Як налаштувати Яндекс.Директ? Частина 2

232

Від автора: вітаю вас. Цю статтю немає особливого сенсу читати, якщо ви не прочитали першу частину. Тому тим, хто з нею не ознайомлювався, ось посилання. Сьогодні я продовжу розповідати вам, як налаштувати Яндекс.Директ для реклами в мережах.

Якщо ж ви прочитали першу частину і навіть щось зрозуміли — вітаю вас. Ми пройшли дуже складний крок, якщо говорити про технічну налаштуванні. А якраз цього і багато бояться. Але наступні 2 кроки у створенні рекламної кампанії теж є вкрай важливими — це створення самих оголошень, підбір ключових слів та призначення ставок. Сьогодні я детально про них розповім.

Багато шукають в інтернеті, як правильно налаштувати Директ, але я вас розчарую – точної відповіді на це питання немає. Тому що успіх в контекстній рекламі майже повністю залежить від:

Оголошень

Ключових слів

А це як раз те, що не можна створити і підібрати по інструкції. Вірніше, можна слідувати певним радам, але не більше того. Якийсь секретної формули налаштування, звичайно ж, немає.

Крок 2. Створення групи оголошень.

Щоб ваша рекламна кампанія стартувала, у вас повинна бути активна хоча б одна група оголошень. Це група, в якій може бути до 50-ти оголошень, кожне зі своїм текстом, заголовком і картинкою. Всі оголошення об’єднує те, що вони показуються за одним ключовим словами.

Наведу приклад, щоб відразу стало зрозуміліше. Наприклад, ви вирішили працювати з яким-небудь інтернет-магазином, рекламуючи його товари. Це можуть бути різні товари — сумки, взуття, одяг і т. д.

Для кожної категорії товарів потрібні свої ключові слова, ви ж не будете показувати оголошення про взуття людині, який запровадив “купити футболку”? Вірніше, це не найгірший варіант, але зазвичай так не роблять. Отже, вам потрібно для кожної категорії знайти свої ключові слова і на їх основі написати оголошення.

Добре, це була загальна теоретична інформація. На другому кроці створення РК (рекламної кампанії) вам потрібно створити всього 1 групу оголошень, але в майбутньому ви зможете додавати в кампанію скільки завгодно цих самих груп.

Власне, тепер я докладно поясню практично кожне поле і налаштування, які є в нас на другому кроці.

Покрокові налаштування

Назва групи оголошень вказуємо так, щоб у назві було зрозуміло оголошення, які знаходяться в групі. Наприклад, якщо ви рекламуєте годинник, саме так краще назвати групу. А якщо ви хочете для реклами годин створити кілька різних груп (з різними ключами), то називайте з уточненням. Наприклад, “годинник прямі ключі”.

Наступна галочка дозволить вам перетворити оголошення в мобільний.

Как настроить Яндекс.Директ?

Справа в тому, що Директ показує вашу рекламу всім, незалежно від типу пристрою. За допомогою цієї позначки ви можете зробити так, щоб всім мобільним користувачам показувалося інше оголошення, де можна скоригувати текст і посилання.

Як це застосувати? Наприклад, у вас є 2 лендинга для реклами товарів — один з них добре виглядає на комп’ютерах, другий — оптимізований під мобільні пристрої. Природно, у даному випадку більш правильним буде змінювати посилання і направляти людей з мобільних саме на оптимізований лендінгем.

Коли не потрібно активувати мобільний оголошення? Наприклад, якщо у вас адаптивний лендінгем, що добре відображається на різних пристроях, а також ви вважаєте, що текст оголошення підходить для всіх.

Тип оголошення. Тут можна вибрати “Текстово-графічний” або “Графічний”. У першому випадку ви зможете написати заголовок і опис. Другий тип передбачає, що ви завантажите лише картинку.

Как настроить Яндекс.Директ?

Власне, основний вид оголошень — текстово-графічний. Саме його я рекомендую вам вибирати на перших порах.

Пишемо заголовок

Отже, тепер ми переходимо до безпосереднього створення самого оголошення. І самий головний елемент в ньому — заголовок. Чому саме так? Справа в тому, що ми говоримо про рекламу на пошуку (у першій частині статті я виставив саме налаштування для пошуку).

Как настроить Яндекс.Директ?

А на пошук ви не зможете додати картинку, ваше єдина зброя — текст. Це заголовок і опис. Але саме заголовок виділяється, саме його читають люди. Статистика показує, що людина може клікнути тільки тому, що йому сподобався заголовок, навіть не читаючи описи.

