Як правильно організувати роботу інтернет-магазину і не залишитися біля розбитого корита

220

Від автора: привіт, друзі! Ви вирішили відкрити свій інтернет-магазин? Абсолютно вас підтримую! У наш час бізнес все більше і більше переходить в інтернет-простір, тут кожен день з’являються нові інтернет-проекти, і навіть реальні магазини створюють свої сайти з продажу товарів. Придбати в таких магазинах можна практично все — від ватної палички до нерухомості. Плюс в тому, що така торгівля вимагає мінімальних витрат: в інтернет-магазинах не платять за оренду приміщення і комуналку, не наймають численний персонал. Але і тут є нюанси. Зараз я поділюся своїми знаннями і розповім, як правильно організувати роботу інтернет-магазину, щоб він приносив прибуток і не прогорів. Поїхали!.

Как правильно организовать работу интернет-магазина

Першим ділом, подбаємо про простоту і зручність дизайну

Першим ділом, щонайперше, дизайн сайту. Ну а гроші, а гроші потім. Це був ліричний відступ ;-) . А якщо без жартів, то, для того щоб створити інтернет-магазин, вам буде потрібно хороший веб-фахівець, який створить зручний сайт і заповнить його всіма необхідними елементами (меню, каталог і т. д.).

Після запуску, цей же майстер займеться управлінням та налаштуванням, а також навчить ваших співробітників працювати з ресурсом. Обійдеться вам це праця, швидше за все, від 30 до 60 тисяч рублів за весь проект. А по часу це займе кілька місяців. Звичайно, краще буде взяти спеціаліста ІТ в свою команду, або навіть запропонувати стати партнером по бізнесу, щоб при найменших збої він був поруч.

Якщо у вас немає початкового капіталу для відкриття бізнесу, і навіть 60 тисяч для вас дуже великі гроші не ставте на собі хрест! Ви можете пройти курси по верстці сайтів і зробити онлайн-магазин самостійно. Часу це займе трохи більше, але зате ви отримаєте чудовий досвід. До речі, на сайті можна змайструвати як по платному шаблону, так і безкоштовним, всі вони є в інтернеті. Наприклад, на WordPress або Joomla.

Інтернет-магазин на OpenCart!

Створити інтернет-магазин на самій популярної CMS OpenCart з нуля!

Приступити до створення

Для інтернет-магазину головне не супер-дизайн, а простота і функціональність. Потенційний покупець повинен знаходити потрібні товари з мінімальними витратами часу. Кожен онлайн-маркет повинен мати, свого роду, вітрину — сторінку, на якій буде представлений товар з докладним інформативним описом.

Как правильно организовать работу интернет-магазина

Непогано, якщо буде функція «збільшення фото товару». Не забудьте додати на сайт можливість сортування продукції по категорії, ціною і популярності. Завдяки їй відвідувач зможе швидше зорієнтуватися в асортименті.

Раз ви вже вирішили правильно організувати прибутковий інтернет-магазин, то потурбуйтеся, щоб в ньому були:

кошик;

контактні номери телефонів;

поштову та електронну адреси;

розділ для відгуків і питань покупців;

умови оплати та повернення товару;

варіанти доставки кур’єром, самовивіз або в пункті видачі товарів.

Починаємо пошук постачальників

Для початку, визначтеся, ніж буде торгувати ваш інтернет-магазин. Якщо ви поки нічого не придумали або не впевнені в правильності вибору, то проведіть аналіз за допомогою сервісів Google Adwords і Яндекс Вордстат. Там ви побачите, які товари користуються попитом у споживачів, і багато буде у цій сфері конкурентів.

Далі починайте пошук постачальників. Дам вам пораду: якщо не знаєте, де їх знайти, то подивіться, з ким працюють конкуренти — всі серйозні онлайн-магазини вказують виробників товару в спеціальному розділі сайту. Знайдіть підходящих вам за якістю і ціною. Практично у всіх постачальників товар оптом коштує дешевше, ніж у роздріб, тому намагайтеся проводити закупівлі тільки за оптовими цінами. Так ви зможете робити невелику націнку і обійти своїх конкурентів за ціною.

