Як правильно заповнити мета теги

223

Від автора: вітаю тебе, дорогий читачу. Title і description мають величезне значення при пошукової оптимізації сайту, тому їх додавання і правильне прописування дуже важливо. Сьогодні ми поговоримо про це. Наприклад, як додати мета-теги в wordpress, як їх правильно заповнити і т. д.

Додавання мета тегів на сайти на движках

Кожен движок (система управління сайтом) має свої особливості. Ми не будемо розглядати всі системи, а поговоримо тільки про одну найпопулярнішою – WordPress. Справа в тому, що за замовчуванням мета теги в цій CMS можна записати у візуальному режимі. Вірніше, там є така штука, як довільні поля, але про неї знає далеко не кожен користувач. Щоб все-таки з’явилася така можливість, потрібно встановлювати спеціальний плагін для seo оптимізації.

Тут я пропоную вам вибрати між двома найпопулярнішими: All in one SEO Pack або Yoast SEO. Кожен з них має свої плюси. В цілому, я не бачу сенсу говорити, що якийсь з них краще, просто і в тому, і в іншому, є корисні установки для значної оптимізації вашого веб-ресурсу під правила пошукових систем.

Після установки і активації плагіна у вас при додаванні запису з’являться нижче поля для заповнення Title, description, і ключових слів (у Yoast SEO за замовчуванням немає цього поля).

Рис. 1. Поля для заповнення в плагіні All in one SEO pack

Як заповнити мета теги правильно?

Добре, поля для введення з’явилися, тільки тепер залишається розібратися, як їх правильно заповнити.

Title(заголовок сторінки) – це той заголовок, який буде видно в пошуковику, а також у вкладці браузера, в самому верху. Це самий важливий тег і від його правильного заповнення залежить мало не половина успіху.

Для тайтла існує правило, що він повинен бути довжиною не більш 60 символів, але при цьому не менше 30 символів. У цьому заголовку потрібно відобразити головне питання, на які відповідає ваша публікація. При його складанні постарайтеся відчути себе на місце читача. Потрібно скласти тайтл так, щоб людина захотіла клікнути і почитати вашу статтю!

Якщо ви пишете під ключові запити, але Title обов’язково повинен бути присутній ваш найголовніший ключ в прямому входження, хоча можна і в переносному, і з розбавленням іншими словами.

Отже, головна рекомендація така: довжина заголовка повинна бути 40-60 символів, і в ньому повинен бути присутнім головний ключ. Постарайтеся писати його так, щоб у людей виник інтерес перейти на сторінку. У html документі він задається в контейнері < head з допомогою парного тега title.

Description – опис сторінки. Теж досить важливий елемент, його правильне заповнення значно покращить ваші шанси отримати хороші позиції в пошуковій видачі. Як заповнювати мета тег description, щоб це принесло максимум користі? Оптимальна довжина опису становить 130-160 символів. Більше не потрібно, тому що не влізе у видачу.

По можливості, мета описі мають бути присутні якісь ключові слова, а також воно має містити короткий опис вашої сторінки. Головна мета опису, дати людині відповідь: “Про що ця стаття, що ти дізнаєшся при її прочитанні?” Занадто короткий опис також не є оптимальним, не полінуйтеся його заповнити, це принесе гарні плоди в майбутньому.

Також час від часу проводите аудит своїх публікацій і перевіряйте, чи скрізь є опис і чи правильно воно складене. Задається опис так:

<meta name = “description” content = “Text”>

Ключові слова

Це keywords. Раніше йому приділяли величезну увагу і вписували туди пачку ключових слів і запитів, по яким повинна просуватися сторінка. Можна з упевненістю сказати, що епоха тупого спаму пройшла, тепер так пошуковики не проведеш, навпаки, можуть покарати вас.

Наприклад, плагін Yoast SEO, згаданий мною раніше, взагалі не дає вам можливості вписувати ключові слова, хоча при бажанні в налаштуваннях ви можете включити цю галочку. Я вважаю, що можна не писати, це не обов’язково.

В All in one SEO Pack є відповідне поле для їх введення. Я рекомендую вам перерахувати 2-3 ключові фрази, або взагалі залишити порожнім. В html коді записуються так:

<meta name = “keywords” content = “слова і фрази через кому”>

Рис. 2. Прописування тайтла, опису і ключових фраз в html-коді.

Сподіваюся, тепер у вас не виникне питання, як прописати мета теги для сайту. Я хотів до вас донести, що від них залежить дуже багато, як і від самого тексту, який розміщений в статті. Скільки в мережі сайтів, на які кожен день практично ніхто не заходить, а все чому? Тому що немає ніякої пошукової оптимізації, люди просто не знають і, можливо, так ніколи і не дізнаються про цих блогах і все із-за неправильного заповнення мета тегів, або взагалі їх повної відсутності.

Навіть якщо ви написали класну статтю, навіть якщо ви вважаєте її супер цікавою і корисною, про неї ніколи не дізнаються інші, якщо ви не оптимізуєте її під вимоги пошукових систем. Звичайно, якийсь трафік може бути з соціальних систем, з посилань, які розміщені на інших сайтах, від постійних читачів і т. д. Але все ж пошуковий трафік був і залишається основним, і якщо його немає, ваші матеріали просто не зможуть довго приносити користь як вам, так і іншим.

До речі, правильне заповнення мета тегів дозволяє оптимізувати сайт для пошукових систем, але це далеко не все, що ви в силах зробити, щоб поліпшити свій ресурс в очах пошукових машин. На wordpress є багато класних плагінів для оптимізації, ви можете дізнатися з цієї серії уроків, а я на цьому закінчу сьогоднішню статтю.