Як перевірити масив PHP, щоб допомогти своєму другові

270

Від автора: у мого друга дружина дуже ревнива! Але товариш все зносить і терпить, оскільки сильно любить з зазноба. Ось тільки від часнику, яким постійно приправляє дружина «робочий» перекус чоловіка у нього розвинулася страшна печія. І щоб не засмучувати кохану товариш вирішив підробляти сайтобудування (грошей на нормальну їжу). Спеціально для нього сьогодні розглянемо, як перевірити масив PHP. Виходить, що ми не тільки вивчимо нову тему, а й допоможемо людині :) .

Навіщо перевіряти?

Програмний код, як і людини (якщо не довіряєте йому), краще перевірити. А то трапився через надмірну довірливість (або недбалості) розробника баг може негативно позначитися на працездатності всього програми. Причому це може бути не тільки образливо, але і загрожує:

Постраждає репутація авторитет всієї команди розробників.

Не отримаєте гроші за проект – створене вами рішення не пройде тестування.

Час на переробку – а це знову пов’язано з фінансовими втратами.

Загалом, потрібно перевіряти будь-який програмний код. Саме тому в будь-якій мові «навалом» вбудованих функцій, що починаються з префікса is. Не є винятком і PHP.

PHP поиск по массивам

Ці функції найчастіше повертають значення типу bool. З їх допомогою зручно перевіряти код (змінні) на відповідність яким-небудь умовою. Наприклад, можна впевнитися, що змінна є масивом. Для цього застосуємо функцію is_array():

PHP поиск по массивам

Перевіряємо порожнечу

Тепер навчимося, PHP як можна перевірити, що масив не порожній. Для цього використовуємо мовну конструкцію empty.

PHP поиск по массивам

У попередньому прикладі масив не є порожнім – значення кожного з його елементів одно прогалині. Але empty сприймає це як «порожнечу». Також дана конструкція поверне false і в наступних випадках:

Інші варіанти

Для перевірки можна застосовувати ще одну вбудовану функцію – isset(). Вона також повертає true, якщо значення змінної. Тоді перевірка нашого масиву буде виглядати так:

Але використання цієї функції небажано, оскільки вона буде повертати завжди true, якщо значення змінної не дорівнює NULL.

PHP поиск по массивам

Ми розібралися, в PHP як перевірити масив на порожнечу. А що, якщо потрібно перевірити вміст кожного елемента масиву? Приклад реалізації:

“;
}
else
{
echo “Елемент $n не порожній”.”
“;
}
}
?>

З масивами на сьогодні все. А також не забуваємо, що ми врятували людину від печії. Виходить, що програмування на PHP позбавляє від різних хвороб не гірше самих дорогих ліків :) .