Як русифікувати Drupal

324

Від автора: вітаю Вас друзі. Працюючи з будь-скриптом або CMS, звичайно, бажано використовувати версію з підтримкою відповідної мови. Тому в більшості випадків це додає зручності у роботі, так і замовнику простіше буде орієнтуватися в адмінці, якщо її вміст буде переведений на потрібну мову. Тому в даному уроці ми поговоримо про те, як русифікувати drupal 7.

Звичайно, Ви можете запитати, чому ми не буде зупинятися на Drupal 8 – і відповідь проста, під час встановлення Ви вибираєте мову, відповідно він буде завантажений і застосований на сайті. Але ця можливість не передбачена в CMS версії раніше 8. Таким чином русифікувати drupal доведеться самостійно, але не журіться, процедура насправді дуже проста. При цьому у даній статті ми будемо говорити про русифікації за умови, що вже є встановлений движків, тобто на процедурі інсталяції я зупинятися не буду. Хто не знає, як реалізується установка CMS Drupal на локальний комп’ютер – ознайомитеся з попередніми статтями на нашому сайті.

Хотів би зауважити, що розробники дуже відповідально ставляться до своїх продуктів, то є хоч зараз актуальна версія 8, сьома не припиняє підтримуватися, а значить виходять оновлення і, звичайно ж, доступні різні набори локалізації, тобто переклади. З повним списком доступних перекладів Ви в будь-який момент можете ознайомитися на спеціальній сторінці — https://localize.drupal.org/download.

Как русифицировать Drupal

Як Ви бачите, тут наведено перелік усіх доступних мов і зверніть увагу, що є локалізації як для версій 7 і 8, так і для версій 5 і 6, які вже давно як вважаються застарілими. Відповідно, вибираєте потрібну мову перекладу і клацає по посиланню з номером, що Вас цікавить версії CMS. При цьому відразу ж має розпочатися скачування фала локалізації з розширенням .po. По суті це словник, у якому містяться переклади для певних рядків, які використовуються для формування контенту движка. Нижче наведена мала частина цього файлу.

Как русифицировать Drupal

Після скачування, відкриваємо папку з встановленою CMS, далі переходимо в папку profiles, потім відкриваємо каталог, ім’я якого відповідає обраному типу при установці CMS, тобто це або standart або minimal і ми побачимо каталог translations (перекази), в який потрібно додати скачаний файл.

Далі, повертаємося безпосередньо на сайт, проходимо авторизацію і відкриваємо розділ з переліком модулів.

Как русифицировать Drupal

Потім знаходимо модуль під назвою Locale і підключаємо його, за умови ,що він відключений. Для цього активуємо відповідний чекбокс і клікаємо по кнопці “Save configuration”. Даний модуль використовується для зміни локалізації на Вашому сайті.

Після активації, знову повертаємося до модулю і переходимо на сторінку налаштування, використовуючи відповідне посилання.

Как русифицировать Drupal

Таким чином, ми переходимо на сторінку налаштування мови.

Как русифицировать Drupal

Звичайно, у списку доступних локалізацій тільки англійська — тому необхідно це виправити. А значить, використовуючи посилання “Add language”, переходимо на сторінку додавання нової мови.

Как русифицировать Drupal

У випадаючому списку “Language name” вибираємо російську мову і клікаємо по кнопці “Add language”, при цьому починається імпорт зазначеного переказу.

Как русифицировать Drupal

Як тільки імпорт буде заершен, у списку доступних мов буде доступний російську мову, який можна вибрати в якості локалізації за замовчуванням.

Как русифицировать Drupal

Ось власне і все – тепер Ви знаєте, як русифікувати Друпал. Якщо Ви бажаєте вивчити вищевказаний движок на більш високому рівні, Вам буде корисний наш преміум курс Курс по Drupal. Основи. Всього Вам доброго і вдалого кодування.