Як правильно встановити тему в Drupal

316

Від автора: вітаю Вас друзі. Будь розробляється проект крім свого функціоналу, повинен бути красивим, елегантним і, звичайно ж, неповторним, що б з перших секунд відвідування, він надовго запам’ятовувався його користувачам. Тому в даному уроці ми з Вами поговоримо про дизайнерської стороні розробки сайтів, а якщо бути точніше, то сьогодні Ви дізнаєтеся, як правильно встановити тему Drupal 8.

Як і будь-яка хороша CMS Drupal побудований за принципами шаблону проектування MVC, а значить логіка його роботи, повністю відокремлена від шаблону, тобто представлення даних. Відповідно, що б змінити оформлення сайту, необхідно або здійснити редагування шаблону, або вибрати і встановити новий і саме про це ми з Вами детально поговоримо сьогодні.

Але для початку давайте більш детально розглянемо поняття шаблону і визначимося з його завданнями. Отже, шаблон, або тема – це звичайний набір файлів, які визначають дизайн і поведінку сайту. Причому вміст кожного файлу – максимально проста і не містить керуючої логіки, тобто по суті це звичайний HTML код з вкрапленнями PHP коду і певних конструкцій, завдяки яким на екрані відображається динамічний вміст сторінок. Іншими словами, зазначені вставки при обробці шаблону будуть замінені на необхідний контент відповідно до запиту користувача. Ну і звичайно вищезазначені конструкції реалізують хоч і просту, але все ж логіку, так як без неї не обійтися. Таким чином, дизайнерам або верстальникам цілком зручно вносити правки в шаблон так для цього не потрібні великі пізнання мов програмування, хоча все ж у деяких особливостях будови теми доведеться розібратися.

Але це не тема даного уроку, тому все, що стосується структури і принципів створення тим, ми залишимо для іншої статті, а сьогодні, як було сказано на початку, ми розберемо, простий, але дуже важливе питання — як встановити тему друпал. Тому як в даний час створено величезну кількість вже готових тим, які розповсюджуються на безоплатній основі, які Ви цілком можете використовувати для свого сайту. Хотів би зазначити, що серед існуючих шаблонів, є як повноцінні – цілком закінчені теми, так і заготовки, які представляють собою каркас, який потребує подальшого доопрацювання. Тобто, як Ви бачите за великим рахунком, обмежень практично немає, кожен може вибрати собі те, що йому по душі. До речі, теми заготовки, як правило, відзначаються мітками – starter theme, тобто стартова або початкова тема – Ваш майбутній фундамент, використовуючи який Ви можете побудувати неповторне будова.

Як і будь-яке інше розширення, пошук підходящої теми, варто починати з офіційного сайту розширень Drupal.

Как правильно установить тему в Drupal

Далі вибираєте потрібну версію CMS і шукайте найбільш підходящу тему для Вашого сайту в плані дизайну. Звичайно, варто відзначити, що пошук дещо утруднений, так як розробники наводять досить мізерну інформацію, щодо структури та дизайну запропонованої теми, а значить, як кажуть, поки не спробуєш, не дізнаєшся, підходить чи ні. Тому я пропоную вибрати шаблон, назва якого збігається з дуже популярним в даний час фреймворком CSS — Bootstrap.

Как правильно установить тему в Drupal

Зверніть увагу, що на сторінках повного опису конкретної теми, спочатку завжди наводиться опис, а посилання скачування – розташовуються в самому низу сторінки.

Как правильно установить тему в Drupal

Вибираємо архів для необхідної версії движка і клікаєм по відповідному формату завантаження архіву (я вибираю формат zip). Так як версія 8 CMS з’явилася порівняно не давно, то деякі теми можуть не підтримувати цю версію, тому будьте уважні перед скачуванням.

Далі повертаємося на сайт і переходимо в розділ “Оформлення”.

Как правильно установить тему в Drupal

Даний розділ, як випливає з назви, містить інструменти для налаштування зовнішнього вигляду сайту.

Как правильно установить тему в Drupal

І відразу ж ми бачимо перелік встановлених тем, але ми збираємося встановити нову, а значить клікаємо по кнопці “Встановити нову тему”.

Как правильно установить тему в Drupal

На наступній сторінці, ми можемо вибрати файл з архівом встановлюється теми, для завантаження та інсталяції, або можемо перше текстове поле додати адресу, теми для установки безпосередньо з віддаленого сервера (в цьому випадку не потрібно завантажувати архів). Так як ми завантажили раніше тему, значить вибираємо її, використовуючи форму завантаження файлу, і клікаємо по кнопці “Встановити”.

Как правильно установить тему в Drupal

В результаті, чого відразу ж починається установка. Як тільки цей процес буде завершено, ми побачимо наступне повідомлення на екрані.

Как правильно установить тему в Drupal

Тепер слід повернутися в розділ оформлення для остаточної установки майбутнього шаблону сайту.

Как правильно установить тему в Drupal

В самому низу сторінки, Ви побачите теми, які ще не встановлені, звичайно ж серед них розташовується і цікавить нас Bootstrap. Для остаточного встановлення клікаємо по кнопці “Встановити”.

Как правильно установить тему в Drupal

Після цього тема піднімається вище, до інших – встановленим. Навпроти неї – Ви знайдете посилання “Встановити за замовчуванням”, яку необхідно використовувати для вибору поточної теми в якості шаблону за замовчуванням для CMS Drupal, що, звичайно ж, я і роблю.

Ось, по суті, і все, тепер Ви знаєте, як встановити шаблон на Drupal. Погодьтеся, операція досить складна і навіть цікава, а значить, для закріплення матеріалу я пропоную Вам, в якості невеликого домашнього завдання, виконати ще парочку установок інших шаблонів.

У будь-якому випадку ми з Вами розглянули лише основи, а більш докладно робота з шаблонами і з іншими типами розширень розглянута в преміум курсі Курс по Drupal. Основи.

На цьому дана стаття завершена. Всього Вам доброго і вдалого кодування!!!