У Директе заголовок обмежений 33 символами, тому ретельно обмірковуйте, як його скласти. Всієї інформації в заголовок не включиш, та й не потрібно — для цього є опис. Ось, мабуть, основне, що ви повинні врахувати:

Заголовок повинен бути конкретним і підходити під запит користувача. Тобто: якщо людина шукає “купити кросівки недорого”, то в заголовку ви повинні підкреслити, що це саме те, що ви пропонуєте. А вже в описі можна детальніше описати причини, чому варто купити саме у вас (або біля того магазину, який ви рекламуєте).

В заголовку повинна бути ключова фраза, бажано в точній відповідності, але так, щоб це виглядало все-таки хоч трохи органічно. Наприклад, якщо відштовхуватися від фрази, про яку я написав в попередньому пункті, тут підійшов би заголовок: “Хочете купити кросівки недорого?”. А вже в описі ви могли б підкреслити переваги покупки.

Нюанс реклами на пошуку

У оголошень для пошуку є одна особливість — Директ розраховує їх продуктивність. Цей показник ви зможете побачити пізніше, коли оголошення вже будуть створені. Він вимірюється від 0 до 10 і чим він вище, тим менше грошей за 1 клік вам доведеться віддати.

Как настроить Яндекс.Директ?

Так от, сам Директ підказує вам, як підвищити продуктивність оголошення. Для цього в ньому повинна бути ключова фраза, причому бажано, щоб вона була на початку заголовка оголошення.

Приклад непродуктивного заголовка

Наприклад, у вас є ключова фраза, за якою ви хочете рекламуватися — “купити жіночу сумку”. Ви склали заголовок так: “Великий вибір сумок. Знижки!”. Хороший він? В цілому, з точки зору покупця заголовок може бути привабливим.

У нього є лише одна проблема — немає ключової фрази. Таким чином, Директ не дасть оголошенню високої продуктивності і вам доведеться платити за клік більше.

А ось інший заголовок “Купити жіночу сумку. Знижки 50%”. Він буде більш продуктивний, тому що в ньому є ключова фраза і навіть інформація про знижки помістилася. Але тут є дуже важливий момент — якщо ви пишете про знижки, при переході в магазин користувач дійсно має їх побачити. Якщо ви його обдурили, хорошою конверсії чекати не потрібно.

Отже. Виходячи з написаного, ніколи не створюйте оголошення, якщо ви не знаєте, за якою ключовою фразою воно буде показуватися. Спочатку ключі — потім оголошення. Це актуально для пошукової контекстної реклами, в мережах підхід може бути й іншим.

Складаємо опис

Тут вам дають аж 75 символів, що дозволяє детально описати переваги вашого товару/послуги. Згадайте тут всі привабливі моменти, які не помістилися в заголовок. Це можуть бути ті ж самі знижки, акції, безкоштовна доставка і т. д.

Не завадить вам і трохи креативності. Справа в тому, що багато рекламодавців створюють подібні оголошення, в результаті всі реклама “на одне обличчя”. Якщо ви придумаєте щось своє, унікальне, то можете значно підвищити ефективність реклами.

Как настроить Яндекс.Директ?

Я рекомендую заповнювати опис максимально повно. Тобто дають вам 75 символів, напишіть текст приблизно на таку ж довжину.

Посилання на сайт. Це посилання, по якому перейде користувач, якщо клацне по вашому оголошенню. Дуже важливо вказати її правильно. Тут можна вибрати протокол — http або https, якщо у рекламованого сайту SSL-сертифікат.

Как настроить Яндекс.Директ?

Власне, посилання ви навряд чи будете прописувати самостійно, а просто скопіюєте. Якщо ви працюєте з партнерськими програмами або в CPA-мережах, то ці партнерські посилання можна знайти або створити там. При цьому посилання ви можете додати свої параметри — наприклад, utm-мітки. Але навіть без них ви отримаєте багато статистики, якщо задаєте лічильник Метрики на першому кроці створення РК. Я вже говорив про те, що при рекламі сайту, який ви можете редагувати, зв’язка Директ — Метрика є обов’язковою.

Відображається посилання. Це поле самому заповнювати не потрібно, Директ автоматично підставить домен сайту.

Доповнення до оголошення

На цьому створення оголошення закінчено. Доповнення — це необов’язковий пункт і без них можна обійтися. Але все ж доповнення до оголошення зазвичай покращують клікабельність, тому я опишу їх.

