Yahoo дозволила ФБР аналізувати поштову переписку користувачів

240

Від автора: в минулому році в поштовому сервісі компанії Yahoo з’явився модуль, який перевіряв вміст всіх вхідних листів на наявність певної фрази або поєднання символів. «Автором» цього функціонала є одна з силових структур уряду США.

Агентству Reuters стало відомо, що у 2015 р. компанія Yahoo порушила таємницю листування, дозволивши одному з американських силових відомств (АНБ або ФБР) аналізувати вхідну кореспонденцію на своєму поштовому клієнті. Для цього (з дозволу глави компанії) в систему сервісу був вбудований спеціальний модуль, який перехоплював всі вхідні email користувачів і перевіряв їх вміст на наявність певного поєднання символів або фразу.

Яку конкретно інформацію Yahoo передавала урядовим відомствам, поки невідомо. Але джерела Reuters відзначають, що все відбувалося з дозволу голови компанії.

Повідомляється, що рішення керівника Yahoo почати співпрацю з силовими структурами, викликало серед співробітників бурхливе обурення. З-за цього з компанії пішов тодішній глава відділу кібербезпеки Алекс Стамос.

Прес-служба Yahoo у відповідь на звернення журналістів зазначила, що у своїй діяльності компанія завжди дотримується норм чинного законодавства США. В офісі ЦРУ від коментарів відмовилися.

Після публікації Reuters даної новини Google і Microsoft відразу «відхрестилися» від такої співпраці з урядом країни. Представники цих компаній зазначили, що ніколи не порушували таємниці поштового листування на своїх сервісах.