Як налаштувати Таргет ВК?

264

Від автора: вітаю вас. Сьогодні я розповім вам про те, як налаштувати таргет ВК або таргетовану рекламу Вконтакте. Відразу скажу, що в статті не буде дано якихось конкретних кейсів, ми просто розглянемо це джерело трафіку в цілому, а також я дам кілька загальних рекомендацій по роботі з ним.

Таргет ВК — що це?

Target в перекладі з англійської означає мету. Тобто таргетовану рекламу можна назвати такою, яка потрапляє в ціль. Природно, тільки в тому випадку, якщо вона правильно налаштована. Настроювати за вас я її не буду, але допомогти вам хоча б розібратися з основними настройками допоможу в цій статті.

Таргет ВК: налаштування, проходимо по можливостям реклами

Відразу скажу, що розробники Вконтакте дали рекламодавцям досить широкі можливості в плані налаштування. Їх не так багато, як, наприклад, у MyTarget, але значно більше, ніж в більшості інших систем.

Ну ладно, від слів до справи, перейдемо до створення нового оголошення. Тут же відразу сайт запитає вас, що саме ви збираєтеся рекламувати, від цього залежать подальші дії. Припустимо, я виберу Зовнішній сайт, щоб прорекламувати яку-небудь партнерську програму.

Как настроить Таргет ВК?

Далі вас попросять ввести посилання на цей сайт. Сюди вставляєте свою партнерську посилання, домен визначається автоматично. Я впишу сюди просто будь-який сайт, тому що насправді я не збираюся запускати рекламу.

Как настроить Таргет ВК?

Отже, після введення адреси нам стає доступним створення самого оголошення, а також сама таргетация, тобто вибір, кому ця реклама повинна показуватися. Пройдемося по всіх пунктах конкретно.

Формат оголошення. Тут 2 варіанти, можна вибрати невелике зображення (ширина більше висоти), заголовок і опис. Якщо ви вважаєте, що достатньо буде одного заголовка (який обмежений до 25 символів), а замість опису ви краще вставите велику картинку — вибирайте формат з великим зображенням. Такий формат підійде для реклами різних онлайн ігор і взагалі все, що користується широким попитом і не вимагає особливого опису.

Как настроить Таргет ВК?

Формат з описом дозволяє вам більш докладно на 60 символів описати суть вашої пропозиції. Рада. Відразу підганяйте картинки, які плануєте вставляти, під ті пропорції, які рекомендує сервіс.

Как настроить Таргет ВК?

Тематика оголошення. Виберете ту, що ближче всього підходить до суті вашого оголошення. Якщо вам важко це зробити — вибирайте тематику “Інше”. Я вибираю її досить часто, у модераторів претензій немає.

Вікова маркування. Ніколи не вказував її, але якщо ви вважаєте, що для оголошення актуально, можете вказати.

Найцікавіше — настройка цільової аудиторії

Тут спочатку вас чекають налаштування ГЕО. Вони в більшості випадків дуже важливі, так як ви можете рекламувати товар чи послугу, актуальні лише для однієї країни, регіону або міста. Наприклад, ви рекламуєте якесь подія, що відбудеться у великому місті. Тоді вам потрібні люди саме з цього міста, нехай це буде Київ.

Как настроить Таргет ВК?

Відповідно, вибираю україну та місто Київ. Відразу праворуч змінюється цільова аудиторія і рекомендована ціна за перехід. Вконтакте показує мені, що цільова аудиторія майже 5 мільйонів людей, хоча насправді я на днях дивився населення Києва — всього 3 мільйони.

Как настроить Таргет ВК?

Можу приблизно пояснити, чому в таргет ВК такі великі цифри:

Багато людей реєструють кілька акаунтів у соціальній мережі, тому виходить на одну людину кілька акаунтів

Багато з тих, хто живе недалеко від Києва, вказують у своєму профілі це місто, хоча не є його безпосередніми жителями

Просто багато людей ставить це місто, хоча насправді в ньому не живуть і може навіть ніколи не були.

