Як перевірити релевантність сторінок?

271

Від автора: всім привіт. Сьогодні я покажу вам, як перевірити релевантність сторінки. Релеватность — це дуже важливий фактор параметр тексту, якщо ми говоримо про SEO-копірайтингу, тобто оптимізації контенту під пошукові системи. Він визначає, наскільки добре текст заточений під ту чи іншу фразу. Якщо добре, то можна в майбутньому очікувати приплив людей з пошуку, які будуть вписувати в рядок саме цю фразу.

Отже, є щонайменше кілька сервісів, де можна перевірити релевантність, але якщо ми говоримо про простому безкоштовному аналізі, краще всього підійде сервіс від MEgaindex, розташовується він ось за audit.megaindex.ru/audit/relevant_page/.

Отже, для перевірки релевантності потрібно вписати url-адресу сторінки, яку перевіряємо, а також фразу або запит, на підставі якого оцінюється параметр. Зазвичай це основний ключ, під який ви затачиваете статтю.

Щоб було зрозуміліше, пропоную для прикладу взяти одну з моїх статей. Наприклад, ось цю. Вирішив, що краще критикувати себе, ніж когось іншого. Отже, це url-адресу сторінки. А запит? Основним ключем в даному випадку буде такою: “bootstrap меню”.

Ось такі дані я введу, тепер залишається почекати пару секунд і сервіс покаже результат.

Що ж, релевантність сторінки по відношенню до ключової фрази “bootstrap меню” — 83%. Це хороший показник. Все, що вище 70%, можна вважати хорошим показником. Тут же вам буде показана статистика щодо входження слів із запиту, задоволенню критерії, а трохи нижче — загальна кількість слів у тексті.

Критерії

Здавалося б, на цьому можна закінчувати статтю, тому що перевіряти релевантність ми навчилися. Але було б непогано докладно розібрати ті критерії, які виділяє Megaindex. Як видно, вони відрізняються за ступенем важливості. Розберемо спочатку самі критичні, ось вони:

Перший критерій — дозвіл індексації сторінки в цілому. Зрозуміло, що без нього просто нікуди, тому що якщо індексація заборонена, сторінка просто не з’явиться в пошуку і навіщо тоді всі ці зусилля по її оптимізації?

Другий і третій критерії визначають, є в заголовку (мається на увазі title) і в самому тексті ключова фраза. Та сама, яку ми вводимо в поле “запит”. Без цього теж буде вкрай важко побачити свою статтю хоча б у ТОП-10 за потрібне ключів.

Далі у нас дуже важливі критерії, ось вони:

Їх дотримання дуже важливо, особливо перших двох моментів. А саме, ні в якому разі не можна допускати спам в заголовку і тексті. Спам або переоптімізація, це спроба обдурити пошукову систему, впихнув занадто багато ключів в текст, сподіваючись отримати більше користі від цього. Але насправді ви лише робите гірше для свого сайту, тому що можна отримати зниження позицій у пошуку, причому навіть для тих сторінок, де ви не допустили спаму.

Простий спосіб перевірки на відсутність спаму — перевірка на академічну нудоту. Цей параметр не повинен бути більше 9%, а нудота слова — не більше 4%.

Також сервіс показує, що вкрай важливим є наявність ключової фрази в h1 (головний заголовок сторінки), причому навіть в точній входження. З приводу наявності повністю згоден, вона повинна бути, а от точне входження, на мій погляд, необов’язково. Але якщо заголовок не втрачає природність, цілком доречно точне входження фрази до нього.

Що там у нас далі? Відсутність проблем форматування вмісту і величина тексту. Так, відразу з приводу величини. Вважається, що обсяг тексту на сторінці має бути від 300-400 слів, щоб були шанси потрапити на більш менш чільне місце в пошуку.

Тут потрібно пам’ятати, що чим більше, тим краще. Це всього лише мінімальний поріг, але на ділі ви можете писати більше. Головне, щоб не страждала якість тексту і було цікаво читати.

Проблеми форматування — це проблеми, пов’язані безпосередньо з html-розміткою статті. Це дуже важлива складова. Уявіть собі два однакових публікації, відрізняються вони лише тим, як їх оформили:

В одній публікації все розбито на короткі абзаци, використовуються підзаголовки, картинки, списки і інші елементи за необхідності.

