Як фотографувати товари для інтернет-магазину: 7 корисних порад

328

Від автора: привіт, друзі! Якщо ви вмієте фотографувати і маєте хороший фотоапарат, то можете спробувати працювати на торгові онлайн-майданчики. У цій статті я розповім, як фотографувати товари для інтернет-магазину. Дана стаття підходить як для інтернет-магазинів, так і для фрілансерів, які хочуть заробити на улюбленій справі. Також тут ви знайдете поради для непрофесіоналів, які, припустимо, хочуть продати ліжечко або коляску, з яких виріс малюк, або для рукодільників, продають хендмейд. Ця інформація підвищить шанси добре продати будь-яку продукцію.

Как фотографировать товары для интернет-магазина: 7 полезных советов

Основне завдання будь-якої торгівлі — заманити покупців, і в цьому обов’язково допоможуть гарні фотографії. Звичайно, можна покликати професійного фотографа, але так як у більшості стартаперів немає грошей запросити фахівця, який зробить «магічні фото», часто звуть новачків або любителів. Якщо дочитаєте цю статтю до кінця, то можете спробувати себе в цьому виді заробітку. Ну, поїхали!

Порада 1. Багато світла!

Отже, щоб правильно зробити якісні фото для інтернет-магазину, вам потрібно гарне освітлення — значить, підберіть комплект імпульсивного або постійного світла. Важливо не тільки кількість світла, але і рівномірність, напрямок і розмір його джерела.

На жаргоні фотографів існує «м’який» і «жорсткий» світло. Але я вам розповім зрозуміліше: є жорсткі або різкі тіні, а також м’які або розпорошені тіні. Жорсткі тіні виходять, коли джерело світла малий в порівнянні з розмірами об’єкта. А м’які тіні — коли розмір джерела світла більше, ніж предмета. Для інтернет-магазину зазвичай використовуються м’які тіні.

Інтернет-магазин на OpenCart!

Створити інтернет-магазин на самій популярної CMS OpenCart з нуля!

Приступити до створення

Простими словами, жорсткий світло візуально сприймається гірше — в основному, для демонстрації товарів підходить робота при м’якому, розсіяному освітленні. Моя порада: використовуйте софтбокс або якийсь інший розсіювач. Ще рекомендується працювати з двома-трьома джерелами світла, але, якщо бюджет обмежений, можна використовувати тільки спалах і відбивач, або ж природне світло.

Природне світло — це сонце, якщо ви можете його використовувати, це добре! Адже сонце дає достатньо світла, та й колірна гамма відіграє, як треба.

Порада 2. Незвичний ракурс

Вам потрібно привернути увагу до товару, показати його особливості. Робіть фото з незвичайного ракурсу, а додати родзинку допоможуть великі плани. Знайдіть унікальність продукту, підкресліть плюси — мінуси ж можна сховати. Ніколи не можна вгадати, під яким кутом сфотографована річ справить найбільше враження і заманить покупця. Шукайте різні кути зйомки.

Как фотографировать товары для интернет-магазина: 7 полезных советов

Порада 3. Штатив і відчуття масштабу

Є таке поняття у фотографії, як смаз — виходить він з-за природного тремтіння рук. Нам же потрібен якісний знімок, тому при роботі з великим планом необхідно використовувати штатив і таймер. Пам’ятайте, найменша вібрація може спричинити за собою розмитість фотографії.

Іноді потрібно показати розмір продукту, в цьому вам допоможе така хитрість: поставте два предмета поруч, включіть в композицію щось дуже поширене — повірте, це допоможе покупцеві зорієнтуватися у розмірі товару.

Порада 4. Продемонструйте товар у своєму природному середовищі

Виходячи з того, що ви продаєте потрібно вибрати відповідну середу і фотографувати товар для інтернет-магазину саме там. Поясню: якщо це намисто, то вигідніше буде його продемонструвати на красуні-моделі, якщо, припустимо, кільце — в кращому світлі його покаже витончена рука. Якщо це журнальний столик, то доцільніше покласти на нього розкриту книгу. Покупці можуть уявити собі, як це буде виглядати, і це створить у них відчуття затишку і комфорту, що посприяє купівлі.

