Як і скільки можна заробити менеджером проектів?

219

Від автора: здрастуйте, друзі, сьогодні ми поговоримо про таку професію, як проект-менеджер. У цій статті ви дізнаєтеся, хто такий менеджер проектів, як і скільки можна заробити менеджером проектів. Керівник проектів входить в двадцятку найбільш високооплачуваних професій. Всього пару років назад інтернет-проекти вели всі, кому не лінь: від онлайн-продавців до керівників компаній. На сьогоднішній день все змінилося — технології розвиваються, підвищується конкуренція, а значить, завдання вимагають професійних управлінців. А їх практично немає… Якщо ви хочете виправити ситуацію, читайте статтю до кінця, і я розповім, як почати заробляти менеджером проектів.

Головна обов’язок керівника — це зібрати трудовий колектив, організувати роботу, регламентувати обов’язки. Для запуску навіть середнього по величині проекту потрібна команда — одна людина, яким би розумним він не був, не впорається. Керівник відповідає за виконання завдання з потрібним якістю у визначені замовником терміни, а також при обмеженнях бюджету і кількості людей.

Історія професії

Тисячу років тому, як і зараз, людям потрібні були командири, вожді, керівники. Простими словами, у всіх була задача, яка і була проектом. Одні керували кораблем або військом, інші — будівництвом або навіть цілою державою. Завдання, у якої є початок і кінець, а також чітко визначений термін, — це проект.

Спочатку посаду менеджера проектів з’явилася в IT-компаніях, пізніше у сфері виробництва, будівництва, а потім і в інших областях. Ця професія з’явилася нещодавно, але стала популярна тільки в наш час.

Обов’язки менеджера проектів

Обов’язки керівника залежать від діяльності компанії, на яку він працює. Якщо в двох словах, то він повинен займатися веденням проекту (контролем якості, строку, бюджету та ризиків), узгодженням вимог замовника, керівництвом командою, веденням документації. Докладний набір завдань у нього такий:

документація проекту;

складання плану;

встановлення строку;

розгляд ймовірних ризиків;

участь у наборі проектної команди;

розстановка пріоритетів завдань;

організація роботи персоналу;

мотивація, підтримка колективу у робочому стані;

вирішення можливих конфліктів всередині команди;

спілкування з замовником і надання йому звітів.

Типовий трудовий день менеджера може включати наступні етапи:

розстановка основних завдань на сьогоднішній день;

перевірка виконаної за минулий день роботи;

проведення стендапу з робочим колективом;

зв’язок із замовником;

перевірка результатів роботи команди;

рішення проблем (якщо такі виникають).

Як я вже говорив, ця професія високо затребувана в багатьох галузях, але особливо у сфері інформаційних технологій. Такі галузі, як фармацевтика, будівництво, організація заходів, фінанси, спорт теж не обійдуться без менеджера. На кожному великому проекті ця професія не тільки необхідна, але, найголовніше, економічно виправдана.

Треба вчитися на менеджера проектів?

Якщо ви володієте основами менеджменту, отримали базові знання, закінчили вуз, та ще й маєте хороші організаторські здібності, то можна спробувати себе в ролі менеджера. Хоча і необов’язково мати диплом, достатньо володіти потрібними навичками. Є безліч курсів і тренінгів, майстер-класів, які навчать, як заробити менеджером проектів. Отримати основні знання можна за 3-5 тижнів.

Потрібно показати себе, свою роботу з хорошої сторони, викластися по максимуму, тоді будете затребувані, вас цінуватимуть як професіонала з великої літери. Хороші керівники цінуються і розшукуються, тому знайти роботу не складе праці.

Скільки заробляє менеджер проектів?

Середній заробіток керівника становить від 400 до 14 000$. Це залежить від складності завдання — чим складніший проект, тим більше можна заробити. Ще зарплата залежить від рівня професіоналізму, досвіду роботи, репутації. Важливу роль грає також портфоліо — воно повинно бути бездоганним.

Багато замовники використовують систему оплати, в якій присутні бонуси, відсотки від продаж, премії. А це означає, що кінцеве платню здебільшого буде залежати від вас і результату вашої роботи. Найбільш високо цінуються топ-менеджери — найбільш складні й високооплачувані завдання довіряють саме їм.

Яким повинен бути менеджер проектів?

Найважливіше якість керівника — це відповідальність. Ви відповідаєте не тільки за себе і свою працю, але й за дії всієї команди. Якщо щось трапиться, ви повинні зуміти викрутитися з будь-якої ситуації. Ставте цілі, прагніть до відмінного результату. Можуть виникнути труднощі, проблеми, але це не повинно зломити, пам’ятайте, що на вас дивиться колектив.

Ні в якому разі не будуйте з себе «командира». Вибрати правильний тон у конфліктній ситуації, уміння розташовувати до себе — це те, що ви повинні вміти. Неупереджене, рівне ставлення допоможуть досягти хороших результатів.

Запам’ятайте, ви лідер. Ви повинні надихати і вести за собою людей. Розкажіть команді, куди і навіщо рухаєтеся, що чекає в кінці шляху — побачите, вони підуть за вами! Не потрібно вимагати від людей неможливого, головне, ведіть і вкажіть, як необхідно діяти. Будьте спокійніше, тоді команда буде працювати впевненіше.

Функционируйте з командою на рівних, не приховуйте корисну і потрібну інформацію. Поясніть чітко поставлене завдання. Головне, приймати правильні та швидкі рішення, не треба відтягувати до останнього — ви ризикуєте допустити масу помилок. Набирайте в колектив професіоналів з великої літери, ну або з хорошим потенціалом, це забезпечить якісну реалізацію проекту.

Помилкою буде думати, що ви і тільки ви зможете впоратися з цим завданням. Також не потрібно втручатися в роботу колег, показувати, що і як треба робити. Це неправильна тактика.

Залишайтеся спокійними при будь-якій обстановці. Працюйте над собою, підвищуйте професіоналізм. Вам потрібно вчитися розбиратися в тих спеціальностях, з якими доводиться стикатися під час роботи над завданням.

Переваги та недоліки професії

Посаду менеджера приваблює багатьох завдяки можливості самореалізуватися і керувати групою людей — приймати швидкі рішення, організувати якісне створення продукту, створити правильну робочу атмосферу, контролювати працівників.

Є і недоліки у цій професії: ненормований робочий графік, терміновість вирішення завдань у неробочий час, а ще плюс до всього це — стресовість праці. А також це велика відповідальність за людей в команді, роботу і, як наслідок, результат.

Сподіваюся, ця стаття була вам корисною. Ви дізналися, як і скільки можна заробити менеджером проектів, і зможете застосувати ці знання в житті.

На останок напишу, працюйте над собою, вчіться, і у вас все обов’язково вийде! Підписуйтесь на новини блогу, ми розповімо ще багато чого цікавого з веб-дизайну, верстки і веб-програмування і допоможемо визначитися з ідеальною веб-професією! Удачі!