Як почати заробляти веб-програмістом в умовах високої конкуренції?

376

Від автора: і знову вітаємо вас на нашому блозі, де можна остаточно і безповоротно зануритися в дивовижний світ фріланса. У ньому немає ні начальників, ні робочого графіка, і все залежить тільки від вашої ініціативи та прагнення до самовдосконалення. Сьогодні ми поговоримо про такий галузі фріланса, як веб-програмування. Якщо ви шукаєте спосіб, як почати заробляти веб-програмістом, то ви прийшли за адресою.

Якщо ви тільки починаєте вивчати веб-програмування, то ви тим більш за адресою! Але перш ніж підраховувати, скільки заробляє веб програміст, ви повинні вирішити для себе, чи буде вам приносити задоволення цей рід діяльності. Робота повинна бути вашим хобі!

З чого почати?

Методика навчання будь-якого ремесла майже завжди однакова. Неважливо, що ви вивчаєте: теорію і практику перекладу, економіку, юриспруденцію або ж наше насущне веб-програмування. Для того щоб стати хорошим фахівцем, слід широко, хоча і не обов’язково глибоко вивчити сфери, з якими так чи інакше стикається область досліджуваної вами науки.

Наприклад, архітектори вивчають історію різних стилів архітектури та ключові події, що відбуваються в ту або іншу епоху, що вплинули на тенденції в мистецтві, а, отже, в архітектурі. Хоча істориками архітектори не є, базові знання історії їм необхідні.

З веб-програмуванням справа йде приблизно так само. Не варто намагатися вивчити все і відразу, але знання про все потроху з області веб-розробки потрібні хоча б для того, щоб зрозуміти, в якій спеціалізації ви зможете проявити себе в кращому вигляді.

Що слід вміти починаючому веб-програмісту?

Як почати заробляти веб-програмістом, якщо ви практично нічого не знаєте про веб-розробку, а на програмний код дивіться, немов на китайську грамоту? Не турбуйтеся, адже всі колись були новачками, перш ніж навчилися писати коди для додатків і запускати супутники на орбіту. У вас є бажання і підключення до інтернету, а на початковому етапі цього буде цілком достатньо.

Ми підготували кілька рекомендацій, які допоможуть вам успішно стартувати в інтернет-професії та почати заробляти веб-програмістом.

Вивчіть основи HTML і CSS

Вивчення Hypertext Markup Language і Cascading Style Sheets, тобто HTML і CSS — це основа основ. Саме мова розмітки гіпертексту і каскадні таблиці стилів структурують розмітку і оформлення веб-сторінок.

Вивчення HTML і CSS добре тим, що ви практично відразу зможете побачити результати своєї роботи, а точніше, роботи HTML-коду, який ви створите. Знання цієї мови стане відправною точкою вашого занурення в веб-програмування.

Вже знаєте HTML і CSS? Відмінно, тоді йдемо далі.

Ознайомтеся з PHP і JavaScript

PHP — динамічний, гнучкий мову, підтримує декілька технік програмування. Він повністю заточений під веб і використовується для роботи з базами даних і генерації HTML-сторінок на веб-сервері. На сьогоднішній момент близько 95% сайтів у Мережі написані або працюють на PHP. Заглибитися в цю мову ви зможете за допомогою докладних навчальних курсів:

Курс по PHP програмування

Курс по PHP ООП

Курс за регулярними виразами на PHP

JavaScript — ще один популярний мову в вебі. Його підтримує більшість браузерів, якими вам коли-небудь доводилося користуватися. Більшість веб-, так і мобільних (якщо говорити про Android), додатків містять в собі той самий JavaScript-код. Тому ця мова ніяк не можна залишати без уваги.

Для того щоб ви могли краще зорієнтуватися в океані інформації під назвою Інтернет, я пораджу вам кілька пристойних відеокурсів, присвячених вивченню JavaScript:

Основи JavaScript

Основи jQuery

Вже знаєте JavaScript і HTML? Чудово, тому що період вивчення цих двох мов можна порівняти з першим курсом університету, де ви отримаєте базові знання для того, щоб бути готовим рухатися далі.

