Як протестувати нішу для інтернет-магазину?

229

Від автора: хочете відкрити бізнес, однак, переживаєте, що може «не піти»? Тоді давайте сьогодні поговоримо про те, як протестувати нішу для інтернет-магазину, безкоштовно або ж з мінімальними витратами. У будь-якому випадку, навіть невеликі витрати, які будуть потрібні на швидкий тест, дозволять заощадити купу ваших часових і фінансових ресурсів у майбутньому.

Как протестировать нишу для интернет-магазина?

Перед тим як обчислити конкуренцію ніші інтернет-магазину, подивитися попит на продукцію і випробувати рекламні канали, потрібно для початку вибрати нішу. Серед сучасних стартаперів з’явилася нав’язана формулювання, яка звучить приблизно таким чином: «займайся тим, чим подобається, і буде тобі щастя». В принципі, частка правди в цьому є, адже якщо ви з задоволенням будете щодня ходити на роботу, то напевно загальна продуктивність в рази зросте, — проте, не все так гладко.

Формулювання «займайся тим, чим подобається» більше підходить для людей, які присвятили 5-10 років одній справі і є в ньому справжніми професіоналами. В такому випадку, так, зрозуміло, людина, яка чудово розбирається в напрямку детально розуміє специфіку роботи в цій сфері. Однак, якщо ви простий смертний без особливих навичок, досвіду і знань, якому заманулося торгувати, скажімо, наручним годинником, то все може закінчитися закономірним виходом в мінус.

Як вибрати нішу і гарантовано заробити на ній?

Для початку потрібно відкинути емоції і не вигадувати нічого нового. В інтернеті зараз широко поширене таке поняття, як «бізнес-ідеї», однак, відразу скажемо, що цей підхід можна вважати безнадійним. Всі давно вже придумано за вас. Щоб відкрити прибутковий бізнес, потрібно так само, як і раніше, просто закрити потреби клієнтів. Грубо кажучи, ви повинні полегшити життя людей і отримати за це гроші.

Інтернет-магазин на OpenCart!

Створити інтернет-магазин на самій популярної CMS OpenCart з нуля!

Приступити до створення

Саме так працює бізнес. І якщо вам здається, що iPhone або інтернет — це інновації, які перевернули світ і тільки тому стали затребуваними, то ви серйозно помиляєтеся. Подивіться на ситуацію під іншим кутом. iPhone — це грамотне закриття потреби, пов’язаної з комунікацією. Зрозуміло, до нього на ринку вже присутні смартфони, проте, Apple розробили річ, яка стала зручніше, технологічніше і поважніше інших за рахунок грамотного дизайну і продуманої маркетингової кампанії.

Та ж історія і з інтернетом. Існувала потреба в інформації. Грубо кажучи, раніше в довідкових бюро сиділо 5000 китайців, які по певному запиту намагалися знайти потрібні дані, але пізніше з’явився інтернет. Він суттєво полегшив процес пошуку інформації, за рахунок чого і став широко популярним по всьому світу. Це приклад ідеального рішення проблеми на поточну секунду часу.

Отже, перше з чого потрібно почати бізнес — це з пошуку незакритою потреби. Тільки потім треба будувати фінансову модель, а не орієнтуватися в першу чергу від особистого бажання продавати плюшевих ведмедиків або футбольні м’ячі тільки тому, що вам так захотілося. А раптом на ринку цих товарів у вашому місті вже в надлишку, та й ціни у конкурентів набагато краще.

Как протестировать нишу для интернет-магазина?

Щоб зрозуміти, як знайти нішу для інтернет-магазину, дайте відповідь на наступні питання:

Чого не вистачає вашим колегам по роботі, мешканцям вулиці/міста/країни і т. д.?

Як спростити щось?

Як заощадити гроші людей?

Як допомогти людині знайти те, чого йому не вистачає?

Як зробити щось ефективніше при тих же ресурсних витратах?

