Як організувати доставку в інтернет-магазині?

256

Від автора: доставка товарів — це одне з найголовніших ланок роботи будь-якого інтернет-магазину. Згідно з дослідженням, проведеним компанією PwC, 65% покупців інтернет-магазинів вважають доставку товарів додому величезною перевагою. Решта 35% скаржаться на довгу доставку, яка геть відбиває бажання здійснювати покупки в мережі. Давайте ж розберемося, як організувати доставку в інтернет-магазині.

Как организовать доставку в интернет-магазине?

Головне правило — доставка замовлення в гарантовані терміни

Якщо ви створили свій інтернет-магазин, то повинні пам’ятати, як двічі два: доставку товару покупцеві потрібно здійснювати в строго обумовлені терміни. Якщо людина замовив, наприклад, подарунок до дуже важливого торжества, який не прийшов у строк, вгадайте, чи він стане вашим постійним покупцем?

Якщо ви ще далекі від рівня такого «монстра» онлайн-торгівлі, як Ozon.ru і йому подібних, у яких налагоджена система логістики з власними розподільними центрами, то вам доведеться організувати доставку товару з інтернет-магазину самостійно, або ж скористатися поштовими та кур’єрськими службами.

Види доставки

Розглянемо основні види транспортування, з яких ви можете вибрати один або декілька, в залежності від специфіки вашого бізнесу та доставляється товару, а також географії охоплення.

Інтернет-магазин на OpenCart!

Створити інтернет-магазин на самій популярної CMS OpenCart з нуля!

Приступити до створення

«Пошта Росії».

У неї найбільший охоплення території. Якщо ви плануєте доставляти товар з інтернет-магазину по всій РФ, а не тільки по мегаполісам, то без старої доброї «Пошти» вам не обійтися. Адже не кожна кур’єрська служба може покрити кожну село з населенням 1000 чоловік.

Мінус «Пошти Росії»: непередбачувані терміни доставки. Немає додаткових сервісів — одержувач не зможе попередньо оглянути товар і, в разі чого відмовитися. А от не прийти на пошту і взагалі «відморозитися» від одержання замовлення — запросто.

Як вибудувати роботу з «Поштою Росії»: укласти з нею договір або відправляти посилки від імені фізичної особи. Існують також спеціальні компанії, які займаються пакуванням і відправкою товару через пошту, природно, за додаткову плату.

Кур’єрська служба.

Цей спосіб забезпечує оперативну доставку прямо до дверей клієнта. З кур’єрською службою можна домовитися про додаткові сервіси — отримувач зможе приміряти і частково викупити замовлення. Відсоток відмови істотно нижче, ніж у випадку з «Поштою Росії». Для самих вимогливих покупців можна оформити строкову кур’єрську доставку.

Як вибрати правильну саме для вашого інтернет-магазину кур’єрську службу? Складіть для себе матрицю переваг — що ви ставите під главу кута: потреби клієнтів, вартість транспортування або якісь ваші особисті вимоги? Якщо ви зупинитеся на найдешевшій службі, будьте готові до всяких несподіванок у вигляді зірваних термінів доставки.

Мінуси: часто клієнт асоціює кур’єрську компанію з транспортною службою самого інтернет-магазину. Тому, якщо кур’єр затримається або нахамили одержувачу, винні будете ви.

Как организовать доставку в интернет-магазине?

Кур’єри на аутсорсингу.

Організацію доставки зі свого інтернет-магазину можна повністю доручити аутсорсингової компанії. Кур’єри цієї компанії самі проб’ють чек у покупця, після чого гроші за товар підуть на рахунок логістичної фірми, а потім вже вам, за вирахуванням комісії 1,5-3% від вартості доставленого товару.

Інтернет-магазин на OpenCart!

Створити інтернет-магазин на самій популярної CMS OpenCart з нуля!

Приступити до створення

Плюси цього способу очевидні: не треба возитися зі штатним персоналом і думати, як проводити все це по бухгалтерії. Ви зможете займатися безпосередньо бізнесом.

А ось мінуси не так очевидні: у моменти сильного навантаження, наприклад, на новорічні свята, аутсорсингова служба може не впоратися зі своїми зобов’язаннями, що, знову ж таки, може зіпсувати вам репутацію.

Власна транспортна служба.

Ви можете здійснювати доставку з інтернет-магазину з допомогою власних кур’єрів, особливо, якщо продаєте делікатні (наприклад, продукти харчування), дорогі (ювелірні вироби) або крихкі (вироби з кришталю або скла) товари, за збереження яких переживаєте.

Тут вам вже є де розгулятися. Ви особисто можете простежити за тим, як ваші кур’єри працюють і звертаються з продуктами, чого не можна зробити в аутсорсингової кур’єрській службі. Після виконання замовлення бажано зв’язатися з клієнтом і отримати зворотній зв’язок: чи вчасно був доставлений товар, чи все йому сподобалося в обслуговуванні, якості продукту і т. д.

Мінус: висока плинність кадрів. Ви не уявляєте, наскільки складно знайти чесних, порядних людей на роль кур’єра. Нормальних людей зазвичай відлякують умови роботи, пов’язані з перспективою мотатися по місту в мороз, дощ і спеку на громадському транспорті або пішки. Тому, якщо ви вирішили організувати в своєму інтернет-магазині власну службу доставки, подбайте про нормальних умов праці для ваших співробітників.

Особливості організації доставки

Цей процес залежить від двох критеріїв, вони вже згадувалися вище:

тип товару, що продається. Якщо ви продаєте товари, що швидко псуються (квіти, продукти харчування тощо), то краще наймати своїх кур’єрів (якщо ваш магазин працює на невеликій території) або працювати з кур’єрською службою. Такі продукти повинні доставлятися протягом декількох годин після підтвердження замовлення, або забиратися самовивозом.

Одяг можна відправляти звичайними посилками або кур’єром, щоб покупець міг поміряти її і, якщо що, відмовитися. Більшість покупців намагаються замовляти товари там, де не треба платити передоплату, і з задоволенням віддадуть готівка кур’єру після того, як переконаються в якості.

Якщо ви спеціалізуєтесь на продажу великогабаритних предметів, то варто підключити до роботи якусь транспортну компанію, яка перевозить вантажі з допомогою ж/д або автотранспорту;

регіон роботи інтернет-магазину. Якщо ваша територія охоплення — одне місто, то оптимальним рішенням стане схема «кур’єр+самовивіз». Якщо ж плануєте працювати по різних регіонах, то залучіть службу доставки. Якщо замислюєтеся про вихід на міжнародний ринок — подумайте, чи зможете ви змагатися з місцевими продажниками, особливо якщо врахувати, скільки коштуватиме перевезення за кордон (її вартість може навіть перевищити вартість товару). Тому доцільність такої транспортування залежить від того, що ви продаєте.

Как организовать доставку в интернет-магазине?

Отже, ми розглянули з вами різні способи організації доставки товару з інтернет-магазину. Якщо ви тільки замислюєтеся про створення свого веб-ресурсу, можу порадити відмінний видеокурс, що ясно і зрозуміло розповідає про те, як це зробити швидко і недорого.

Підписуйтесь на оновлення цього блогу і відкрийте для себе джерело інформації про веб-розробці та просуванні сайтів. Такий добірки ви не знайдете ніде!

Успішної вам торгівлі на просторах Інтернету!

Інтернет-магазин на OpenCart!

Створити інтернет-магазин на самій популярної CMS OpenCart з нуля!

Приступити до створення