Как настроить Яндекс.Директ?

Зображення. Це актуально в першу чергу для реклами в мережах. Швидкі посилання. У пошуку швидкі посилання виглядають так:

Как настроить Яндекс.Директ?

Максимум можна додати 4 швидкі посилання. У чому їхня користь?

У них можна дати посилання на додаткові розділи сайту

Або описати додаткові переваги, які не влізли в опис

Також швидкі посилання збільшують розмір оголошення. Відповідно, більше шанс, що за нього клікнуть.

Как настроить Яндекс.Директ?

Отже, якщо є можливість — ви повинні використовувати швидкі посилання, тому що користь від них дійсно може бути.

Уточнення — це ще один спосіб збільшити оголошення. Це буквально кілька слів, які відображаються під оголошенням. Наприклад, там можна теж описати переваги і якусь іншу інформацію.

Как настроить Яндекс.Директ?

Важливий момент: уточнення можуть показуватися тільки для 1 місця в спецрозміщенні. Для другого і третього місць, а також для блоків гарантії і динаміки подібна опція недоступна.

Таким чином, якщо ви очікуєте побачити себе на першому місці спецрозміщення, є сенс додати уточнення, щоб зробити оголошення ще більш привабливим.

Вказівка адреси і телефону. Це останнє, що ви можете зробити в своєму оголошенні. Якщо ви рекламуєте свою компанію, то зробити це потрібно. Вказівка телефону, адреси, розкладу роботи клієнт побачить прямо у пошуковій видачі. Можливо, він навіть не клацне, але запише номер і пізніше подзвонить. Ось так от можна безкоштовно отримати клієнта.

Власне, коли ваше перше оголошення створено, ви можете перейти до створення другого, третього і т. д. Або, якщо вам достатньо одного оголошення, переходимо далі.

Как настроить Яндекс.Директ?

Багато хто з вас запитають, а навіщо взагалі створювати кілька оголошень для одних і тих самих ключових слів? Справа в тому, що так ви зможете визначити найефективніші та клікабельні оголошення і залишити тільки одного або два. Для початку звичайно не потрібно багато оголошень — 2-3, або взагалі одна.

При додаванні нового оголошення ви можете: Скопіювати інформацію з попереднього оголошення. Розумний крок, швидше за все, ваше нове оголошення лише трохи відрізнятиметься від попереднього, копіюйте і вносите правки.

Как настроить Яндекс.Директ?

Решта 2 кнопки дозволять очистити всі поля або скасувати додавання. Буває так, що хотів додати оголошення, але потім передумав.

Підбір ключів

Власне, рано чи пізно ви разделаетесь з оголошеннями, і тут вам належить не менш важлива робота — вказати ключові слова, за якими ви збираєтеся рекламуватися.

Как настроить Яндекс.Директ?

Я говорив вище, що немає особливого сенсу створювати оголошення, якщо ви не знаєте, за яким ключів воно буде показуватися. Під ключами я маю на увазі запити користувачів в пошуковику.

Наприклад, ви введете у це поле фразу “купити кросівки недорого”, то всякий раз, коли хтось з обраних вами регіонів буде вводити в Яндекс цей запит, їй буде показано одне з оголошень, які ви тільки що створювали.

Звичайно, воно може бути і не показане, якщо перебуває в динаміці. У всіх інших випадках, коли позиція оголошення — спецрозміщення або гарантія, він 100% буде показано на першій сторінці пошукової видачі.

Найважливіший момент, що стосується реклами на пошуку

До цього моменту ви я вживав фразу “підбір ключів”, але забудьте зараз про неї. Для пошуку більш правильною буде фраза “підбір ключа”. Так, однієї ключової фрази для групи оголошень.

Чому так? Пам’ятайте, вище я розповідав про продуктивності. Так от, невже ви розраховуєте, що при вказівці безлічі ключів Директ буде вважати оголошення продуктивним по кожному з них? Ні, такого не буде.

Яндекс вираховує продуктивність по зв’язці оголошення — ключ. Якщо ви вказуєте багато ключів, то продуктивність абсолютно по всім з них просто не може бути оптимальною.

Оптимальною стратегією при пошуковій рекламі є така: 1 група оголошень — 1 ключ. Якщо ви хочете рекламуватися по сотням ключів, доведеться створювати сотні груп. А хто казав, що буде легко? Не обов’язково при цьому створювати в кожній групі багато оголошень – достатньо буде одного, в якому у заголовку ключова фраза.

Як підбирати ключі?