В інший йде суцільне полотно тексту

Як ви думаєте, яку статтю будуть читати? Природно, в першу. У другій просто немає шансів бути краще, як би вона ні була цікава і корисна.

Важливі критерії

Йдемо по зменшенню ваги. Такі критерії сервіс також вважає важливим, давайте обговоримо їх.

Отже, перший — це наявність ключової фрази в атрибуті картинки alt. При цьому немає необхідності (і навіть забороняється) прописувати цю фразу до кожної картинці, а тільки до якоїсь однієї. І то, тільки в тому випадку, якщо це не виглядає як спам.

З мого досвіду, це впливає дуже незначно. У мене є різні статті. Десь ключова фраза прописана в alt, де-то немає. Особливої різниці я не помітив. Отже, цей критерій я б не назвав важливим, можете виконувати його за бажанням.

Статичний url — а ось це, на мій погляд, дуже важливо. Що таке статичний url? Це коли адреса сторінки не змінюється, ви один раз публікуєте статтю і вона завжди доступна за однією адресою. Саме так і повинно бути, інакше пошуковому роботу важко буде індексувати сторінки, якщо вони постійно переїжджають на нове місце.

Ключова фраза в url — ще один критерій визначення релевантності. Я вважаю, що краще його виконувати. У движку WordPress це вирішується установкою одного плагіна, а також зміною налаштувань постійних посилань. Найбільш оптимально, коли адреса сторінки виглядає так: http://адрес-сайта/название-записи

Також вважається, що найбільш оптимально використовувати тільки латинські символи в url. Саме для цього встановлюють плагіни начебто Cyr to Lat, які перетворять заголовок статті з кирилиці в латиницю і підставляють його в url.

Більше одного h1. Це, навпаки, те, що не потрібно виконувати. H1 – це головний заголовок запису. Він повинен бути на 1 сторінці. Це досить важлива вимога, намагайтеся його дотримуватися. Для підзаголовків використовуйте h2, h3. Також перевірте, через який тег виведені заголовки у віджетах, шапці, футері і т. д.

Наявність ключової фрази в description (описі сторінки) і keywords. Це останні 2 критерію. Виконувати їх чи ні — справа ваша. Мета тег keywords вже давно визнаний застарілим і зараз практично не використовується. Відповідно, я теж відмовився від нього і це ніяк не позначилося на позиціях моїх статей.

Інша справа — description, адже цей мета-тег і раніше вважається важливим. У нього ви можете вписати ключову фразу, я це роблю не завжди. Прямо гострої потреби в цьому немає.

Незначні критерії

З цих трьох я бачу сенс описати лише перший, два інші просто неактуальні, як мені здається. Отже, це довжина url-адреси. Є думка, що якщо вона більше 70-100 символів, то це не є оптимально. В принципі, це логічно. Тому намагайтеся використовувати короткі та зрозумілі адреси.

Підсумок

Ну що ж, начебто на цьому ми розглянули основні моменти, які безпосередньо впливають на релевантність. Намагайтеся дотримуватися всіх правил, які ми розглянули, і ваші публікації напевно з часом потраплять в топ по потрібним вам ключів.

Звичайно, ми розглянули всі лише з точки зору одного сервісу на сайті Megaindex. Якщо ви будете перевіряти релевантність на іншому сайті, вам можуть видати інші рекомендації, але все ж загальні правила завжди будуть одними і тими ж.

Наприклад, існує думка, що непогано додавати ключову фразу в підзаголовок, а в самому тексті вона повинна стояти якомога ближче до початку. Як бачите, про цих деталях наш сервіс промовчав. Але чи так це критично важливо?

Я вам скажу, що думок з питання, як же правильно оптимізувати статті під пошуковики може бути дуже багато і абсолютної істини немає ніде. Я просто пропоную вам використовувати звід основних правил і рекомендацій, додаткові фішки ви зможете почерпнути, якщо будете поглиблено вивчати просування сайтів.

Наприклад, багато корисної інформації можна знайти в нашому курсі по розкрутці особистих блогів з нуля до першого доходу. З нього ви дізнаєтеся також про те, як правильно настроювати сайт, щоб не було ніяких проблем з просуванням.