Як підвищити унікальність тексту?

884

Від автора: унікальність — один з основних параметрів, на які звертає увагу копірайтер і веб-майстер. Зазвичай чим більше унікальність, тим більш якісним вважають текст. Звичайно, це трохи неправильно, тому що на якість впливають десятки інших параметрів, але без всяких сумнівів унікальність є важливим фактором, який дозволяє в тому числі пробитися тексту в топ (попередня стаття була про seo-копірайтинг). Сьогодні ми розглянемо, як підвищити унікальність тексту.

В яких випадках взагалі це може знадобитися? Є таке негласне правило, що цей показник повинен бути від 95%. Якщо менше, то це рерайт. А рерайт вже цінується набагато менше.

З-за чого падає унікальність і відразу виправляємо проблеми

Отже, перша причина — ви дійсно робили рерайт якогось тексту. Може навіть з одного джерела. Звичайно, в такому разі можна помітити подібність в текстах при їх порівнянні.

Що можна робити? Якщо це можливо, бути більш самостійним, або відштовхуватися від декількох джерел, а не від одного. Тоді ви зможете щось взяти з одного місця, що з іншого — вже вийде текст не під копірку. Ідеально, якщо ви вставите що-небудь винятково від себе. Наприклад, поділіться своїми думками з обговорюваного питання.

Також намагайтеся повністю змінювати структуру тексту. Наприклад, якщо в джерелі йде перерахування якихось пунктів, ви можете у своїй статті деякі пункти взагалі не згадувати, додати свої або просто поміняти місцями. Звісно, коли це не порушує логічній послідовності.

Друга причина — використання неуникальных фрагментів тексту. Насправді досить часта помилка. Наприклад, ви вирішили використовувати якусь цитату, список або шматок коду (актуально для всіх, хто пише технічні статті). Але цей фрагмент буде неунікальним. Навіть якщо він один у тексті, унікальність може постраждати на кілька відсотків, ну а якщо таких кілька фрагментів, то навіть на кілька десятків відсотків.

Наприклад, я одного разу написав повністю унікальну статтю по CSS тіням, але взяв деякі шматки коду з іншого сайту (і то, я їх трохи переписав). У результаті перевірка показала 74% унікальність. Так що ж робити і як з цим боротися? Найкращий варіант — обертати такі фрагменти тегами noindex. Таким чином, ці шматки не будуть враховуватися пошукачем і для нього унікальність буде вище. Ось такий простий спосіб дозволить вам писати унікальні тексти, навіть якщо ви вставляєте в них неунікальні фрагменти.

Третя причина — використання найуживаніших фраз і слів, в результаті чого 80% текстів сильно схожі один на одного. Ця проблема також вирішується заміною таких слів синоніми.

Адже в російській мові насправді величезний запас слів і словосполучень, але при написанні текстів ми зазвичай використовуємо лише дуже малий відсоток особливо запам’яталися нам слів і виразів. Тому якщо ви хочете підняти унікальність своїх текстів: більше практикуйтеся, розвивайте словниковий запас, придумайте для себе вправи, які будуть поповнювати цей самий запас.

Після написання будь-якої статті обов’язково перевіряйте її на унікальність і виправляйте ті місця, які програма підсвітить як неунікальні. Звичайно, всі такі місця виправляти необов’язково, та і навряд чи вийде. Але самі “заїжджені” та сталі вирази потрібно замінити.

Вашим добрим помічником буде який-небудь онлайн сервіс, який вміє підбирати синоніми до різних словами, адже в голові все не уместишь.

Що ще може впливати на унікальність тексту?

Нарешті, треба сказати ще про один важливий момент — на підсумковий результат впливають параметри самої перевірки, через який сервіс або програму ви перевіряєте контент.

Наприклад, в одному місці вам може показати 100% унікальності, тоді як через перевірку в іншій програмі — всього 80%. Чому взагалі може утворюватися така різниця? Справа все в тому, що програми перевіряють по-різному.

Одним з ключових параметрів є число слів у шингле, а також швидкість перевірки (швидко, довго). Шингл — це окремий шматок тексту, що складається з кількох слів. Стандартом є 3 слова в шингле — це досить сувора перевірка. Якщо програма знаходить такі ж фрагменти на інших сайтах, шингл позначається як неунікальний.

Природно, чим більше слів в шингле, тим простіше на виході отримати високу унікальність тексту. Але якщо ми говоримо про якісну перевірку, в такому фрагменті повинно бути 3-4 слова.

В онлайн сервісі ви, швидше за все, не зможете самостійно виставити налаштування для перевірки. Тому якщо вам потрібно часто перевіряти різні тексти, краще всього завантажити спеціальну програму на комп’ютер. Наприклад, Advego Plagiatus або Etxt. Також є платні онлайн сервіси, які можуть з особливою скрупульозністю проаналізувати текст. Але вам, напевно, пасуватиме саме програма.

Підсумок

Підсумок у сьогоднішній статті буде об’ємним, тому що по темі підняття унікальності можна говорити багато. Давайте ще раз нагадаємо собі, що потрібно робити.

Якщо ви вирішили робити рерайт якого тексту, не відштовхуйтеся від одного джерела. Беріть різні думки з різних місць, перефразуйте їх, додайте щось своє. Копірайтер повинен вміти швидко приймати рішення, які стосуються написання тексту.

Ніколи, ніколи не переписуйте пропозиції з джерела, замінюючи слова синонімами. Підсумковий варіант буде дуже сильно схожий на оригінал. Міняйте повністю структуру статті, перевертайте пропозиції, і, звичайно ж, додайте своє.

Третій рада з попереднього речення є найважливішим, тому що якщо ви зовсім не додаєте нічого з особистого досвіду, виходить не дуже цікавий текст. Звичайно, у багатьох випадках додавання від себе є просто недоречним (тексти на технічні, медичні теми і т. д.). Відразу скажу, що зробити якісний рерайт в подібних тематиках дуже важко. Більш правильно буде братися за написання подібних статей лише в тому випадку, якщо ви дійсно є фахівцем в області.

Наприклад, якщо ви лікар — писати на медичну тему. Лише в цьому випадку текст може вийти дійсно унікальним. Хороші письменницькі навички + вільне володіння темою створюють самі якісні тексти. Це зрозуміло. А ще фахівця не потрібні вихідні тексти — вся ця інформація міститься у нього в голові, інші джерела використовуються вкрай мало.

Вправа

Наостанок, якщо ви хочете власноруч побачити, як збільшити унікальність тексту, вам необхідні вправи. В даному випадку ми не будемо вичавлювати штангу лежачи від грудей, так і велотренажер вам купувати ні до чого. Вправа для розвитку уміння писати унікальний текст складається в тому, що ви повинні придумати тему, на яку потрібно написати невелику замітку (1000 символів приблизно). Це може бути визначення якогось терміна, опис компанії і т. д.

І далі ви повинні написати 10 таких текстів, які будуть оповідати про одне й те ж, але в той же час повинні бути унікальні. Шоколадку я вам, щоправда, за виконання такої вправи не подарую, але воно потрібно виключно для вас. Якщо ви впораєтеся і напишіть 10 унікальних текстів, то дуже добре прокачаєте собі в умінні писати про одне й те ж по-різному.