Як оптимізувати інтернет-магазин, щоб він працював на ваш гаманець

351

Від автора: привіт, друзі! Цю статтю я хочу присвятити всім тим, хто зазнав невдачі в інтернет-торгівлі. Ні-ні, ви не подумайте, я не збираюся зловтішатися, а навіть навпаки, хочу розповісти кілька корисних порад про те, як оптимізувати інтернет-магазин і значно збільшити прибуток! Поставтеся до створення своєї віртуальної площадки з усією серйозністю, і стабільний дохід вам забезпечений. Отже, приступимо.

Как оптимизировать интернет-магазин, чтобы он работал на ваш кошелек

Навіщо потрібна розкрутка і оптимізація інтернет-маркету?

Сьогодні досить важко уявити життя без інтернету, адже з його допомогою ми замовляємо одяг, послуги і навіть їжу. Широкий вибір віртуальних майданчиків дозволяє нам зробити замовлення необхідних товарів швидко і максимально комфортно. Практично всі власники інтернет-маркетів намагаються провести внутрішню оптимізацію, але який у цьому сенс, якщо покупець ніколи їх не знайде через пошуковиків.

Щоб відшукати який-небудь товар, людина робить запит в пошукових системах, таких як Yandex або Google. В результаті, йому випадає список сайтів, які підходять до конкретної тези і, за статистикою, тільки три з них він прогляне. Сподіваюся ви вже зрозуміли, наскільки важлива пошукова оптимізація. Ніякої псих не буде сидіти і вивчати 55 сторінок, щоб щось купити. Чим вище в пошуку буде ваш інтернет-магазин, тим більше потенційних клієнтів на нього потраплять.

Как оптимизировать интернет-магазин, чтобы он работал на ваш кошелек

Інтернет-магазин на OpenCart!

Створити інтернет-магазин на самій популярної CMS OpenCart з нуля!

Приступити до створення

Найпоширеніші помилки SEO-оптимізації

Головна відмінність сайтів електронної комерції від сайтів-візиток — це величезна кількість сторінок, які постійно потребують переміщення та видалення. Саме тому, перш ніж розповісти про те, як оптимізувати інтернет-магазин самостійно, хочу оголосити основні помилки, що допускаються при SEO-оптимізації. Адже, як кажуть: «Попереджений, значить озброєний».

1. Відсутність текстового опису товару.

Ця помилка найчастіше зустрічається в інтернет-магазинах одягу і всяких подаруночків. Ваш сайт ніколи не потрапить у ТОП-10 запитів, якщо кожна картка товару не буде супроводжуватися текстовим описом. Його місія — допомогти покупцю прийняти рішення про придбання товару, тому контент повинен бути якісний і (!) унікальний. Не здумайте копіювати опису з інших магазинів, адже пошукові машини за такі дії карають. Не робіть опису занадто довгими — 300-600 символів буде достатньо.

Как оптимизировать интернет-магазин, чтобы он работал на ваш кошелек

2. Опис товару, взяте з інструкції від виробника.

Хочете, щоб шукачі наклали фільтри на ваш інтернет-магазин — значить сміливо додавайте в опису товарів фрагменти з інструкцій від виробника. Це гарантовано призведе вас до бану в пошукових системах. Справа в тому, що таких «розумників» вже і до вас знайшлося чимало, а значить — текст не унікальний давним-давно. Ах, да, забув додати, виробники не пишуть в інструкціях продає текст, тому навіть якщо ви змініть його, він не буде виконувати свою головну функцію.

3. Немає відгуків про товари.

99,9% покупців, перш ніж натиснути кнопку «купити», читають відгуки про продавця та товар. Немає відгуків — немає покупців. Ніхто не хоче купувати «кота в мішку». Також відгуки допоможуть вам протоптати стежку до ТОП запитів. Я сподіваюся, ви зрозуміли, що я говорю тільки про позитивних відгуках :) .

4. Сторінки про продукт не оптимізовані під пошукові запити.

Переконайтеся, що ключові слова і пошуковий запит, за яким користувачі будуть шукати ваш продукт в інтернеті, присутні в заголовках і описі товару. Не знайшли такого? Вітаю! Ви рекламуєте те, що ніхто не шукає!

