Як почати заробляти веб-дизайнером в інтернеті?

296

Від автора: привіт, друзі! Навчання веб-дизайну, як і будь-якої іншої професії, відбувається поступово. Спочатку це просто хобі, яке за певних обставин може перетворитися в сенс життя. А якщо улюблена справа ще й приносить дохід, можна сказати, що людина точно не помилився у виборі професії. У цій статті я постараюся дати відповідь на питання, як почати заробляти веб-дизайнером і наскільки це взагалі реально.

Стаття не містить «формули успіху», а носить скоріше психологічний і філософський характер. Але я дуже сподіваюся, що дана інформація допоможе вам відповісти на головне питання про те, чи дійсно ви хочете займатися веб-дизайном або ж просто перебуваєте під впливом модних віянь: «всі хочуть, і я хочу».

З чого почати кар’єру веб-дизайнера?

Веб-дизайн — це свого роду мистецтво. У ньому присутні свої тенденції, розмаїття стилів, різні правила і канони. На мій погляд, основний критерій, за яким його можна віднести до одного з видів мистецтва — те, що він не обмежує творчу уяву, а навпаки, допомагає розширити власні горизонти.

Крім того, саме завдяки веб-дизайну у вас є можливість не просто займатися улюбленою справою, але і заробляти. При цьому у вас немає фіксованої заробітної плати: ступінь вашого заробітку залежить тільки від вас!

Багато починаючі веб-дизайнери сумніваються, чи реально заробити веб-дизайнером, і це сумнів цілком доречно.
По-перше, людині властиво сумнів у тому, що його інтереси можуть приносити дохід, адже «якщо все як треба, напевно, щось тут не так».

По-друге, навіть досягнувши певних успіхів у веб-дизайні (поки ще не отримали оцінку компетентних осіб), дизайнер-початківець в силу суб’єктивних причин не пропонує свої послуги замовникам.

Перш за все, як би парадоксально це не виглядало, не варто шукати відповіді на питання «скільки заробляє веб-дизайнер». Не потрібно вважати заробітки ваших колег по цеху. Ви — це ви. У вас свій стиль, свій шлях до успіху, своя тактика пошуку клієнтів і спілкування з замовниками.

Тут не варто ні на кого рівнятися. Ви самі зможете визначити ступінь вашого заробітку, вибираючи різні за ступенем складності та оплати завдання. Але до цього ще далеко, хоча і ближче, ніж здається! Але про все по порядку.

Поради початківцям

Припустимо, ви вже впоралися зі своїми сумнівами і готові запропонувати себе в якості спеціаліста з веб-дизайну. Але не поспішайте. Без портфоліо з роботами, які стали предметом вашої гордості, шанси на успішний старт будуть малі. Не варто кидатися у вир з головою і відразу намагатися схопити об’ємні та складні замовлення. Не забувайте легенду про Ікара.

Не намагайтеся стрибнути вище голови! Почати слід з виконання нескладних завдань, з якими ви впораєтеся на 100%. Таким чином, ви не тільки відчуєте себе в польових умовах, але й придбаєте такий необхідний досвід спілкування з різними замовниками.

Бонусом послужать позитивні відгуки про результати вашої діяльності, тим самим ви поліпшите свою репутацію на біржі. Тільки переступивши через цю щабель ви зможете брати більш складні і високооплачувані завдання. Головне тут — не зупинятися на досягнутому, постійно підвищуючи складність завдань, а ваш заробіток від цього буде підвищуватися пропорційно.

Слідкуйте за тенденціями в сучасному дизайні! Для того щоб стати затребуваним фахівцем у веб-дизайні, потрібно вміти змінюватися. З часом ви виробите свій власний стиль, який буде незабутнім і пізнаваним.

Але тенденції в дизайні сайтів дуже мінливі, тому навіть якщо вам доведеться (а адже доведеться працювати зі стилями, прихильником яких ви не є, сприймайте це як тренування своїх професійних навичок. Це не означає, що ви зміните свого стилю і перевагам — навпаки, ви станете універсальні.

Крім того, постійно переглядайте роботи інших дизайнерів і знаходите в них те, що, на ваш погляд, хотілося б виправити, а що запозичити.

Використовуйте можливості інтернету! Всупереч помилковій думці тих, хто не уміє знаходити потрібну інформацію, інтернет — це не звалище. Це величезний океан інформації, в якому, зберігаючи траєкторію, можна знайти все, що завгодно. Потрібно лише визначити для себе правильний маяк.

Я не розраховую стати для вас єдиним вірним маяком, але оскільки ми торкнулися цієї теми, нагадаю, що реєстрація на солідних біржах фріланса буде надійною відправною точкою. А як попутного вітру вам можуть послужити безкоштовні та платні відеоуроки з веб-дизайну.

Які перспективи відкриваються перед тими, хто наважився встати на шлях веб-дизайнера?

Насамперед не слід шукати якоїсь конкретної «формули успіху для фрілансера. Для того щоб зрозуміти, як почати заробляти веб-дизайнером, треба лише почати рухатися в даному напрямку. Але не розраховуйте, що все піде по накатаній. Не забувайте, що робота веб-дизайнера не вичерпується одним лише оформленням сайтів.

Коли ви освоїте техніку веб-дизайну на досить високому рівні і виробите власний стиль, перед вами відкриються й інші перспективи. Крім того, що, володіючи солідним портфоліо і досвідом, можна братися за всі більш високооплачувані замовлення, ви також зможете створити власний сайт. А для того щоб заробляти, вам не обов’язково відкривати свій інтернет-магазин.

Оволодівши технікою просування сайту, у вас буде можливість зробити свій сайт відвідуваним і актуальним. Само собою зрозуміло, що наявність на вашому сайті якісного контенту, який буде цікавий користувачам, обов’язково. А заробляти ви зможете, просто розмістивши на сайті кілька цікавих для відвідувачів сайту рекламних банерів.

Природно, все це лише поверхневий погляд на те, як почати заробляти веб-дизайнером, але люди з живим і допитливим розумом (а оскільки ви це читаєте, швидше за все, така властивість вам притаманне) відкриють для себе безліч інших способів заробітку в ролі веб-дизайнера.

Тому експериментуйте, випробуйте свої здібності і ніколи не зупиняйтеся на досягнутому, адже ваші успіхи — це ще не мета, а лише ще одна сходинка на шляху нескінченного самовдосконалення.

Ще однією сходинкою на шляху до досконалості може стати підписка на оновлення нашого блогу. Не пропустіть найцікавіше! Поки-поки!