Як правильно створити свій сайт

280

Від автора: вітаю тебе, дорогий читачу. Якщо ти задаєшся питанням, як правильно створити свій сайт, то сьогодні я спробую відповісти на це непросте питання. Непростим він саме в тому плані, що немає якоїсь однозначної відповіді.

Покроковий план створення веб-ресурсу

Якщо спробувати відразу відповісти конкретно, то я б сказав, що краще створити свій сайт за наступною схемою:

Продумати ідею проекту. Те, для чого він створюється, його тематику.

Продумати структуру і зовнішній вигляд (дизайн). Розробити цей дизайн, після чого зверстати шаблон і посадити його на один з движків для управління сайтом (це можна зробити на локальному сервері).

Купити доменне ім’я у надійного реєстратора.

Купити послуги у надійного хостинг-провайдера, бажано не брати найдешевший тариф, а краще відразу VPS.

Залити всі файли сайту на сервер, дочекатися його появи в мережі.

Провести грамотне налаштування сайту зсередини, взяти хоча б базові заходи щодо захисту і оптимізації.

Ось так приблизно і слід діяти, саме так я б назвав “правильне” створення сайту. Це коли все заздалегідь планується, у вас є чіткий план дій і ви готові вкласти гроші в свій проект. Без цього нікуди, тому що сайт, це вам не іграшка якась.

Технічні моменти при створенні

Можливо ви думаєте, як швидко створити свій сайт, щоб скоріше почати його використовувати. Що ж, вищеописаний спосіб не є самим швидким. В мережі є маса різних конструкторів, маса різних хостерів, які і безкоштовно нададуть вам місце під веб-ресурс. Наприклад, на Blogger або WordPress ви насправді можете зробити собі блог буквально за пару хвилин навіть без знань! Але якою буде якість цього сайту? Це, швидше, особистий щоденник, куди ви можете записувати важливі для себе думки, але для створення серйозного проекту це не підійде.

Основна технічна проблема полягає в тому, щоб створити унікальний шаблон (дизайн, оформлення) для вашого проекту, щоб він не був схожий на інші. Це супер важливий фактор успіху, як і унікальний логотип. Коротше, ваш сайт повинен бути унікальний, а для цього вам потрібен власний дизайн.

Як ви розумієте створити його неможливо без спеціальних знань. Для створення оформлення потрібні знання роботи в графічному редакторі, такому, як PhotoShop. Ви можете обійтися і без нього, просто переробивши будь з готових шаблонів під свої потреби, але для цього вже потрібні знання з мов HTML, CSS, PHP і основи пристрою того рушія, під який розроблений шаблон. Найчастіше це WordPress і взагалі я вам рекомендую тримати ресурс саме на ньому, це вибір практично кожного другого веб-майстри сьогодні.

Відповідно, технічні питання можна вирішити, просто найнявши відповідних фахівців, які все зроблять самі. За це доведеться заплатити від 10 тисяч рублів і це хороший варіант для тих, хто нічого не хоче вчити, а хоче отримати все готове.

Інший варіант полягає в тому, щоб все зробити самостійно, віддавши гроші тільки за хостинг + домен. У такому випадку вам потрібні знання, або бажання їх придбати. У нас є преміум-уроки, в яких є всі необхідні матеріали, з яких ви зможете освоїти основи потрібних технологій.

Якщо ж вас цікавить поглиблене вивчення інтеграції шаблонів під конкретний движок, тоді дивіться наші курси, наприклад, по верстці під WordPress. Це настільки потужне навчання, що ви не просто навчитеся переробляти шаблони, а ще й створювати нові, абсолютно з нуля. Відповідний курс є і по Joomla.

Підсумовуємо

Я думаю, тепер ви розумієте, як краще створити свій сайт. Дивіться схему вище і дійте за нею. Чому це самий правильний шлях? У мережі є безліч конструкторів: Wix, Ucoz і т. д, але на них створюють свої проекти як правило ті, хто не хоче особливо заморочуватися над вивченням сайтобудування.

Повірте, коштує зовсім трохи повчитися, і ви отримаєте явні переваги у вигляді чіткого розуміння процесу створення та функціонування веб-ресурсів. До того ж, ви зможете заощадити гроші. Як це, якщо навчання коштує грошей? Все просто, преміум-тарифи у хостингів-конструкторів стоять не 100 рублів і багато речей ви не зможете реалізувати там безкоштовно.

Найголовніше ж – це свобода. Ви не будете залежати від якоїсь конкретної компанії. Насправді, це, звичайно, не зовсім так, ви в якійсь мірі залежні від свого хостера і реєстратора доменів, але навіть якщо з цими компаніями щось колись станеться (що майже неможливо, якщо ви вибираєте надійну компанію), то завдяки резервних копій все одно зможете відновити і ваші труди не пропадуть!

Створення — це тільки початок шляху

Останній пункт у списку говорить нам про те, що після створення проекту належить ще багато роботи. Навіть не так, основна частина роботи, 99% належить вам після створення веб-ресурсу. Це його наповнення, реалізація різних можливостей, захист, оптимізація і т. д. І звичайно, у всьому цьому вам допоможуть матеріали нашого сайту. Наприклад, в цій серії уроків ви зможете дізнатися, які плагіни потрібно встановити на wordpress, щоб отримати максимум користі.

Сайт можна створити різними способами: на безкоштовному хостингу, на якихось лівих скриптах, ненадійних самописних движках і т. д. Але це не підходить, якщо ми говоримо про правильному підході до справи, а годиться тільки для тих випадків, коли ви експериментуєте. Справжній, серйозний проект ніколи не повинен створюватися подібним чином.

Прощаюся з вами і сподіваюся, що у вашій голові склалася думка про те, як правильно підходити до розробки веб-проектів.