Щоб і надалі не займатися переливанням з пустого в порожнє, ось вам кілька слушних порад по оптимізації сторінок про товари:

номер моделі і бренд пишіть в заголовку Н1 і назві сторінки;

у зображенні заповнюйте інформацію тега alt;

не використовуйте ключову фразу дуже багато разів;

переконайтеся, що контент дійсно розташовується на сторінці товару і функціонує правильно.

Інтернет-магазин на OpenCart!

Створити інтернет-магазин на самій популярної CMS OpenCart з нуля!

Приступити до створення

5. Неунікальні заголовки.

Уникайте повторення заголовків і слідкуйте за їх унікальністю. Це ази СЕО-оптимізації, які повинен знати власник будь-якого інтернет-проекту.

Как оптимизировать интернет-магазин, чтобы он работал на ваш кошелек

6. Відсутність інформативних URL.

Інформативні URL — це адреси сайтів, дружні до ключових слів. Такі посилання дозволяють користувачеві бачити назва пропонованого товару прямо в рядку адреси сторінки. URL не повинен бути довгим і хитромудрою, адже пошуковики можуть подумати, що це спам, і відключити його.

7. Багато дубльованого контенту.

Дубльований контент ні в якому разі не має індексуватися пошуковими системами. Якщо ви вирішили створити свій інтернет-магазин на безкоштовній платформі, то приділіть цим пунктом особливу увагу. Врівноважити дубльований контент можна трьома ефективними способами:

robots.txt;

з допомогою канонічного тега (він потрібен для повідомлення пошуковим системам, на які сторінки необхідно звернути увагу);

атрибут посилання nofollow, який вказує на область дубльованого контенту.

Как оптимизировать интернет-магазин, чтобы он работал на ваш кошелек

«Золоті» правила оптимізації інтернет-магазину

Якщо ви будете дотримуватися цих правил, то зможете створити успішний інтернет-магазин, який буде безвідмовно приносити вам прибуток!

Правило 1. Почніть оптимізацію з головної сторінки

Стали б ви заходити в магазин з брудною вітриною? Звичайно ні! А головна сторінка будь-якого сайту — це його вітрина. Тут повинні бути представлені основні відомості про характер і тип товару.

Оптимізувати головну сторінку інтернет-магазину потрібно як під покупця, так і під пошукові системи. Слідкуйте за тим, щоб назви розділів вашого онлайн-магазину збігалися з основними пошуковими запитами. На головній сторінці має бути 2-3 повноцінних текстових абзацу.

Правило 2. Зробіть розумну рубрикацію товарів

Всі товари, пропоновані інтернет-магазином, необхідно розбити на тематичні розділи. Називати розділи необхідно так, щоб пошукові запити давали результат. Кожна рубрика має супроводжуватися своїм вступним текстом (хоча б пару абзаців), що містить відповідну інформацію.

Правило 3. Оптимізуйте сторінки всіх товарів

Саме картки товарів становлять основний масив сайту. У більшості випадків, виглядає убого і для пошукових систем, і для покупців — примітивне опис товару + картинка.

Знайти такий онлайн-магазин можна лише набравши марку і модель продукту в пошуковику. Якщо ви налагодите роботу цих сторінок, то справи ваші 100% підуть в гору! Не лінуйтеся і пишіть власні креативні опису товарів, намагайтеся виділятися з загальної маси шаблонних інтернет-магазинів.

Как оптимизировать интернет-магазин, чтобы он работал на ваш кошелек

Правило 4. Обов’язково організуйте зворотний зв’язок

Звичайно, таке правило додає вам роботи, адже зворотний зв’язок завжди доводиться адмініструвати, але повірте (!) «шкурка вичинки варта». Абсолютно кожна людина з великою довірою ставиться до інтернет-магазину, якщо на сайті присутні коментарі та відгуки про самому магазині і про що продаються на ньому товари. Пошукові системи до онлайн-магазинах із зворотним зв’язком ставляться набагато лояльніше.

Друзі, тепер ви знаєте, як оптимізувати роботу інтернет-магазину і, якщо з усією серйозністю поставитеся до всього вищесказаного, то ваш бізнес піде в гору, і доходи будуть примножуватися з кожним днем. Успіхів вам! Підписуйтесь на наш блог і діліться з друзями, не скупіться :) .

Інтернет-магазин на OpenCart!

Створити інтернет-магазин на самій популярної CMS OpenCart з нуля!

Приступити до створення