Як почати заробляти маркетологом в інтернет-агенстві

210

Від автора: маркетинг вважається однією з найважливіших складових розвитку сучасного бізнесу. Ця професія вимагає не тільки креативного творчого підходу до справи, але і тонкого аналітичного мислення. Давайте ж дізнаємося, як почати заробляти маркетологом в інтернет-агентстві і за кілька місяців з нуля вийти на пристойну за російськими мірками прибуток.

Збираючись з головою зануритися в сферу маркетингу, вам доведеться добре розібратися в таких напрямках, як вивчення цільової аудиторії, аналіз конкурентів, пошук найбільш ефективних способів просування товару або послуги, а також розробка нестандартних методів залучення і утримання клієнтів. Від ступеня розуміння кожного з наведених вище пунктів здебільшого і залежить те, скільки отримує маркетолог за свої послуги.

Основні завдання маркетолога

Маркетолог — це професія досить універсальна. Існує безліч суміжних напрямків, які часто переплітаються і лягають на плечі фахівця в даній області. У великих компаніях маркетолог, як правило, займається вирішенням наступних завдань:

аналіз ринку (конкурентів, загального обсягу, перспектив);

аналіз кінцевих споживачів пропонованого продукту;

пошук і вивчення вузьких підніш в цілях масштабизации або створення більш вузьконаправленої воронки продажів;

розробка плану просування продукту;

розробка ефективного виведення нових продуктів на ринок;

побудова циклу продажів від першої покупки клієнтом до подальшої заміни продукту новою версією, або придбання різних доповнень.

Вище приведений основний список завдань маркетолога, однак, найчастіше йому доручається і ряд інших справ, пов’язаних з делегуванням повноважень, пошуком підрядників (дизайнерів, копірайтерів і т. д.). Як не дивно, чим більше ви берете на себе всіляких завдань, тим менше отримуєте повернення в грошовому еквіваленті. Іншими словами, хапаючись за все, не встигнете нічого.

На ринку праці куди більше цінуються висококваліфіковані фахівці у вузькій області, тому якщо ви хочете знати, як заробляти маркетологом великі суми на постійній основі, то відповідь лежить в концентрації на вирішенні основних завдань, які передбачаються цією професією.

На перших порах вам, зрозуміло, було б бажано вникнути і в інші суміжні напрямки, щоб приблизно розуміти їхню структуру, однак лише в загальних рисах, не більше. Вчіться грамотному делегування ще з перших кроків розвитку, щоб швидше вирішувати поставлені завдання і стрімко піти на зліт в цій сфері.

Давайте тепер перейдемо до найцікавішого питання, що стосується того, скільки заробляє маркетолог.

Який середній заробіток у маркетолога?

Як правило, щомісячний дохід професіонала в цій галузі безпосередньо залежить від прибутку, який він допомагає отримати бізнесу, а в деяких компаніях навіть практикується фіксований відсоток. Безумовно, на ринку праці зустрічаються випадки, коли навички фахівця кілька несумісні з тим, скільки коштують послуги маркетолога. Тим не менш, підсумкова зарплата залежить безпосередньо від результату, якого найнятий працівник може досягти в короткостроковій або довгостроковій перспективі.

Скільки заробляє маркетолог в Росії? У Москві середньостатистичний фахівець в цій області отримує близько 70 000 руб. на місяць, у регіонах — близько 50 000 руб. Зрозуміло, цифра не межа, тут вже все залежить від ступеня вашої кваліфікації та фінансового результату.

Скільки можна заробити маркетологом за кордоном? У країнах СНД ситуація приблизно схожа з Росією, а ось в Америці та інших державах, де маркетинг відіграє особливо важливе значення, кваліфіковані специ заробляють від 15 000 до 25 000 доларів в місяць. Приміром, директор з маркетингу у знаменитої компанії Hewlett Packard отримує близько 210 000 доларів в рік.

З чого почати?

Як почати заробляти маркетологом? Якщо ми розглядаємо конкретно варіант роботи за наймом, то очевидно, що необхідно для початку знайти підходяще інтернет-агентство, де приділяється належна увага навчанню персоналу. Зрозуміло, що без знань ви нікому не потрібні, так як зазвичай маркетологів наймають, щоб вони говорили, що робити, а не навпаки. Тому отримуємо базу через навчання в інтернеті і шукаємо менш оплачувані вакансії. В ідеалі вам потрібно зачепитися за щось на зразок помічника фахівця в цій області.

У компанію, що передбачає навчання, рекомендуємо влаштуватися не для миттєвого заробітку непоганих грошей, а на перспективу. Попрацювавши з досвідченим фахівцем, можна відразу вловити принципи успішної роботи і навіть підглянути якісь цікаві прийоми та методології, які потім можна застосовувати на практиці.

Де і як навчатися маркетингу?

Навчатися вам доведеться постійно: і до влаштування на роботу і навіть, коли потрапите на добре оплачувану посаду. В інтернеті знаходиться величезна кількість відео, статей і навіть спеціальних курсів, що дозволяють швидше розібратися в основах маркетингу. Цей напрям постійно розвивається, тому завжди потрібно бути в тренді останніх новинок у сфері ефективного просування продукту на ринку, налагодження тривалих і взаємовигідних відносин з клієнтами.

Приміром, останнім часом величезну популярність набрали односторінкові сайти. За допомогою курсу анатомії прибуткового лендинга ви можете дізнатися основні деталі створення таких інтернет-майданчиків.

Також корисно вивчати напрями, які опосередковано пов’язані з маркетингом. Незважаючи на наведені вище рекомендації з приводу концентрації на вивченні основних навичок, на перших порах вам потрібно розуміти й загальні рекомендації по поліпшенню клієнтської лояльності та підвищення продажів. Чималу роль у цьому відіграє зручність сайту, тому радимо ознайомитися ще й з курсом, присвяченим прискорення швидкості завантаження веб-сторінок.

Отже, тепер ви більш широко обізнані про те, скільки заробляють маркетологи, яким чином вони це роблять, і як людина з нуля може освоїти дану професію. Робітка у представника подібної сфери діяльності досить складна, тим не менше, і оплачується вона цілком гідно. Якщо ви серйозно налаштовані розвиватися в цьому напрямку, то можна спробувати заробити навіть на етапі навчання. Зацікавило? Тоді скористайтеся покрокової інструкцією по заробітку на блогах.

Створивши свій власний онлайн-ресурс, ви зможете попрактикуватися у сфері залучення та утримання аудиторії. В блозі розповідайте про те, як вдосконалюєтеся в маркетингу, скільки платять маркетологам у нашій країні, наскільки ефективні зарубіжні цікаві фішки в Росії, загалом все, що потенційно може зацікавити цільову аудиторію.

Сподіваюся, ця стаття була вам корисною. Якщо так, то діліться нею з друзями та підписуйтесь на наш блог, де є все про веб-розробку і просування сайтів. До нових зустрічей!