Приміром, побачили, що у людини жахливий сайт і тому він погано заробляє, пройдіть короткий інтернет-курс по розробці інтернет-магазинів з нуля, зрозумійте, як робити хороші онлайн-проекти та запропонуйте йому свої послуги. Таким чином, ви вирішите проблему клієнта і абсолютно заслужено заробите гроші.

Альтернативний варіант вибору ніші

Також існує ще один варіант того, як вибрати нішу для інтернет-магазину — вихід на ринок з унікальним торговим пропозицією. У цьому випадку у клієнта повинна бути залізобетонна причина придбати саме у вас. Це може бути:

ціна нижче, ніж у конкурентів;

доставка швидше, ніж у конкурентів;

довгострокова гарантія;

покращений рівень сервісу (доставка до дверей, безкоштовний виїзд замірника і т. д.);

Інтернет-магазин на OpenCart!

Створити інтернет-магазин на самій популярної CMS OpenCart з нуля!

Приступити до створення

якийсь цікавий подарунок до товару.

Отже, перш ніж визначитися з товаром для інтернет-магазину, потрібно уважно вивчити завантаженість ринку, ексклюзивність пропозицій, глибину асортименту, середні цінові планки і інші важливі особливості компаній-конкурентів.

Алгоритм тестування ніші

Вибрали товар? Відмінно, однак, поспішати з закупівлею не варто. Для початку потрібно протестувати інтернет-магазин. Алгоритм цього процесу виглядає приблизно наступним чином:

Знаходьте постачальника (зробити це можна через пошуковик, написавши «куплю «найменування товару» оптом»).

Зв’язуєтеся з 50 оптовиками і пропонуєте їм роботу по системі дропшиппинга (ви знаходите клієнта, берете його дані, відправляєте постачальнику, він в свою чергу займається доставкою товару і пересилає потім ваш відсоток від угоди).

Аналізуєте цільову аудиторію (думаєте, хто ваш клієнт).

Підбираєте спосіб реклами під ЦА (зазвичай самий універсальний варіант — це контекстна реклама або ВК-таргетинг).

Створюєте посадкову сторінку. Можете для цього пройти покроковий курс по створенню інтернет-магазинів.

Налаштовуєте рекламу.

Підключаєте метрику (систему для відстеження статистики)

Запускаєте трафік.

Обробляєте замовлення.

Аналізуєте отриманий результат і робите висновки.

Как протестировать нишу для интернет-магазина?

Таким чином, щоб протестувати товар в інтернет-магазині, вам потрібно:

можливість співпрацювати з постачальником по системі дропшиппинг;

цільовий трафік (500-1000 відвідувачів);

посадкова сторінка (лендінгем, група в ВК і т. д.);

метрика;

близько 100$ для оплати реклами та хостингу сайту.

Що робити після тесту ніші? Якщо результат виявився позитивним, і ви отримали непогане кількість заявок на покупку або цільових дзвінків, тоді можна переходити до створення повноцінного інтернет-магазину. Не переживайте з приводу того, що для цього буде потрібно величезна кількість технічних знань і роки досвіду в розробці онлайн-проектів. Для початку буде достатньо пройти покроковий курс по створенню і монетизації інтернет-майданчиків. З його допомогою ви в найкоротші терміни навчитеся створювати і монетизувати сайти з нуля.

В принципі, це все на сьогодні. Сподіваємося, що інформація була передана доступною мовою і виявилася корисною для вас. Якщо це так, то прямо сьогодні виберіть якусь нішу і спробуйте протестувати її за допомогою описаної вище інструкції. Поділіться посиланням на статтю з друзями, щоб вони теж змогли заробити разом з вами. Ради, що читаєте нас, усього доброго і успішних продажів!

Інтернет-магазин на OpenCart!

Створити інтернет-магазин на самій популярної CMS OpenCart з нуля!

Приступити до створення