Як обробляти фото для інтернет-магазину?

475

Від автора: всім привіт! Напевно, кожному з нас доводилося купувати різні товари в інтернет-магазинах. При цьому, вибираючи сервіс, на якому ми хотіли б придбати той чи інший товар, ми керувалися різними параметрами. Серед них могли бути: приваблива ціна, супроводжувана знижками та акціями, висока ступінь довіри до ресурсу, безкоштовна доставка або привабливе оформлення і зручний інтерфейс.

Але, погодьтеся, при виборі товару в звичайному магазині у нас є можливість помацати, ретельно розглянути товар, виявити в ньому приховані дефекти або переконатися в їх відсутності. При купівлі в інтернет-магазині ми позбавлені такої можливості, тому від того, наскільки якісними будуть фотознімки товару, залежить те, чи станемо ми купувати його на цьому сервісі або пошукаємо інший. Сьогодні ми поговоримо про те, як обробляти фото для інтернет-магазину.

Как обрабатывать фото для интернет-магазина?

Як фотографувати товари для інтернет-магазину?

Де можна взяти відповідні зображення товарів? У більшості випадків якісні фотографії можна завантажити з офіційного сайту виробника. Зазвичай на сайтах виробників побутової техніки, гаджетів, аксесуарів і іншої продукції доступ до фото надається всім абсолютно безкоштовно.

Такі знімки гарні тим, що вони виконані за допомогою професійних фотокамер, у відмінній якості і з великою роздільною здатністю (яке можна зменшити за своїм розсудом). Ці фотографії як не можна краще підходять для ілюстрації одиниці товару.

Інтернет-магазин на OpenCart!

Створити інтернет-магазин на самій популярної CMS OpenCart з нуля!

Приступити до створення

Додавати щось від себе тут не є необхідною умовою, більш того, при обробці таких фото великий ризик зробити тільки гірше. Тому фотоматеріали з офіційних сайтів підійдуть для презентації товару як не можна краще.

Якщо вам необхідно реалізувати ексклюзивний товар, начебто hand-made, або гаджети та аксесуари, випущені переважно для азіатського ринку, фото яких не завжди представлені в мережі, ситуація в деякій мірі ускладнюється.

У такому випадку доцільно буде самому взяти в руки фотоапарат і довести собі (а заодно і відвідувачам інтернет-магазину), що ви теж здатні робити якісні продають знімки не гірше тих, що надаються великими компаніями.

До речі, про майданчиках для продажу: раз ви вже маєте до них безпосереднє відношення, рекомендуємо ознайомитися з курсами по створенню інтернет-магазинів. Тут ви можете навчитися створювати інтернет-магазин «під ключ» з використанням популярного движка Joomla.

Правильніше за все буде фотографувати товар на білому матовому тлі, хоча вибір бекграунду насамперед залежить від кольору самого виробу. Якщо ви не маєте власної фотостудією, підійде навіть звичайна біла папір або будь-який інший матеріал. Головне, щоб на ньому не було видно відблисків.

Виконувати зйомку продукції слід завжди з одного ракурсу і відстані. Для фіксації відстані краще всього використовувати штатив (природно і професійну камеру), але якщо ви не володієте такою технікою, використовуйте те, що у вас є.

Как обрабатывать фото для интернет-магазина?

Навіть за допомогою 5МП камери смартфона можна зробити адекватні знімки. Просто майте на увазі, що кілька фотографій одного і того ж товару з різної відстані (і при різному освітленні) може ввести в оману потенційного покупця щодо розмірів та кольору виробу.

Що стосується налаштувань вашої фотокамери, скажу одне: не варто використовувати вбудовану спалах, так як через неї на товар швидше за все, залишаться відблиски, що погіршить візуальне сприйняття. Фотографувати найкраще при природному освітленні, коли відсутня необхідність використання додаткових джерел світла.

Переходимо до обробки

Як обробити фото для інтернет-магазину? На сьогоднішній день всі ми маємо хоча б поверхневе уявлення про роботу з графічними редакторами, такими як Lightroom, Gimp, Picasa, Adobe Photoshop, ACDSee і т. д.

За допомогою графічних редакторів ви зможете управляти балансом білого, світла і тіні, проводити корекцію кольорів, банально кодувати зображення, зробити акцент на потрібних деталях або усунути незначні дефекти. Для таких операцій, як поліпшення якості знімка, ретушування зображення і т. п., ми рекомендуємо використовувати відомий Adobe Photoshop.

Інтернет-магазин на OpenCart!

Створити інтернет-магазин на самій популярної CMS OpenCart з нуля!

Приступити до створення

Залежно від обставин, можна застосовувати окрему обробку для кожної з фотографій або звести все до спільного знаменника» і застосувати один і той же стиль для всіх матеріалів. Перший варіант підійде, якщо кожен з товарів належить до різної групі (ексклюзив, hand-made), але, якщо товари однотипні, буде доречно застосувати однаковий алгоритм дій для обробки.

