Як налаштувати Google Analytics для інтернет-магазину і зрозуміти, чому ваш сайт погано продає?

249

Від автора: з першого погляду веб-аналітика може здатися вам складною і нудним заняттям. Однак, розібравшись в ній, ви зможете вичавити масу переваг для свого онлайн-бізнесу. Присвятіть 5 хвилин прочитання цієї статті, ви дізнаєтеся, як налаштувати Google Analytics для інтернет-магазину і отримати максимум корисної інформації про відвідувачів сайту.

Как настроить Google Analytics для интернет-магазина и понять, почему ваш сайт плохо продает?

Веб-аналітика являє собою процес збору, обробки і детального аналізу поведінки відвідувачів сайту та інших даних. Отримана інформація дозволить більш продумано оптимізувати онлайн-проект під потреби цільового клієнта. Одним з найбільш ефективних інструментів веб-аналітики є Google Analytics. Ця система безкоштовна і припускає широкі можливості для повноцінного збору і аналізу основних даних.

Якщо ви тільки збираєтеся спробувати себе в електронній комерції і попутно вбирає цінну інформацію, як у цій статті, то для початку рекомендуємо пройти навчальний курс по азам розробки та монетизації онлайн-проектів. Вже маєте власний інтернет-магазин? Тоді переходимо безпосередньо до підключення системи Google Analytics.

Інструкція з налаштування Google Analytics

Налаштування Google Analytics для інтернет-магазину можна умовно розділити на 5 основних кроків:

Інтернет-магазин на OpenCart!

Створити інтернет-магазин на самій популярної CMS OpenCart з нуля!

Приступити до створення

Как настроить Google Analytics для интернет-магазина и понять, почему ваш сайт плохо продает?

Крок 1. Реєструємося на сайті. Переходимо за посиланням google.com/analytics/ і натискаємо кнопку «Зареєструватися». Розташована вона в правому верхньому куті.

Крок 2. Створюємо аккаунт Gmail. Введіть свої дані у відповідному вікні, та натисніть «Далі». Система перекине вас в розділ Google Analytics, ще раз натисніть «Реєстрація». Якщо у вас вже є особистий аккаунт на Google mail, тоді створювати новий профіль необов’язково.

Крок 3. Налаштовуємо аккаунт для сайту. На сторінці заповнюємо дані свого магазину:

назва облікового запису;

назва сайту;

посилання на сайт;

сфера діяльності;

часовий пояс, в якому збираєтеся працювати.

Крок 4. Отримуємо персональний код. Після заповнення даних натискаємо на «Отримати код відстеження. Вам буде запропоновано прийняти умови використання — все стандартно, однак, якщо є бажання детально ознайомитися з інформацією, тоді прочитайте її і після натисніть «Приймаю».

Крок 5. Встановлюємо код на сайт. Завершальний етап налаштування Google Analytics для інтернет-магазину— це установка коду на сайт. Підключіть його до кожної сторінки, щоб отримати найбільш охоплює статистику інтерфейсу поведінки.

Активація збору статистики сайту

З процесом реєстрації ми розібралися, тепер давайте переходити до активації збору статистики для вашого інтернет-магазину. Це дасть змогу відслідковувати не тільки стандартні показники, але і корисні дані, заточені під специфіку електронної торгівлі:

Как настроить Google Analytics для интернет-магазина и понять, почему ваш сайт плохо продает?

яка загальна кількість продажів;

яку продукцію більше купують;

яке джерело трафіку є найбільш ефективним;

який канал продажів приносить максимальну вигоду.

Для отримання детальної інформації потрібно зробити наступне:

В особистому кабінеті на сайті Google Analytics переходимо в розділ «Адміністратор».

Інтернет-магазин на OpenCart!

Створити інтернет-магазин на самій популярної CMS OpenCart з нуля!

Приступити до створення

Уточнюємо дані у поле «обліковий Запис» і «Ресурс», а також залишаємо «всі дані з веб-сайту» в полі «Подання».

Переходимо у вкладку «Налаштування електронної торгівлі».

Перемикаємо статус на положення «Вкл».

Якщо у вашому інтернет-магазині передбачені блоки продажів («з цим товаром купують» або «схожі товари» і т. д.), тоді підключіть збір статистики по супутнім товарам і тисніть «Далі».

Якщо ви хочете отримати розширену статистику по своєму інтернет-магазину, то активуйте опцію і тисніть кнопку «Відправити». Для зміни валюти перейдіть в розділ «Налаштування подання» і виберіть відповідний для вас варіант.

При відсутності миттєвих результатів за статистикою не лякайтеся. Перший звіт буде доступний приблизно через 24 години після додавання коду відстеження сайт. Перевірити правильність його установки можна тут: https://support.google.com/analytics/answer/1008083.

З чого почати користування сервісом?

Google Analytics пропонує великий набір всіляких статистичних даних, однак, намагаючись вникнути у всі одразу на старті, ви ризикуєте потонути в інформації і не вичавити для себе нічого корисного. Отже, краще пробувати нове блюдо порційно.

Как настроить Google Analytics для интернет-магазина и понять, почему ваш сайт плохо продает?

Першим ділом рекомендуємо почати з базових звітів. Відповідні категорії ви можете знайти в меню, розташованому ліворуч. На перших порах аналізуйте лише основні дані, отримані з вашого веб-сайту:

«У режимі реального часу» — розділ відображає відбуваються на сайті дії в дану секунду;

«Аудиторія» — розділ дозволяє дізнатися, хто ваш цільовий клієнт;

«Джерела трафіку» — розділ відображає, з яких сайтів люди заходять до вас;

«Поведінка» — розділ показує, як ведуть себе люди на сайті, і наскільки майданчик для них зручна;

«Конверсії» — розділ дозволяє побачити прогрес по продажах і поставленим цілям.

Що ви можете робити з отриманою інформацією?

Отримана інформація з Google Analytics дозволить вам ретельно аналізувати рекламні компанії і на базі конкретних даних вносити точкові корективи. За допомогою цього веб-сервісу можна:

відстежити інтерес користувачів до нового і відредагованого матеріалу в розділі «Контент»;

дізнатися ефективність проведених акцій та одноденних знижок;

швидко оцінити ефект від постів у соціальних мережах;

протягом 1 години після випуску матеріалу відстежити найбільш ефективні джерела трафіку;

відстежити досягнення поставлених цілей і рівень конверсії сайту.

Как настроить Google Analytics для интернет-магазина и понять, почему ваш сайт плохо продает?

Зібрали статистику, і результат виявився плачевним? Тоді проблема може полягати у виборі неприйнятною CMS, неписьменна розстановці елементів на сайті або в інших подібних причин. У цьому випадку буде корисно пройти онлайн-курс про тонкощі створення інтернет-магазину у відповідності з сучасними тенденціями електронної комерції. Ви зможете почерпнути багато нового і закріпити раніше пройдений матеріал, що ніколи не буває зайвим.

Якщо інформація про детальної настройки Гугл Аналітікс для інтернет-магазину виявилася для вас корисною, то поділіться нею з друзями у соціальних мережах. Напевно серед них знайдуться власники онлайн-бізнесу, чиє життя після цих цінних знань стане набагато простіше.

Якщо ж ви самі хочете глибше зануритися в специфіку електронної комерції, рекомендуємо пройти кілька навчальних курсів з цієї тематики.

Спасибі за увагу, побачимося в наступних статтях. До побачення!

Інтернет-магазин на OpenCart!

Створити інтернет-магазин на самій популярної CMS OpenCart з нуля!

Приступити до створення