вас настільки складним, розглянемо найбільш популярні з них більш докладно.

Гумор

Відомо, що комедія — один з найбільш складних жанрів у всіх видах мистецтва, будь то кіно, театр або література. У середовищі комедійних кінорежисерів діє правило: якщо самому режисерові не смішно, то сподівання на сміх глядачів можна залишити. Це правило поширюється не тільки на режисерів, але і постановників, художників і, звичайно ж, акторів. Найчастіше сцені зовсім не потрібна мимовільна усмішка актора, тому для того щоб добре зіграти роль, необхідно велике самовладання і концентрація уваги.

В середовищі блогерів справа йде трохи інакше. Блогери-гумористи знаходять різні цікаві відеоролики, часто зроблені в реальному житті, без постановок. Незважаючи на те, що сам матеріал викликає сміх глядача, завдання блогера полягає в тому, щоб дати дотепні коментарі до відео, там самим посилюючи комічний ефект.

Тим, хто шукає відповідь на питання, як стати успішним блогером на ютубі в комедійному жанрі, буде незайвим потренувати акторські здібності, адже доречний жарт, у поєднанні з відповідною мімікою, посилить комічний ефект від відеоролика в десятки разів.

Імпровізуйте перед камерою, але не забувайте, що експромт вдається лише тоді, коли він ретельно підготовлений. Як би суперечливо це не виглядало на перший погляд, але без попередньої підготовки неможливо придумати хорошу жарт на ходу.

Критика

Ця тематика передбачає дотепний огляд фільму або серіалу. Для цього від вас буде потрібно не тільки почуття гумору і акторські здібності, а й уміння виявити головне і сказати все коротко і по суті. Ваша думка не зобов’язана вписуватися в загальні шаблонні уявлення про фільм, але, як ми знаємо, у всьому слід знати міру.

Не слід піддавати безжальній критиці класику кінематографа, але послатися на класичні картини під час огляду який-небудь новинки — можна і навіть потрібно. Таким чином, ви не тільки разбавите свій огляд вічно молодий класикою, але і підкріпіть свою думку посиланням на авторитетне джерело.

Відеоігри

Ще однією невичерпної золотою жилою для тих, кому потрібно стати блогером на ютубі, є огляд відеоігор, що виходять на PC і консолі. Робота отборщика відеоігор дещо простіше, ніж блогера-гумориста і блогера-критика. Тут не потрібна присутність коментатора на відео, так як першорядним є дія, що відбувається під час ігрового процесу.

Для такого роду оглядів потрібна лише хороша дикція і грамотна мова. Само собою, що почуття гумору і харизма тут не будуть зайвими. Свої коментарі з приводу графіки і геймплея ви можете розбавляти дотепними коментарями і доречними жартами. Тоді матеріал стане більш живим і ємним у порівнянні з сухою констатацією фактів і описів того, що відбувається на екрані, що і без того видно глядачам.

Іншими словами, використовуйте творчий підхід для того, щоб донести глядачам основну думку огляду і дати зрозуміти, чи виправдає гра очікування геймерів.

Апаратура

Безумовно, для створення якісних оглядів потрібно не менш якісна апаратура. Для зйомки відео відмінно підійде цифровий фотоапарат, адже це пристрій рясніє всілякими налаштуваннями, що дозволяють добитися бажаного результату. Також непогано підійде GoPro або смартфон. Мобільний пристрій не має таким достатком налаштувань, як «дзеркалка», але це все ж краще, ніж нічого.

Крім того, для тих, хто вивчає питання, як стати успішним блогером на Youtube, наявність мікрофона просто необхідно. Мікрофон може бути як настільних, так і вбудованим в навушники — це не принципово, головне, щоб якість звуку було задовільним.

Готовий матеріал варто відредагувати, обрізати зайве, додати ефекти, музику та інший матеріал, який вимагає творчу уяву. Наприкінці варто додати анонси майбутніх серій або відповісти на запитання глядачів, які вони будуть ставити в коментарях.

Створення іміджу та розкрутка

Не забувайте про те, що популярність блогу безпосередньо залежить від ступеня його розкрутки. Для реклами можна розмістити посилання на блог в соціальних мережах і і на різних форумах, а також домовитися з іншими видеоблоггерами.

Можливість отримувати інформацію про нові матеріали для передплатників дуже важлива. Надайте їм цю можливість, і ви зможете не тільки зберігати актуальність свого блогу для вже підписався на канал, але і залучати до нього нових учасників.

Крім того, не забувайте про прекрасну можливість розміщення тегів. Youtube має інструментом пошуку найбільш популярних тегів, що може в значній мірі полегшити процес розкрутки.

Тепер, коли ви у загальних рисах зрозуміли, як стати блогером на Youtube, і провели ряд підготовчих заходів щодо створення афіші та опису, можна приступати до реєстрації каналу.

Не забувайте про те, що всі, навіть найбільш популярні блогери колись були новачками у цій справі, тому варто спробувати звернутися до них за порадою і допомогою в розкручуванні каналу. Можливо, деякі з них відмовлять або вимагатимуть грошей, але знайдуться і ті, що погодяться на співпрацю, якщо побачать у вас перспективного колегу.

На цьому буду закінчувати свій екскурс у світ крутих видеоблоггеров на ютубі і сподіваюся, що скоро побачу вас в їх числі.
Підписуйтесь на оновлення нашого блогу і першим дізнавайтеся все найцікавіше! Вдалих вам блогів і до нових зустрічей!