Як і скільки заробляють летсплейщики на YouTube?

304

Від автора: всім привіт! Сьогодні ми заглибимося в тему оглядів комп’ютерних ігор і з’ясуємо, як і скільки заробляють летсплейщики. По суті, створення каналу з летсплеями являє собою ведення відеоблогу на YouTube. Тільки цей блог буде мати досить вузьку спрямованість, а саме, огляд ігор, що виходять на PC і консолі. Хоча, деякі популярні блогери з YouTube успішно поєднують летсплеи і, приміром, влоги, тобто ролики, де вони розповідають про те, як вони створюють ті самі летсплеи.

Або просто розповідають про своє життя, природно, у своєму фірмовому стилі, за який їх і полюбила аудиторія з декількох десятків тисяч або навіть мільйонів передплатників. Але, так чи інакше, всі вони мають заробіток зі своїх каналів. Сьогодні ми з’ясуємо, як летсплейщики заробляють гроші.

Реклама — основний шматок хліба летсплейщика

Багатьох користувачів цікавить питання, як заробляють летсплейщики на ютубі і заробляють взагалі. Само собою, заробляють, але, природно, за харизму і тисячі переглядів їм ніхто не поспішає платити. Основна частина заробітку летсплейщиков припадає на рекламу, яка з’являється у вигляді спливаючих вікон або у форматі відео, що відтворюється перед початком летсплея.

Іноді відео можна пропустити через 5-15 секунд, іноді його необхідно подивитися повністю. Головне — бути впевненим у тому, що дуже тривала і нав’язлива реклама не змусить відписатися від каналу. Скажімо так, оскільки відео монтується для глядачів, то першочерговими повинні бути саме передплатники, а заробіток з реклами — це просто побічний ефект.

У деяких випадках сам блогер може ненав’язливо (або як вміє) прорекламувати будь-яку продукцію. Навіть якщо на протязі відео в кадр потрапить рекламний постер, або браузер сам буде використовувати продукцію якогось бренду на відео, при цьому не акцентуючи на цьому увагу глядачів, це також буде вважатися прихованою рекламою. Після того як ви монетизируетесь і обзаведетеся «партнерками», то станете заробляти не менше, ніж інші популярні ютуберы.

Скільки заробляють фахівці з летсплею?

Здавалося б, у цьому немає нічого складного. Звичайно, не можна сказати однозначно, скільки заробляють летсплейщики на ютубі, але за деякими даними популярні російські YouTube-канали мають заробіток від $5 000 до $29 000… в місяць. Вражаюча цифра, чи не правда?

Причому, деякі з цих каналів спеціалізуються на огляді ігор, начебто Minecraft (це не реклама! :) ). Так, у певних колах подібні інді-ігри користуються значною популярністю.

Тепер ви маєте уявлення про те, як і скільки заробляють летсплейщики завдяки партнерським програмам.

Але не все так просто. Щоб почати заробляти на рекламі завдяки своїм летсплеям, потрібно стати популярним блогером на YouTube. Для цього необхідно в буквальному сенсі бути одержимим ідеєю і приділяти роботі не менше 7-8 годин (!) в день. Крім того, харизма, ерудиція та почуття гумору повинні стати вашими постійними супутниками у цьому ремеслі.

Як по-справжньому зацікавити глядачів?

Навряд чи комусь захочеться дивитися нудний і «сухий» огляд на гру, тим більше що на YouTube дійсно велика конкуренція серед летсплейщиков. Тільки ставши краще за багатьох інших, ви зможете викликати інтерес у публіки, тому необхідно визначити, яка саме гра в даний момент може зацікавити розпещених глядачів XXI століття.

Не потрібно «вигадувати велосипед», є деякі досить старі ігри, але досі актуальні гри, на які було зроблено безліч різних оглядів. З кожним проходженням однією з таких «класичних» ігор можна відкривати для себе і глядачів каналу щось нове. В якості прикладу можна згадати Silent Hill (не принципово, яку з частин), Resident Evil (те ж саме), Devil May Cry і ще деякі ігри від Konami або CAPCOM.

В подібних іграх безліч деталей, які багато хто просто не помічають. А, між тим, вони можуть бути своєрідними відсиланнями до інших частин гри — тим, що називають «пасхалками».

У будь-якому разі, у своєму відео ви можете висловити припущення з приводу деталі, яка раптом привернула вашу увагу, і дотепно його прокоментувати. Взагалі для оглядів відеоігор увага до деталей ніколи не буває зайвим. При цьому вони не повинні відволікати від головного — ігрового процесу.

Все це лише мала частина того, що потрібно від блогера, який претендує на значний заробіток на YouTube-каналах. Дізнатися більше про те, як стати хорошим блогером на YouTube, можна, ознайомившись з відеокурсами, які можуть бути платними або навіть безкоштовними, але в будь-якому випадку зроблять з вас відмінного блогера.

Технічна сторона питання

Для того щоб робити якісні огляди на ігри, які вийшли відносно недавно, слід обзавестися досить потужним ПК. Зовсім не обов’язково витрачатися на надпотужну машину для летсплеев, але, раз вже ви вирішили не просто грати, а ще і знімати цей процес на відео, то для цього потрібно задіювати чимало ресурсів.

Крім того, не слід забувати і про хороших навушниках і мікрофоні. Звичайно, не слід купувати найдорожчу апаратуру, але її наявність для блогера є необхідним. Краще всього використовувати вузько направлений мікрофон, для того щоб сторонні звуки, ніби собачого гавкоту за вікном, не були присутні у ваших матеріалах.

Краще всього, якщо звук буде записана окремо від відео, тоді при редагуванні не виникне проблем, і ви зможете виправляти звукову доріжку, не зачіпаючи звуки, що супроводжують ігровий процес. Само собою зрозуміло, що, чим менше сторонніх звуків на відео, ті вище якість летсплея в цілому.

Наявність відеокамери теж буде не зайвим. Для цього, звичайно, ідеально було б використовувати «зеркалку», але якщо її немає — нічого страшного, підійде і що-небудь простіше. З одного боку, знімати себе на відео не обов’язково, але створення ефекту живого спілкування з глядачами вже точно зайвим не буде.

Для того щоб записувати ігрове відео, зручніше всього використовувати такі програми, як Bandicam або Fraps. Але, безумовно, вибір може припасти і на щось інше. Sony Vegas і Adobe Premiere Pro будуть зручні для монтажу відзнятого матеріалу, але якщо вам більше до душі інші програми, використовуйте те, що вважаєте за доцільне.

Для того щоб заробити, летсплейщику належить зробити певні капіталовкладення. А будуть вони виправдані — залежить тільки від вас. Але якщо ви озброєні непохитним бажанням вести свій канал на YouTube і згодом зробити його популярним, то кошти, витрачені на придбання апаратури, обов’язково окупляться.

Все ж перед покупкою всій летсплей-техніки, уважно перегляньте і проаналізуйте канали інших оглядачів ігор і блогерів. Це потрібно для того щоб зрозуміти, чи дійсно ви хочете займатися оглядами відеоігор, і подивитися, на що здатні ваші конкуренти, а далі — вирішити, що б ви хотіли виправити їх роликах, а що запозичити для своїх.

Але головне — не займайтесь плагіатом! Будьте оригінальні, і за це вас полюблять ваші передплатники.

Для того щоб не пропустити нові статті, підписуйтесь на наш блог і вдосконалюйте свої навички в області фріланса. До нових зустрічей!