Як редагувати головну сторінку в WordPress?

358

Від автора: всім привіт. Сьогодні я покажу вам, як редагувати головну сторінку wordpress двома способами. Дійсно, дуже часто виникає необхідність трохи підправити її зовнішній вигляд, або змінити повністю. Як же це зробити?

Перший варіант — редагування файлу index.php

Якщо у вас у налаштуваннях встановлено, що на головній повинні виводитися останні записи, то код, який відповідає за їх висновок перебувати у файлі index.php активної теми. Саме його потрібно відкрити в зручному редакторі, щоб щось змінити. Я покажу все на локальному сервері. Наприклад, ось так на головній виводяться запису у відомому шаблоні Twentyfourteen.

Припустимо, нам потрібно змінити заголовки, додавши в них якесь слово. Давайте займемося цим нескладною справою. Для початку необхідно знайти теку з активним шаблоном і зайти в неї.

Рекомендую вам, до речі, теж пробувати саме на локальному сервері, він набагато краще підходить для навчання і експериментів. У папці шаблоні нам потрібен файл index.php.

Відкриваємо його. Бажано з допомогою редакторі начебто Notepad++, а не простого блокнота, де немає ніякої підсвічування коду. Якщо ви взагалі не знаєте php і wordpress-функцій, вам може бути дуже складно орієнтуватися в коді. І все ж я спробую щось пояснити. У даному випадку бачимо у файлі стандартний цикл вордпресс, який перевіряє, чи є пости, і якщо вони є, виводить їх відповідним чином. Ось він:

Якщо говорити простою мовою, відбувається наступне: wordpress перевіряє, чи є взагалі запису на висновок, і якщо є, то функцією get_template_part передає команду — підключи-но мені в цей файл той код, який знаходиться у файлі content.php.

Ось ми з вами і прийшли до того, що у випадку з шаблоном twentyfourteen редагувати потрібно саме цей файл. Відкриваємо його.

Вже в ньому міститься код, який і відповідає за висновок анонсу запису. Знову ж таки, ви повинні читати код хоча б інтуїтивно. Наприклад, цей шматок коду перевіряє, чи є тип запису окремим постом.

Якщо так, то буде виведений h1, тобто заголовок першого рівня, без посилання на запис, тому що ми і так перебуваємо на сторінці запису.

У всіх інших випадках буде виведено заголовок посилання. Можна спробувати додати якесь слово в параметр, зберегти і подивитися, що вийде:

Ось, ми вже змінили головну сторінку. Щоб робити це свідомо, вам потрібно знати основи php і функції движка wordpress. Відповідно, редагуючи код файлів шаблону, ви можете змінити тему як завгодно, в тому числі і головну сторінку.

Другий спосіб — поставити свою головну сторінку

Для цього необхідно в адмінці перейти в пункт Зовнішній вигляд — Налаштувати. Потім вибрати пункт Статична головна сторінці, де вибрати і вказати статичну сторінку в якості головної, зміни також потрібно зберегти.

Тепер на головній виводиться ось що:

І якщо внести зміни на сторінку з останніми записами ви могли лише через код, то статичну сторінку можна змінювати через кнопку Редагувати в адмін-барі.

Можна повністю стерти все, що було, і написати свій текст, вставити картинки, цитати, списки. Я рекомендую вам використовувати режим Текст, в якому можна вільно використовувати html-теги. Це потрібно для того, щоб у вас було більше можливостей для змін.

Ось що тепер виводитися на головній:

Підсумок

Звичайно, я показав вам дуже примітивні приклади. Але що заважає внести більше змін і повністю перетворити головну сторінку? Нічого. Яким би способом ви не користувалися, базові знання html вітаються. Перший спосіб вимагає більшої кваліфікації, тому що мова йде вже про веб-програмуванні та зміні коду шаблону.

Що ж вам робити, якщо ви хочете навчитися редагувати і створювати свої сайти на wordpress, але поки б’єтеся об стіну? Вихід дуже простий — придбати наш курс по створенню сайтів з нуля на wordpress. Зауважте, щодо створення, а не по редагуванню. І якщо ви навчитеся робити їх з нуля, то підправити щось в шаблоні потім буде зовсім простим завданням.

Що ж, на цьому я прощаюся з вами. Якщо хочете найближчим часом зробити різкий стрибок вперед у розумінні верстки та wordpress обов’язково купуйте наш курс — подібні продукти в рунеті рідкість!