Як опанувати веб-дизайн і де вчитися на веб-дизайнера?

914

Від автора: доброго часу доби, шановний читачу! Як ви вважаєте, чи можна розвинути художній і естетичний смак того, хто в житті не тримав у руках пензель, не ходив по картинним галереям і не розуміє, в чому сенс «Квадрата Малевича»? Що робити, якщо дуже хочеться стати дизайнером, але немає бажання годинами малювати вазу або куб в художній школі?

Останні кілька років стала дуже популярною і престижною вважатися професія веб-дизайнера, якій, нібито, можна навчитися навіть з нульовими навичками в малюванні — багато хто вважає, що достатньо лише освоїти кілька графічних програм та вивчити основи сайтобудування. Чи це Так, чи можна опанувати веб-дизайн самостійно і де вчитися на веб-дизайнера, розглянемо в нашій статті.

Хто такий веб-дизайнер?

Перед тим, як заглибитися в питання, де можна навчитися веб-дизайну, розглянемо сенс існування даної професії як такої.

Web-design (англ.) — це різновид дизайну і галузь веб-розробки. Веб-дизайнер — це спеціаліст, який відповідає за те, як сприймається і відображається в інтернеті конкретний сайт. За допомогою комп’ютерних технологій він створює і обробляє елементи графіки, придумує логотипи, банери, розробляє структуру і навігацію сайту.

Таким чином, сферу компетенції типового веб-дизайнера можна розділити на програмну, візуальну та стильову складові. Це організація електронної інформації та її приємне оформлення, розробка інтерфейсів для сайтів і додатків, створення запам’ятовується графіки, яка служить основним завданням сайту і запитам цільової аудиторії.

Щоб створювати ефективні сайти, web-дизайнер в тісному контакті працює з бренд-менеджерами, веб-програмістами, верстальниками, фахівцями з маркетингу та SEO-просування сайтів.

Хороший веб-дизайнер — це фахівець, який вміє працювати з графічними редакторами і володіє непоганим художнім смаком. Відмінний дизайнер — це одночасно талановитий художник, інтуїтивний психолог і сильний технічний фахівець.

Вивчення веб-дизайну у внз

Необхідні навички можна отримати в вузах в рамках профілю «графічний дизайн», серед загальних предметів якого рисунок, історія мистецтв, художня композиція, креслення і т. д.

Спеціальні дисципліни представлені web-дизайн, контент-менеджментом, сучасними технологіями, тривимірним моделюванням, комп’ютерною анімацією і ін.

В рамках спеціальності «дизайн» деякі коледжі готують дизайнерів-оформлювачів і дизайнерів-верстальників, втім, там можна отримати лише базові знання з веб-дизайну.

Чи варта гра свічок?

Якщо ви ставите питанням, де навчатися професії веб-дизайнера, і у вас є в запасі зайвих 5-6 років, які ви готові витратити на вивчення як важливої, так і другорядної інформації, начебто основ роботи з інтернетом або історії мистецтв, то можете сміливо ставати студентом спеціальності «Графічний дизайн».

Приготуйтеся до того, що на першому курсі вам доведеться в обов’язковому порядку вивчати особливості газетного, журнального, плакатного, книжкового та інших видів дизайну. До речі, перед вступом до навчального закладу не забудьте переконатися, що його курс взагалі включені лекції з веб-дизайну.

Не знаю як вам, а мені це здається колосальною втратою часу. В умовах інтенсивного самоосвіти, можливо, з покроковим проходженням різних комплексних відеоуроків по веб-дизайну і морем практики, шлях від повного нуля до кваліфікованого фахівця займе набагато менше часу, сил і, що теж важливо, фінансових коштів.

Крім цього, сучасна академічна освіта безнадійно відстає від реалій такий стрімко розвивається сфери, як веб-дизайн. У методах викладання і спеціальній літературі навіть немає точного визначення рівня компетенції такої професії, як веб-дизайнер.

Відвідування курсів з веб-дизайну

У зв’язку з тим, що в нашій країні відсутня повноцінна освіта в цій області, останнім часом, як гриби після дощу, з’явилися різноманітні курси, які навчають премудростям веб-дизайну швидко та доступно, тільки гроші плати.

У більшості курсів вам запропонують, для початку, пройти базову комп’ютерну підготовку (Інтернет, Word, Windows, Excel). Потім — освоєння графічного редактора Adobe Photoshop, який дозволить вам працювати з растровою графікою, створювати і обробляти зображення, формувати макет сайту. Без Фотошопу у веб-дизайні нікуди.

Ще одна річ, якої вас обов’язково повинні навчити на курсах, — це мова гіпертекстової розмітки HTML. Веб-сторінки у форматі HTML, що поєднують малюнки, текст та інші елементи, — основа будь-якого сайту.

Втім, згідно з опитуванням роботодавців компаній, у них немає довіри до різного роду сертифікатів і дипломів, виданих веб-дизайнерськими курсами. Для них найкращим підтвердженням компетентнісного рівня веб-дизайнера є якісне портфоліо.

Тому, задаючись питанням, де вчитися на веб-дизайнера, ви не думайте, що по закінченні курсів будете нарозхват у безлічі авторитетних веб-студій, — такого не трапиться. Курси — це лише перший крок на нелегкому і тернистий шлях під назвою «веб-дизайн».

Де ж взяти якісне портфоліо, якщо досвіду немає ніякого, а компаніям потрібні вже підготовлені фахівці?

Самоосвіта ніхто не відміняв

Людина може навчитися всьому. І основоположними факторами успіху будуть зовсім не освіта і не вік, а мотивація, терпіння і цілеспрямованість. Деякі талановиті дизайнери і олівець-то толком в руках тримати не вміють, зате створюють дивовижні зображення в графічних програмах.

Не забувайте, що ми живемо в епоху Інтернету, який може стати нам і школою і вузом, і місцем практики.

Процес навчання веб-дизайну аналогічний навчання будь-якій іншій дисципліні і складається з наступних ланок:

освоєння теорії;

формування умінь;

перетворення умінь у навички.

Без практики тут не обійтися. Почніть з простого, виконуйте різні завдання, аналізуйте оригінальні сайти і пробуйте спочатку копіювати роботи інших дизайнерів, поки не наб’єте руку і не розвинете в собі художній і естетичний смак. Ідентично, як у інших, у вас все одно не вийде, зате попрактикуєтесь і заодно зробите собі портфоліо.

Сподіваюся, ця стаття була вам корисна, панове початківці веб-дизайнери. Де вчитися в коледжі, університеті, з допомогою офлайн або онлайн-курсів, вирішувати вам. Все залежить від вашого прагнення, мотивації та віри у власні сили.

Підписуйтесь на наш блог, вивчайте з його допомогою теоретичні і практичні основи веб-дизайну, надихайтеся і удосконалюйтеся. Бажаю вам творчих успіхів!