Як побували на базарі: PHP або HTML – що краще?

161

Від автора: PHP або HTML – що краще? Ніколи не ставте такого питання професіоналу. По-перше, в його очах ви відразу «впадете» до рівня цілковитого «чайника». А по друге… Таке питання може виникнути тільки в цілковитого «чайного сервізу». Ну, значить сьогодні у нас «чаювання», присвячене цій дивній темі.

Курка, яйце – хто перший?

От не треба дивитися такими очима на цей заголовок. Повірте, питання про пріоритетність між мовою гіпертексту і PHP для мене також виглядає трохи страхітливо. Від чого так? Ну, тому що ми з вами зустрічаємося вже не перший раз і дуже сподіваюся, що таких питань не виникає. Але все-таки розберемося!

Для початку з’ясуємо, що собою являє сучасний сайт. Щоб довго не «шастати» коло та навколо, відразу відомості. Зараз будь-який веб-ресурс створюється за допомогою чотирьох технологій:

HTML – він (як і раніше) служить для розмітки сторінок на складові елементи.

CSS – відповідає за зовнішній вигляд сайту.

JavaScript – забезпечує взаємодію UI (інтерфейсу) з людиною.

PHP – забезпечує динамічне створення ресурсів і всі витікаючі з цього наслідки»: CMS, плагіни під них і т. д.

Так, трохи не забув про ще MySQL. Це СУБД така :) . Думаєте, знущаюся? Та ні! Просто тема у нас така «чайна» — чим відрізняється HTMLот PHP. Я б за ці питання Шнобелівські премії роздавав (такі є).

Ну, так спробуйте викинути одну з перелічених складових сучасного сайту і ви отримаєте не динамічний ресурс, а ледве «повільний» статичний жах. Особливо, якщо позбутися від PHP.

Відмінності на прикладах

Усні аргументи щодо пріоритетності та відмінність двох дисциплін можна приводити нескінченно довго. Краще відмінності від HTML PHP розібрати на конкретних прикладах. З’ясуємо, в якому з варіантів буде легше поміняти колір фону.

Є такий дуже популярний движок, який називається WordPress. Він працює на PHP. Для порівняння, візьмемо розмітку звичайної веб-сторінки і спробуємо в ній змінити фоновий колір. Потім те ж саме реалізуємо за допомогою адмінки CMS.

Как побывали на базаре: PHP или HTML – что лучше?

Щоб краще усвідомити, чим відрізняються HTML і PHP, постарайтеся знайти в цьому коді рядка, що відповідає за колір фону. Відразу підкажу, що її тут немає. Це стильове властивість (background-color) потрібно прописати. При цьому треба знати, де його додавати. А весь сайт складається не з однієї сторінки, а десятків.

Тепер зробимо те ж саме через адміністративну панель WordPress. Для цього нам потрібно перейти в візуальний редактор сторінки і встановленою темі поміняти відповідний параметр шляхом натискання кількох клавіш.

Как побывали на базаре: PHP или HTML – что лучше?

Хоча з іншого боку при створенні движка використовується обидві технології. Тому в сучасному інтернеті мова гіпертексту не може існувати без PHP і навпаки.

PHP і HTML – у чому різниця? Так у всьому! Насамперед, у призначенні. При цьому обидві дисципліни є головними у Мережі!