Якщо вам необхідно зробити прозорий фон, приходить час використовувати Adobe Photoshop або інший графічний редактор. Для відділення товару від фону, на якому він розташовується на фото, використовуйте інструмент «полігональне ласо» (Polygonal Lasso) або «чарівну паличку» (Magic Wand), що виділяє пікселі, орієнтуючись на тону і кольору. Зрозуміло, для ефективної роботи з інструментом слід вказати коректний допуск у відсотках.

Як представити товар покупцеві у вигідному світлі?

Для того щоб зорієнтувати клієнта щодо пропорцій товару, можна використовувати який-небудь додатковий предмет, розміри якого користувач має чітке уявлення. Це може бути монета, олівець та інші канцелярські приналежності, різні предмети побуту, присутні в домашньому побуті кожної людини.

Смартфон/планшет можна сфотографувати просто тримає в його руці. Якщо мова йде про зйомки великогабаритних товарів, наприклад, великої побутової техніки, меблів, то доцільно буде поставити поруч людини середнього зросту. Природно, для фотографування одягу також слід підібрати модель.

Как обрабатывать фото для интернет-магазина?

Купуючи продукцію у звичайному (не інтернет) магазині, у нас є прекрасна можливість повністю вивчити предмет покупки. Як зробити це через інтернет, ми поки ще не придумали, але це не привід позбавляти користувача ознайомлення з товаром. Для цього надайте клієнтові можливість «покрутити» предмет.

Не обов’язково займатися 3D-моделюванням (хоча, це буде вищий рівень!), просто сфотографуйте продукцію з різних боків: спереду, ззаду, збоку, в пів-обороту — тим самим ви дасте найбільш чітке уявлення про предмет, який клієнт не може оглянути самостійно.

Якщо екземпляр представлений в декількох колірних рішеннях, обов’язково покажіть їх. У XXI столітті люди звикли сприймати інформацію через зорові образи, а не через текст, де слід задіяти силу уяви. Тому буде краще, якщо ви покажете користувачеві, наприклад, смартфон в чорному, білому і рожевому кольорах, ніж просто вкажіть в описі, що у гаджета є і інші кольори, але при цьому буде представлена модель тільки чорного кольору.

Як грамотно піднести інформацію про товар?

Мені доводилося чути думку про те, що «будь-який продукт хороший, якщо його правильно приготувати». Це міркування можна проектувати і на торгові відносини. Перефразуємо це чудове висловлювання та згенеруємо новий афоризм: «будь-який товар хороший, якщо його правильно піднести».

Так само, як і з подарунками — важливу роль грає обгортка і слова, з якими презент буде вручено винуватцеві торжества. Тому завдяки цій «обгортці», в якій ми підносимо продукцію нашим потенційним покупцям, ми отримуємо шанс продати практично все що завгодно.

Про описі фото слід сказати окремо. Воно повинно бути максимально містким, але при цьому, наскільки можливо, лаконічним. Не варто поширюватися про те, як стильно і круто будуть виглядати, скажімо, баскетбольні кросівки, коли ви вийдете в них на майданчик. Найкраще вказати технічні характеристики конкретного виробу, наприклад, відзначити, що підошва виконана з високоміцної гуми, кросівки забезпечують надійну фіксацію гомілкостопа, зчеплення з поверхнею і т. д.

Как обрабатывать фото для интернет-магазина?

Окремо слід сказати і про підготовку товару перед фотосесією. Особливо це стосується предметів б/у. Виріб має виглядати настільки добре, наскільки це можливо. Приміром, якщо на сенсорному екрані смартфона або планшета буде помітна пил або відбитки пальців, то навряд чи хтось виявить бажання придбати пристрій, навіть якщо воно буде практично новим.

Зберігати фото після редагування в графічному редакторі слід у форматі JPEG з роздільною здатністю не більше 1000×700 пікселів. Такий розмір зображення потрібно надавати для того щоб при низьких швидкостях інтернету гостю сайту не довелося довго чекати, поки картинка нарешті завантажиться. Імовірно користувачі вважають за краще покинути сайт, на завантаження якого сягає більше п’яти або навіть трьох секунд.

У наш інформаційний вік всі звикли отримувати потрібну інформацію максимально швидко. Само собою зрозуміло, що превью примірника необхідно зробити значно менше. Звичайно, на ваш розсуд, але зробити його потрібно таким, щоб його розміри гармонійно вписувалися в дизайн сайту інтернет-магазину.

Нехай ця інформація більше для розробників сайту, ніж для фотографів продукції, але все ж окремо варто згадати можливість використання так званої «онлайн-лупи», що дає можливість розглянути виріб ближче прямо на сайті. До речі, тому, хто не є веб-розробником, але бажає ним стати, рекомендуємо звернути увагу на онлайн-курси, що як раз присвячені цій темі.

Тепер ви маєте уявлення про те, як обробляють фотографії в інтернет-магазині, а для того, щоб не пропустити інші корисні матеріали, рекомендуємо підписатися на оновлення нашого блогу. Всім удачі, твердої руки і гарного освітлення!

Інтернет-магазин на OpenCart!

Створити інтернет-магазин на самій популярної CMS OpenCart з нуля!

Приступити до створення