Переходимо від фронтенда до бэкенду

Будемо вважати, що тепер у вас є необхідні базові знання в області веб-програмування. Але досі ми вивчали тільки ті мови, що функціонують в браузері. По-іншому це називають «Front-end».

Але оскільки цим діяльність веб-програміста не вичерпується, саме час переходити до того, що називають «Back-end». Інакше кажучи, це код, який функціонує на сервері. Для цього вам не обов’язково обзаводитися власним сервером, адже ваш ПК відмінно впорається з цією роллю.

Почати вивчення розділу «Back-end» слід з Node.JS, оскільки з його допомогою ви зможете запускати JavaScript-коди не в браузері, як раніше, а вже на сервері. Крім того, слід вивчити роботу з базами даних (MongoDB) і Express — бібліотекою, завдяки якій Node.JS може функціонувати в якості веб-сервера.

Власне, це і є той фундамент, на якому буде побудована ваша подальша кар’єра веб-програміста. Цих знань буде цілком достатньо для того, щоб пробувати себе в веб-програмуванні, але не забувайте, що з розвитком технологій вам доведеться вивчати нові мови і нові методики. Так що, друзі, не зупиняйтеся на досягнутому при перших же симптомах успіху.

Знайдіть роботу веб-програмістом на повну ставку або фрілансером

Розробнику без досвіду знайти роботу досить складно, але не неможливо. Скористайтеся відомими сайтами пошуку співробітників або навіть зв’язками знайомих і родичів. В офісі ви познайомитеся з механізмами цього бізнесу зсередини. Там ви навчитеся вести справи з клієнтами і поупражняетесь в управлінні своїми фінансами.

Потім, при бажанні, можна перейти у фріланс. Коли саме це можна зробити, вирішувати тільки вам. Цей знаменний момент може залежати від вашої кваліфікації, досвіду, вміння ризикувати, сімейних зобов’язань і навіть боргів. Головне, при цьому, дотримуйтеся ділової етики.

Створіть проектно-орієнтоване резюме

Портфоліо — це найважливіший спосіб продемонструвати свою роботу і знайти замовника. Я раджу вам використовувати гнучкий формат портфоліо — на першому плані повинна бути інформація, що відображає специфіку і ваші достоїнства саме в тій роботі, яку ви хочете отримати. Якщо для компанії-наймача важлива ваша освіта, то додайте інформацію про нього і ваших сертифікатах у відповідному розділі.

Питання, яке хвилює всіх програмістів-початківців

Тепер ви знаєте, як заробити веб-програмістом і що для цього потрібно вміти. Багатьох початківців хвилює питання, скільки заробляють веб-програмісти.

Не секрет, що в нашій країні багато тлумачні веб-програмісти працюють на замовників із Західної Європи і США. І якщо зіставити курси валют і рівень оплати праці, можна зробити висновок, що їх вибір цілком виправданий.

Як правило, оплата безпосередньо залежить від ступеня складності виконання завдання, тому веб-розробник може отримати від $100 до $10 000. На рівень оплати впливає безліч факторів, таких як складність завдання, строки, в які необхідно виконати роботу і т. д., так що конкретних розцінок на послуги веб-програмістів бути не може. Покопавшись в пропозиціях компаній-роботодавців, можна зробити таку вибірку по зарплаті IT-фахівців:

З упевненістю можна сказати лише те, що веб-програміст є однією з найбільш затребуваних інтернет-професій у світі. І, незважаючи на високу конкуренцію на ринку праці, хороші веб-майстри завжди в дефіциті. До того ж, в силу історичних та економічних причин, наші веб-розробники високо цінуються західними замовниками.

На цьому, мабуть, все. Підписуйтесь на оновлення нашого блогу і діліться ними з друзями. Освоюйте нові горизонти і ніколи не зупиняйтесь у самовдосконаленні. До нових зустрічей!