Далі у нас демографія. Тут можна вибрати стать, вік, сімейний стан. Всю цю інформацію Вконтакте бере з профілів.

Припустимо, ви запрошуєте людей на якийсь IT-захід. В такому випадку переважна більшість вашої цільової аудиторії — чоловіки. Я також виставлю вік від 16 до 50.

Как настроить Таргет ВК?

Але це ще не цільова аудиторія. По-перше, поки наша аудиторія дуже велика (більше мільйона). По-друге, вона не цільова, так як чоловіки від 16 до 50 років можуть займатися чим завгодно: колекціонуванням монет, велосипедним спортом, азартними іграми. А нам потрібні лише ті, кого цікавить IT.

Способи виділити цільову аудиторію

Перший спосіб — за професіями. Ви просто повинні дізнатися список всіх основних професій і ввести їх. Дивіться пункт Освіта і робота — Посади. Наприклад, я ввів 2 професії, пов’язані з IT.

Как настроить Таргет ВК?

Цільова аудиторія відразу зменшилася і тепер становить 1800 осіб.

Как настроить Таргет ВК?

Можливо, вам потрібно більше, тому ви можете знайти і додати ще професії, пов’язані з IT. Добре, це перший спосіб. Другий спосіб — по категорії інтересів. Дуже просто, дивимося пункт Інтереси і вибираємо в ньому ІТ.

Как настроить Таргет ВК?

Нам знайшло 105 тисяч чоловіків з Києва у віці від 16 до 50, яких так чи інакше цікавить ІТ.

Как настроить Таргет ВК?

Мінус такого способу лише в тому, що зацікавленість багатьох може бути дуже слабка і невідомо насправді, наскільки людині дійсно цікава ця сфера.

Третій спосіб — за спільнот. Теж досить хороший варіант, тому що якщо людина складається в ІТ-співтоваристві, значить йому хоча б мінімально цікава ця тема. Так можна вибрати кілька ІТ-спільнот і набрати непоганий число потенційних клієнтів.

Как настроить Таргет ВК?

Четвертий спосіб — за додатками. Ви можете показувати рекламу тільки тим людям, у яких додано ту чи іншу програму (з тих, що є Вконтакті). Мабуть, для мого вигаданого прикладу цей спосіб не годиться, але для багатьох інших випадків — цілком.

Додаткові параметри

Пристрою. Якщо для вас критично, щоб реклама показувалася тільки людям, що сидять на сайті з певних пристроїв, вибирайте з списку.

Операційні системи. Знову ж таки, якщо це має для вас якесь значення, вибирайте потрібну OC. Припустимо, ви рекламуєте програму для очищення Windows 7. Тоді вам потрібно показувати рекламу тільки тим, у кого ця OC.

Браузери. Якщо ви хочете, щоб ваша реклама показувалася тільки на десктопах (тобто хочете відсіяти мобільний трафік) вибирайте 5 основних браузер Google Chrome, IE, Opera, Mozilla і Yandex Browser.

Как настроить Таргет ВК?

Налаштування ціни

Можна вибрати оплату за конкретні кліки або за 1000 показів. Рекомендована ціна в основному залежить від таргету і особливо від ГЕО. Наприклад, купити трафік з Москви дорожче, ніж з менш великого міста.

Якщо ви обираєте оплату за переходи, то тут можна вибрати, де саме буде показуватися реклама — тільки Вконтакті або ще і на сайтах-партнерах. Для новачків я рекомендую обмежитися тільки самою соціальною мережею.

Как настроить Таргет ВК?

Як виставляти саму вартість переходу? Самий банальний рада — ставити середню рекомендовану ціну. Тобто якщо діапазон рекомендованої ціни 8-12 клік, ставимо 10.

