Як отримати список країн для HTML форми. Частина 1

249

Від автора: вітаю вас, друзі. З цієї невеликої статті ви дізнаєтеся, як можна швидко отримати список країн для HTML форми. Це може вам знадобитися в тому випадку, коли ви створюєте, припустимо, форму реєстрації на сайті і хочете знати, з яких країн реєструються у вас на сайті користувачі. Почнемо?

Вихідні файли поточної статті ви можете завантажити за посиланням.

Отже, перед нами стоїть проста з вигляду завдання — знайти список країн для вашого HTML форми. Зробити це можна декількома способами. Якщо ви створюєте повноцінне додаток, тоді, мабуть, самим правильним способом буде отримати вже готову базу даних зі списком країн. У цьому випадку вам достатньо буде отримати країни з БД і вивести їх у випадаючому списку форми.

Де взяти таку БД країн. Один з варіантів — БД world, яку можна завантажити з офіційного сайту MySQL на цій сторінці. На додаток ви отримаєте не лише список країн, але і список міст, а також безліч додаткових даних: кількість населення, столиця країни, код, мова та багато іншого.

Це все, якщо мова йде про повноцінне додатку. Але що робити, якщо вам не потрібна БД, а потрібен просто список країн для HTML форми? Насправді це також не є проблемою. Все, що нам потрібно, це знайти сайт, в якому вже є форма з випадаючим списком країн. Як варіант такого сайту, можна взяти Однокласники:

Відмінно! Це те, що нам і потрібно. Тепер ми можемо відкрити консоль розробника в браузері і просто скопіювати HTML код цікавить нас елемента select.

Скопійований код вставляємо в код нашої форми і отримуємо шуканий список країн:

Власне, задача вирішена за великим рахунком. Що нас може не влаштувати в даному рішенні так це те, що в якості значень елементів списку option використовуються телефонні коди країн. Думаю, багато хто хотів би замість цього побачити в якості значення саме країну. Це також зробити цілком реально. Як це зробити швидко і просто — ви дізнаєтеся вже з наступної статті.

На цьому дану статтю можна завершувати. Якщо вас цікавить тема валідації форм, рекомендую подивитися цей урок. На цьому все. Удачі!