Як перенести сайт на інший хостинг

192

Від автора: вітаю вас, дорогий читачу. Часи міняються: ви сьогодні тут, а завтра – там. Це ж можна застосувати і до ваших сайтів. Що робити, якщо ви захотіли перенести їх в інше місце? Як перенести сайт на інший хостинг? Про це ви дізнаєтеся сьогодні.

Перенесення сайтів – крок 1

Для початку вам доведеться визначитися, куди саме ви збираєтеся переїжджати. Не ви, зрозуміло, а ваші сайти. Тобто ви повинні знайти хостинг-провайдера, який буде вас задовольняти по всім вашим вимогам. Можете скористатися яким-небудь рейтингом хостерів, почитати відгуки людей, прислухатися до думки досвідчених колег і т. д.

Наприклад, ми обрали цей хостинг.

Далі потрібно зайти на офіційний сайт цього хостера і дізнатися, чи не він надає послугу з перенесення ваших сайтів до них. Якщо надає, то ви можете доручити цю справу цієї компанії. У такому разі всі деталі узгоджуються в листуванні.

Перенесення вручну

Але в цілому, ця послуга є далеко не у всіх, та й я думаю усім нам буде корисно знати і розуміти механізм, за яким здійснюється перенесення сайту. Якщо все узагальнити в список, то ось його пункти:

Завантажити папку з сайтом

Завантажити базу даних

Видалити все на старому хостингу

Додати доменне ім’я у своїй панелі керування в новому хостингу

Змінити DNS-адреси

Закачати папку з сайтом

Закачати базу даних

Як бачите, нічого особливо складного немає. Спочатку ми готуємо потрібні файли для транспортування, після чого відправляємо їх в нове місце. Давайте зупинимося докладно на деяких пунктах.

Готуємо потрібні дані

Отже, спочатку вам потрібно завантажити папку з сайтом з вашого поточного хостингу. Це можна зробити через FTP, SSH або через панель управління сервером. Якщо у вас движок wordpress, то в цілому ви можете завантажити тільки wp-content – саме ця папка містить шаблони, плагіни, зображення та інші важливі для роботи сайту дані. В такому разі вам потрібно буде просто перевстановити wordpress на новий хостинг, після чого повністю замінити папку wp-content на вашу. Я все ж рекомендую скачати ресурс цілком, раптом у вас ще інші директорії, щоб нічого не втратити.

Базу даних ви також можете закачати дуже багатьма способами. Перший – через утиліту phpmyadmin. В ній потрібно вибрати потрібну базу і натиснути кнопку “Експорт”.

Інший варіант – через всю ту ж панель управління сервером. Там вам потрібно знайти відповідний інструмент для роботи з базами даних. Через нього ви також можете завантажувати і закачувати свої бази.

Третій варіант сильно відрізняється. Він підійде тим, у кого стоїть wordpress. У самому движку є вбудовані функції імпорту та експорту. Для імпорту потрібно встановити офіційний плагін від розробників. Йдете в Інструменти – Експорт і ставите прапорці біля тих даних, які ми хочете експортувати. Я раджу: записи, сторінки, коментарі і рубрики. Для блогу це, загалом-то, вся основна інформація. Скочується xml-файл.

Після цього ви зможете завантажити цей файл на wordpress вже на новому хостингу, просто імпортувати його. Але дивіться, там є обмеження за розміром – 2 мегабайти. Так що якщо ваш xml файл більше, цей спосіб вже не підійде. До того ж, він імпортуємо лише записи, коментарі, сторінки і рубрики – все інше, що було в базі, не входить у файл.

Маніпуляції з доменом

Далі вам потрібно видалити домен на старому хостингу, додати його на новому, а заодно і змінити його dns-адреси. Перші два пункти можна виконати через панель управління сервером у пункті “Домени”.

DNS-адреси змінюються у реєстратора доменів. Відповідно, вам необхідно згадати, де ви реєстрували домен, зайти в свій аккаунт на цьому сайті і вибрати потрібний домен. Там же повинна бути кнопка “Змінити DNS”, де потрібно прописати нові адреси і зберегти зміни.

Рис. 3. Так це виглядає в REG.RU

Не знаєте DNS-адрес? У кожного хостингу вони свої. Ви можете запитати в службі підтримки або почитати ЧАП. Як правило, після всього цього вам доведеться почекати 12-24 години, поки dns-сервера будуть успішно змінено. Якщо ви не хочете так довго чекати, заздалегідь підготуйтеся. Наприклад, обговоріть зі службою підтримки, як максимально прискорити процес.

Закачування файлів на нове місце

Що ж, залишається зовсім трохи. Тепер вам потрібно закачати базу даних і файлів сайту на новий хостинг. І способів це зробити досить багато. Наприклад, можна просто скопіювати всі цілком. Потрібно буде вказати у файлі wp-config (в кого wordpress) правильна назва бази даних, ім’я користувача та пароль користувача mysql, префікс таблиць. Все це повинно збігатися з тими значеннями, які вказані в phpmyadmin.

Базу даних ви можете завантажити через phpmyadmin, або за допомогою панелі керування сервером. Перший варіант, здається, накладає певні обмеження на розмір бази. Щоб зробити імпорт вам потрібно створити нову БД, а потім імпортувати в неї старі дані.

Є й інший варіант – встановити движок сайту заново, а потім просто скопіювати папку wp-content. Він навіть більш оптимальним, так як ви відразу можете оновити движок до нової версії, так і ніяких проблем з правами користувача в такому випадку не виникне.

Найголовніша порада

Моя найголовніша порада вам – завжди тримайте при собі кілька копій БД і ваших сайтів. Тому що одну копію можна і втратити випадково, можна зіпсувати і т. д. Можна внести якісь зміни, а потім не разьеретесь, як все повернути назад. В цьому випадку вкрай раджу мати резервних копій побільше – і на usb-накопичувачі, і на комп’ютері, і в хмарному сховищі.

Також, якщо у вас виникають якісь проблеми в процесі переїзду, не соромтеся писати у підтримку. Все-таки хостинг, до якого ви переїжджаєте просто зобов’язаний вам допомогти в такому випадку, адже ви – його новий клієнт, а значить маєте право отримати відповіді на свої запитання. Хлопці в тех. підтримку в будь-якому випадку краще за вас знають, як змінити хостинг сайту, тому якщо ви не впевнені у своїх силах, запитуйте їх максимально детально.

Якщо ви переїжджаєте на vds, то корисно буде поцікавитися у тех. підтримки нададуть вам доступ до зручної візуальної системи, через яку можна буде управляти сервером, і якщо нададуть, то що це за система. Наприклад, isp manager або cpanel? А може інша? Корисно мати уявлення про роботу в такій системі.

Отже, в цій статті ми з вами розібрали перенесення сайту на інший хостинг. Неможливо відповісти на це питання повністю, тому що багато залежить від особливостей провайдера, також на якій панелі управління ви будете працювати, але суть практично одна і та ж. І звичайно, якщо ваш новий хостер люб’язно надає послугу з перенесення сайтів, варто нею скористатися, але попередньо все одно зробіть резервні копії всіх важливих файлів.