Як розробити PHP скрипт пошуку для свого сайту

314

Від автора: PHP скрипт пошуку є невід’ємною частиною сучасного ресурсу. Але для початківців розробників його реалізація може стати «наріжним каменем». Сьогодні я постараюся пояснити побудова такого модуля як можна простіше, щоб його код не злякав вас своєю надмірною складністю.

Шукаємо на PHP

Організація на сайті внутрішньої системи пошуку є важливим завданням. Наявність такого функціоналу значно піднімає ресурс в очах будь-якого користувача. Особливо це стосується вузькотематичних сайтів, контент яких присвячений вирішенню конкретних проблем». Наприклад, в веб-програмуванні.

Найчастіше для написання скрипта пошуку по сайту на PHP використовується зв’язка даного програмного мови з MySQL. Для реалізації інтерактивної пошукової системи застосовується технологія AJAX. Але сьогодні ми не будемо «петляти» в таких нетрях, і зупинимося на класичному варіанті.

Я наведу найпростіший приклад пошуку. У ньому не буде перевірок наявності з’єднання з СУБД, перевірки результатів повертається вибірки і т. д. Всі ці тонкощі ви зможете додати самостійно. Мета матеріалу – дати загальне уявлення про побудову внутрішньої системи пошуку на сучасному інтернет-ресурсі. Поїхали!

Для початку наведу код форми для введення пошукового запиту. Це проста розмітка, навіть без найменших стильових «вишукувань».


Так ця форма виглядає у браузері:

Переходимо до скрипту

Тепер переходимо безпосередньо до програмного коду. Для початку наведу структуру таблиці, яку потрібно створити в MySQL. Ми будемо шукати опубліковані матеріали по їх заголовку. За цим же принципом можна створити PHP скрипт пошуку слів по сайту. Все у ваших умілих руках :) .

Спочатку ми перехватываем значення, введене користувачем у форму. Потім очищаємо його від сміття, зайвих пробілів, тегів і коннектимся до бази. Після цього запускаємо SQL запит, в якому порівнюємо значення пошукового запиту з назвою матеріалів, збережених таблиці. При збігу виводимо відповідний контент. В кінці закриваємо з’єднання з MySQL і «скидаємо запит. Ось весь код прикладу:

Код слід розмістити в окремому файлі PHP на стороні сервера, а його назва прописати у формі (атрибут action). Ще раз нагадую, що це всього лише «кістяк» пошуку по сайту PHP MySQL скрипта. «Обшити» його різними перевірками зможете самостійно. Головне, що показаний принцип реалізації.