Как фотографировать товары для интернет-магазина: 7 полезных советов

Для того щоб правильно фотографувати товар для інтернет-магазину, вам потрібно:

фотоапарат;

штатив;

фон або лайт-куб;

парочка корисних програм.

Фон може бути різноманітним: деякі товари добре виглядають на білому тлі, інші продукти на чорному, треті на дерев’яній або кам’яній текстурі — головне, щоб зйомка не проходила на тлі картатого пледа, або, ще гірше, на тлі килима.

Інтернет-магазин на OpenCart!

Створити інтернет-магазин на самій популярної CMS OpenCart з нуля!

Приступити до створення

Пробуйте, експериментуйте. Пам’ятайте, вам потрібно сфотографувати товар для магазину максимально виграшно. Багато фотографи використовують білий фон — він створює нескінченну криву.

Порада 5. Різноманітність кольорів

Якщо вам потрібно демонструвати різні варіанти кольорів товару, тобто знімати одяг для інтернет-магазину, не шкодуйте часу — покажіть продукт у всіх фарбах! Наведу приклад: вам потрібно сфотографувати сукню, а вона є в червоному, чорному і білому кольорі. Ні в якому разі не укладайте всього одну фотографію плаття з припискою «доступне в іншому тоні». Важливо не просто сказати, а й показати потенційним покупцям весь спектр колірної гами цього товару.

Рада 6. Будьте терплячі

Не поспішайте видаляти фотографії! Можливо, деякі фото вам здадуться невдалими на екрані камери, але не треба їх відразу видаляти. Завантажте всю фотосесію на комп’ютер, на великому екрані знімки виглядають інакше.

Не орієнтуєтеся в налаштуваннях? Використовуйте режим «квітка»! Для тих, хто з камерою на «Ви»: довіртеся її автонастройкам. Багато сучасні фотоапарати мають режим макрозйомки, який зазвичай позначається малюнком «Квітка». Коли потрібно сфотографувати дрібний предмет, то ця настройка прийде вам на допомогу. Повірте, для фотографування дрібних предметів — це те, що треба! Збільшується глибина поля різкості, і камера сама показує достоїнства продукту.

Рада 7. Фотографії ще потрібно редагувати!

Можу вас засмутити, але фотозйомка — це тільки початок. Ще потрібно відредагувати зображення. Деяким сайтам підходить тільки певний розмір фотографії, і краще, якщо ви дізнаєтеся цю величину заздалегідь.

Зображення перед додаванням на сайт потрібно стискати, вирівнювати, змінювати яскравість, прибирати в них зайве. Можу порадити кілька корисних програм:

Paint.NET;

Picasa;

Adobe Photoshop;

Microsoft Office.

Насправді, програм ціла маса, у всіх є свої можливості, достоїнства і недоліки. Виберіть собі підходящу — ту, з якою буде легко і приємно працювати.

Как фотографировать товары для интернет-магазина: 7 полезных советов

Можливі помилки:

розмите фото — не доводьте якість зображення до рівня телефону, користуйтеся фотоапаратом, а ще краще, зі штативом;

ракурс — потрібно показати всі деталі товару, для цього виберіть потрібну точку ракурсу;

освітлення не повинне бути занадто яскравим, але і слабке теж не варіант;

відблиски — ця дуже поширена помилка на фотографіях картин;

невдалий фон — дивіться, на якому тлі ви фотографуєте товар. Дуже важливо, щоб на задньому фоні не було сторонніх предметів;

одна фотографія — потрібно робити не один знімок товару, а, як мінімум, вигляд спереду і ззаду.

І в кінці додам: який товар ви б не продавали в інтернеті, торти або іграшки, нерухомість або автомобілі — скрізь і завжди потрібні якісні фотографії продукту, і це буде невід’ємною частиною успішної торгівлі.

На тему заробітку в інтернеті буду писати ще не один раз, так що підписуйтесь на наш блог, щоб не пропустити щось важливе. Поки, поки!

Інтернет-магазин на OpenCart!

Створити інтернет-магазин на самій популярної CMS OpenCart з нуля!

Приступити до створення