Для ключової фрази можна прописати мінус слова. Приклад: “квартира -оренда -купити”. Оголошення буде показано за запитом “ремонт квартири”, але не буде за запитом “купити квартиру”. Мінус слова дозволяють відсіяти непотрібні запити, оптимізувати ціну і одержувати більш цільові покази та кліки.

Власне, після поля для прописування ключових фраз є ще кілька налаштувань, деякі з них я вже описував у попередній частині статті, так що зараз про них розповідати не буду. Почитайте підказки самого Яндекса, там все пояснюють дуже докладно.

Коли все налаштовано — можна натискати заповітну кнопку Далі і переходити до призначення ставок. Вони призначаються для кожного ключа окремо, але оскільки я вибрав лише один ключ, то доведеться призначити лише одну ставку.

Как настроить Яндекс.Директ?

Отже, тут потрібно роз’яснити все докладніше. Директ підказує вам, яку потрібно поставити ціну, щоб потрапити на різні місця. Директ показує дві цифри. Перша — це яку ставку вам потрібно встановити, щоб ваше оголошення показувалося на цій позиції. Друга — це сума, яка буде з вас фактично списуватися при кліці.

Как настроить Яндекс.Директ?

Ціна 1-го спецрозміщення — це ціна, яку потрібно платити за те, щоб знаходитися в самому верху, вище всіх конкурентів. Точно те ж саме з другим місце в спецразмещением і входом в нього.

Ціна 1-го місця — це ціна розміщення на першому місці в блоці “Гарантія”. Вхід в гарантію — ціна входу в блок гарантованих показів, хоча б на третє-четверте місце в ньому.

Відповідно, якщо ви поставите ціну за клік менше, ніж потрібна для входу в гарантію, ваше оголошення буде показуватися в блоці динаміки.

Ось і все, що стосується призначення ставок. Встановивши їх один раз, пам’ятайте, що можливо їх доведеться ще не раз міняти, тому що конкуренти можуть відреагувати на ваші ставки і встановити у відповідь свої.

Після створення рекламної кампанії

Створення РК – це тільки старт. Далі ви можете приступати до створення нової групи оголошень, зі своїми оголошеннями та ключовими словами (якщо це необхідно).

Как настроить Яндекс.Директ?

Також Директ покаже вам, які групи вже активні (за ним йдуть покази), які на модерації, відхилені або зупинені.

Поряд з кожною фразою ви тепер зможете побачити продуктивність, а також поради щодо її поліпшення. Пам’ятайте про те, що при поганій продуктивності фрази ви змушені будете платити за клік більше.

Как настроить Яндекс.Директ?

Кожну групу оголошень ви можете редагувати: як тексти, так і самі ключі, а також зупиняти або прописувати загальні мінус-слова, які застосуються до всіх фраз в групі, якщо їх декілька.

Как настроить Яндекс.Директ?

Статистику по кампанії можна дивитися, перейшовши по відповідному посиланню. У цьому ж блоці можна змінювати параметри РК, тобто, по суті, повернутися до першого кроку, змінюючи основні налаштування.

Как настроить Яндекс.Директ?

Спочатку в статистиці буде порожньо, потрібно хоча б кілька годин показу (при достатньої частотності ключів), щоб там з’явилися перші дані.

Как настроить Яндекс.Директ?

Якщо ви встановлюєте Метрику і ставите в ній мету, то Директ також зможе вирахувати конверсію та ціну мети. Це важливі показники, які дозволять вам зробити правильні висновки і в майбутньому оптимізувати РК.

Підсумок

Власне, на цьому я закінчую свій опис настройки рекламної кампанії в Яндекс.Директе на пошуку. Всі основні параметри і кроки я описав, далі вам потрібно лише самостійно ознайомитися з цим майданчиком для розміщення контекстної реклами і спробувати попрацювати в ній. До речі, мінімальна поповнення тут – 300 рублів, так що почати можна з невеликих сум.

Все ж ви повинні розуміти – все, що ми сьогодні розглянули – лише основа. У Директе насправді набагато більше можливостей, секретів і фішок, але це вже те, що з вами ніхто просто так не поділиться, тому що це напрацьовується місяцями і роками особистої практики. Самостійна настройка Яндекс.Діректа, безсумнівно, допоможе вам краще розібратися, що вивчення тільки теорії на цю тему.

Ну а в наступній статті, яка буде опублікована днями, я розгляну вже налаштування, які більш важливі при створенні кампанії в РМЯ. До зустрічі.