Как правильно организовать работу интернет-магазина

Влаштовуємо офіс будинку

Ось тепер, коли сайт готовий, договори з постачальниками підписані, ми визначилися зі способом оплати і доставки, можна реєструватися як приватний підприємець. Якщо ваші кошти обмежені, то на початковому етапі будете працювати вдома. Нічого страшного, якщо на деякий час ваше житло перетвориться в офіс, де будете працювати ви і ваші партнери. Інші співробітники можуть працювати віддалено, кожен у себе вдома. Вам необхідно буде розподілити між ними такі обов’язки, як:

просування сайту;

заповнення магазину свіжою інформацією;

Інтернет-магазин на OpenCart!

Створити інтернет-магазин на самій популярної CMS OpenCart з нуля!

Приступити до створення

прийом дзвінків від покупців;

ведення закупівель;

контроль за зберіганням і відправкою продукції.

Існує популярна схема для новачків:

коли надходить певна кількість оплачених товарів, тоді і купуйте необхідні моделі у постачальника;

робіть закупівлі пару раз в місяць;

коли магазин розкрутиться, починайте закуповувати популярні товари партіями;

зберігайте продукцію на складі.

Контекстна реклама і SEO

Щоб правильно організувати роботу інтернет-магазину, і зробити так, щоб він приносив прибуток, потрібно активно займатися SEO-просування. На перших порах потрібна контекстна реклама, але надалі, коли продажі підуть в гору, вам допоможуть фірми, що спеціалізуються на інтернет-маркетингу. Це вимагає щомісячних вкладень, але вони швидко окуплять себе.

Как правильно организовать работу интернет-магазина

Онлайн-магазин платить пошуковій системі за кожного користувача, який перейшов через контекстне оголошення на його сайт. Контекстні оголошення можна розділити на три види: спецрозміщення, динамічні і гарантовані покази. Поясню все по порядку:

спецрозміщення — це три оголошення, які показані над результатами пошуку;

гарантовані покази — це посилання, розташовані праворуч від результатів пошуку;

динамічні — це оголошення, які розташовані під гарантованими показами і з’являються періодично.

Також SEO включає в себе складання списку запитів, що відповідають тематиці сайту. Для цього використовується система аналізу Гугл. Чому саме ця система? Все дуже просто, тому що 60% російських юзерів використовують Гугл. Потім проводиться аналіз коректності заголовків і сайт оптимізується під ключові слова.

Крім всього цього, SEO просування- це поліпшення навігації по сайту та аналіз змісту (воно повинно бути унікальним). Чим більше унікальних текстів на сайті, тим частіше пошуковий сервіс буде видавати посилання на ваш інтернет-магазин. Не менш ефективний метод просування за певну плату розмістити посилання на ваш інтернет-магазин на рейтингових сайтах. Так як розкрутка сайту — справа копітка, на неї піде близько півроку.

Как правильно организовать работу интернет-магазина

Хостинг і доменне ім’я

Тепер нам потрібно купити хостинг. Вбиваємо в будь-якому пошуковику «хостинг Росія» і вибираємо відповідну фірму. Обов’язково почитайте відгуки, нам необхідно чітко розуміти, чи можемо ми довіряти компанії, і де буде знаходитися сервер з нашим сайтом. Хостинг вам обійдеться від 500 до 2000 рублів на рік, сума буде залежати від кількості послуг і від місцезнаходження фірми.

Доменне ім’я — це електронну адресу вашого магазину в інтернеті. Вони бувають різні. Домен ru тільки для державних, офіційно зареєстрованих торговельних марок. Ще є домени верхнього рівня, до них відносяться: info, com, net і т. д. Так як вони легко запам’ятовуються — просувати сайт та його продукцію буде набагато легше. Придбати домен можна у компанії, яка надає хостинг, така покупка обійдеться від 300 до 700 рублів.

Сподіваюся, я зміг відповісти на питання: як правильно організувати інтернет-магазин. І хоч процес цей досить складний, і вимагає чимало знань в різних областях, спробувати створити свій бізнес однозначно варто!

Підписуйтесь на наш блог і читайте ще більше статей про інтернет-бізнес! До нових зустрічей!

Інтернет-магазин на OpenCart!

Створити інтернет-магазин на самій популярної CMS OpenCart з нуля!

Приступити до створення