Як і скільки заробляють менеджери з продажу в інтернет-магазині

1

Від автора: при бажанні розпочати успішну кар’єру в продажах найкращим рішенням для старту буде варіант влаштуватися менеджером в інтернет-магазин. Там ви зможете спробувати себе, так скажемо, в польових умовах і отримати базові знання під керівництвом більш досвідченого керівника. Як і скільки заробляють менеджери з продажу в інтернет-магазині? Про це ми з вами і поговоримо нижче.

Професія менеджера з продажу в інтернет-магазині хороша тим, що в ній можуть процвітати як досвідчені продавці, які займаються цим ремеслом уже не перший рік, так і новачки, які вміють ввічливо спілкуватися і уважно слухати інших людей. Останнім для ефективності знадобиться лише впровадити в свій скрипт ділового спілкування декілька ефективних фішок, і результат не змусить себе довго чекати.

Хто такий менеджер з продажу?

Менеджер з продажу є невід’ємною частиною більшості бізнес-моделей незалежно від їх спрямованості і територіального розташування. Цей фахівець повинен детально розуміти тонкощі торгового ремесла, так як найчастіше саме він забезпечує компанії, в якій працює, належний рівень виручки.

Як заробляють менеджери з продажу? Їх основна мета полягає в тому, щоб продати максимальну кількість товарів або послуг (в залежності від роду діяльності бізнесу) за час встановленого керівником робочого графіка. Вдається йому це завдяки чітко вибудуваній системі переговорів і всіляких фішках, пов’язаних з роботою з запереченнями клієнтів, вмінню закривати операцію в підходящий момент і інших важливих моментів.

Як правило, щоб менеджери з продажу заробляли більше, тим самим збільшуючи загальний дохід компанії, для них встановлюється певний план, до виконання якого вони щодня прагнуть. Фінансова планка формується залежно від цілей бізнесу. Найчастіше, якщо людина регулярно не справляється з встановленими керівництвом планом, його звільняють або роблять попередження.

При перевиконанні нормативу фахівця покладається додатковий прибуток, що являє собою своєрідну систему мотивації.

Середній заробіток менеджера з продажу

Скільки платять менеджеру з продажу? Поширеною схемою є невелика ставка, доповнена привабливим відсотком в розмірі 10-40% від прибутку за укладеними угодами. Цей підхід дозволяє менеджерам постійно перебувати в тонусі і не розслаблятися, максимально викладаючись на роботі, щоб забезпечити собі високий і постійний рівень заробітку.

Скільки отримує менеджер по продажам в Москві і Санкт-Петербурзі? Як правило, цифра становить близько 30 000-50 000 руб. в залежності від роду діяльності інтернет-магазину і його рівня доходів. Однак не так важлива та сума заробітної плати, яку назвуть під час співбесіди. Набагато більше значення має вміння продавати і набір певних якостей, які просто необхідні, щоб досягти успіху в цій справі: ввічливість, стресостійкість, прагнення до постійного розвитку і т. д.

Скільки в середньому отримує менеджер з продажу в регіонах? Як правило, цифра знаходиться в межах 10 000-30 000 руб. Проте за рахунок того, що професія не вимагає вашого живої присутності, можна знайти відповідні вакансії і в Москві або Санкт-Петербурзі, працюючи віддалено.

Потрібно чи спеціальне навчання?

Професії у торговельній сфері не вимагають диплома, що свідчить про отримання спеціального вищої освіти. Все, що потрібно роботодавцю від вас — це результат. Деякі компанії надають вже готовий скрипт продажу (прописану структуру розмови та підготовлені відповіді на будь-які заперечення клієнта), інші надають свободу в переговорах, які, тим не менше, все одно необхідно будувати на базі загальноприйнятих стандартів.

Якщо хочете досягти успіху в торгівлі, то доведеться постійно розвиватися. Це можна робити за допомогою книг, навчальних відеороликів, аудіо — та текстових статей. Також велике значення при розвитку навичок в продажах має відвідування різних живих тренінгів та вебінарів, що проходять у режимі онлайн. Причому багато з них відкриті в безкоштовному доступі, тому проблема, пов’язана з відсутністю стартового капіталу, відпадає сама собою.

Незважаючи на важливість навчання, рекомендуємо на ньому не зациклюватися, а більше практикуватися. Намагайтеся дотримуватися пропорції в межах 80% практики і 20% навчання. Також величезний буст вашої ефективності дасть наявність досвідченого наставника. Ретельно вибирайте подібного фахівця, спираючись на його реальні результати, а як визначитеся з тим, хто це буде, уважно слухайте його і тотально довіряйте.

В цілому на те, щоб осягнути ази продажів в інтернеті, вам потрібно 3-6 тижнів щільного навчання і ще стільки ж реальних переговорів з клієнтами.

З чого почати кар’єру продажника?

Якщо ми розглядаємо роботу менеджером з продажу саме в інтернет-магазині, то логічно, що для успішного розвитку кар’єри потрібно добре вивчити специфіку саме цього напрямку. Продажник повинен чітко розуміти, як вибудовувати діалог з клієнтом в залежності від того, теплий це лід або холодний. Навряд чи ви зрозуміли зміст попереднього речення, однак при наявності базових знань все відразу стане на свої місця.

Для початку прочитайте пару книжок з продажу і пройдіть основні курси по роботі з лендингами та інших суміжних тем. Можете вибрати посібники з цього списку:

«Продажу і переговори» (Сергій Азімов);

«Майстер дзвінка» (Євген Жилін);

«Чемпіони продажів» (Меттью Діксон);

«Домовитися можна про все» (Гевін Кеннеді).

Далі знайдіть підходящу вакансію з гідним рівнем оплати в інтернеті. Якщо у вас немає навіть мінімального досвіду в продажах або невпевнена мова під час співбесіди не дозволяє переконати роботодавця у своїй перспективності, то на пошук робочого місця може знадобитися час. Рекомендуємо віддати перевагу тим компаніям, де передбачено навчання персоналу. Так ви зможете швидше вловити суть.

Цікавим варіантом для практичного застосування знань, отриманих з книг, стане створення, розкрутка та монетизація онлайн-майданчики. Розробивши власний інтернет-магазин, ви зможете зрозуміти всі тонкощі процесу продажів в інтернеті. Отриманий досвід стане в нагоді для пристрою в подальшому на роботу, та й ви в цілому зрозумієте, наскільки простіше бути найманим працівником в торговій тематиці, ніж володіти бізнесом і брати на себе всі ризики.

Якщо ви дочитали статтю до кінця, то напевно тепер маєте повне уявлення щодо того, скільки заробляє менеджер з продажу, і яким чином він це робить. Робота досить стресова і монотонна, тим не менш, при належному досвіді вийде вийти на дуже навіть пристойні суми.

При наявності сумнівів з приводу того, розвиватися в цій сфері або краще зайнятися чим-небудь іншим, прямо сьогодні почніть проходити курс по створенню сайту на Вордпресс, розробіть тестову майданчик і спробуйте продавати які-небудь товари чи послуги. Сподобається — продовжуйте, не сподобається чи буде занадто складно — знайдіть інший варіант для заробітку.

Підписуйтесь на оновлення нашого блогу і вдосконалюйте свої професійні навички кожен день. До нових зустрічей!