Але в більшості випадків можна поставити й менше. Наприклад, 20-50% від рекомендованої ціни: 4-5 рублів. У такому разі Вконтакте може занижувати швидкість показу оголошення і зменшувати охоплення.

Якщо ви вирішуєте платити за 1000 показів, тут вартість значно менше. Наприклад, якщо за 1 клік моя рекомендована ціна була 8-12 рублів, то за 1000 показів 2.5-3.5 рубля. Значно менше!

При цьому можна поставити ще менше, але при оплаті за покази варто пам’ятати про те, що чим менше ваша ціна, тим більше Вконтакте буде показувати ваше оголошення одним і тим же людям. Якщо ж ви підвищуєте ціну, воно починає показуватися більш унікальною публіці. Тому не завжди варто економити і виставляти зовсім маленьку ціну.

Как настроить Таргет ВК?

Також при оплаті за покази завжди ставте галочку “Обмежувати до 100 показів на людину”. Якщо людині оголошення показано 100 разів і він на нього не клікнув, то він навряд чи натисне на нього і з 1000-го показу. Зазвичай якщо мене цікавить оголошення, я клікаю по ньому відразу. Саме тому я рекомендую вам поставити цю галочку.

На завершення ви можете вибрати, в яку рекламну кампанію занести нове оголошення, або створити для нього нову РК.

Кілька корисних рад по таргет ВК

Це що стосується самих можливостей таргетованої реклами Вконтакте, але також можу дати вам декілька корисних порад, як зробити свою рекламу ефективнішою.

Добре подумайте, хто ваша цільова аудиторія, виділіть кілька груп. Для цього найкраще підійде листок паперу і тихе місце. Можна використовувати інтернет, щоб дізнатися ту чи іншу інформацію.

Ведіть щоденник, в якому записуйте всі свої ідеї і тести, а також вони були вдалими. Записуйте туди також корисні напрацювання і фішки, про які ви дізнаєтесь під час ведення РК. Загалом, записуйте весь свій досвід. Якщо цього не робити, можна постійно наступати на одні і ті ж граблі і дуже повільно вчитися.

Тестуйте оголошення. Часто одного-єдиного оголошення недостатньо, щоб точно визначити, наскільки хороша ваша ідея. Тестуйте різні оголошення і вибирайте ті, що має найбільшу клікабельність і конверсію.

Розширюйте коло потенційної аудиторії. Зазвичай чим вже і точніше ви налаштували ЦА, тим більше шанс отримати прибуток. Втім, для багатьох тематик це не так актуально (де можна рекламуватися масово). Багато тестують одне і те ж оголошення для різних вікових груп, спільнот і т. д.

Використовуйте додатковий софт, познайомтеся з ретаргетингом. Сьогодні в рунеті вже досить сервісів, які допомагають таргетологам налаштовувати рекламу ефективніше – Publer, Церебро, ТаргетХантер і т. д. Звичайно, вони недоступні повністю безкоштовно, але за допомогою таких сервісів можна, наприклад, подивитися оголошення інших рекламодавців, спарс id користувачів з певної спільноти і т. д. Ще одна чудова можливість реклами ВК – ретаргетінг.

Как настроить Таргет ВК?

Суть в тому, що ви можете завантажити в систему список ідентифікаторів (або емайл-адрес користувачів Вконтакте і реклама буде показана тільки їм. Створювати такі списки можна якраз за допомогою парсерів начебто TargetHunter.

Підсумок

Ось ми і розібрали налаштування таргет ВК. Насправді це досить простий джерело трафіку, простіше контекстної реклами або MyTarget. Але і не найпростіший. Освоїти роботу з ним можна досить швидко.

Хто знає, можливо саме з допомогою таргетованої реклами Вконтакте ви зможете заробити свої перші гроші на партнерських програмах. Сьогодні я розповів вам про основні налаштування і можливості, а також поділився своїм чек-листом, як поліпшити ефективність своєї таргетованої реклами Вконтакте. Успіхів!