Я-геймер, але хочу мініатюрні tws-навушники. Знайшов цікавий варіант від razer (з підсвічуванням!)

15

Повністю бездротові навушники razer дебютували в кінці 2019 року. З того моменту лінійка розрослася до трьох моделей, а оригінальна версія все ніяк не оновлювалася. І ось у вересні 2021 року дебютує друге покоління razer hammerhead true wireless з іншим дизайном, rgb-підсвічуванням і активним шумозаглушенням.

Дизайн і ергономіка

Формат кейса успадкований від просунутої моделі hammerhead true wireless pro. Це вертикальна коробочка з чорного матового пластику. Справедливості заради, на ній добре помітні відбитки пальців. Головна фішка футляра-приємний доводчик. Варто злегка підчепити кришку, і вона моментально розкриється. Ніяких люфтів або скрипів у мого примірника немає і через пару тижнів нещадного використання.

У дизайні навушників також помітна спадкоємність з попередніми моделями. Це масивна затичка з ніжкою, яка помітно випирає з вух — лежати на боці в razer hammerhead true wireless не вийде.

Але звичний матовий пластик замінили на глянець, і це погане рішення. Нові тільки розпаковані навушники відразу вкрилися жирними слідами від пальців і назбирали дрібні порошинки — така особливість чорного кольору. Поява подряпин і потертостей також не за горами. Додатково до всього, глянець слизький, що заважає витяганню добре зафіксованих навушників з кейса.

Але чого у глянцю не відняти, так це ефектного вигляду — навушники сяють у вухах. Доповнює стиль по-справжньому геймерська опція, підсвічування логотипів будь-яким кольором з палітри rgb. Це не химерне світіння, а невелика акуратна деталь, шикарно вписана в дизайн. Однак підсвічування обмежує гардероб відповідним одягом у вільному стилі. Раніше в razer hammerhead true wireless x підсвічування була одного зеленого кольору.

Ефекти налаштовуються через окремий додаток chroma rgb, набір ефектів можна вважати повноцінним для невеликих світяться вставок. Сервіс chroma постійно важить в пам’яті і показує неприховане повідомлення. На мій смак це зайве для настройки підсвічування периферії.

Незважаючи на масивність, проблем з ергономікою немає. Затички не прагнуть випасти, та й в цілому практично не відчуваються у вухах. У комплекті 3 пари м’яких силіконових амбушюрів, включаючи вже встановлені. Пінних насадок comply black немає, але їх можна придбати окремо для кращої пасивної ізоляції. А вона стане в нагоді, про це в розділі про активне шумозаглушення.

З’єднання і управління

Підключення всіх tws-гарнітур бренду виконується аналогічно через додаток razer audio або за допомогою google fast pair. Повідомлення з пропозицією підключитися до навушників з’являється при першому ж відкритті кейса на пристроях з android 6.0 і вище. Як і належить, гарнітура прив’язується до аккаунту google і відстежується через сервіс»знайти пристрій”.

У новинці немає датчиків присутності. Іншими словами, навушники не ставлять відтворення на паузу після вилучення. Дуже дивна економія, з урахуванням наявності подібних сенсорів в зовсім недорогих tws.

Сенсорні панелі, заховані за логотипами, навпаки, радують гнучкими настройками. У лівого і правого навушника по 6 шість дій, тобто всього 12 різних дій. Це дозволяє управляти відтворенням і гучністю, а також перемикати шумозаглушення і активувати ігровий режим. Зверніть увагу, одиночне торкання вимагає затримати палець на півсекунди-це боротьба з випадковими діями.

Проблем зі зв’язком у другого покоління razer hammerhead true wireless немає. Кодек aac в повній мірі підходить для повністю бездротових навушників і анітрохи не краде їх потенціал. Ігровий режим, що знижує затримку до 60 мс, на місці-це одна з ключових особливостей геймерських tws.

Звучання і мікрофон

Динамічні випромінювачі діаметром 10 мм успадковані у просунутої моделі hammerhead true wireless pro. Звучання соковите і деталізоване у всьому діапазоні: середні частоти яскраво виражені, бас об’ємний і напористий, а високі не завалені. Значний запас гучності-ще одна успадкована риса. У більшості випадків досить 20-30% від максимуму, голосніше середини мені стає дискомфортно.

У додатку передбачено 5 пресетів, але немає фірмового режиму thx, який мені подобається більше за інших. В якості його альтернативи варто вибрати неговорящее назву» посилення ” або вручну налаштувати 10-смуговий еквалайзер.

Мікрофон для гарнітури знаходиться в нижній частині ніжки ближче до рота. Голос звучить природно, без стиснення і луни. Однак навушники вловлюють навколишній шум, стелиться фоном на запис.

Шумозаглушення і проникність

В razer hammerhead true wireless другого покоління додали систему активного шумозаглушення. Алгоритми добре справляються з рівномірним шумом різної гучності. Однак удари і вібрації, наприклад від кроків, вітру або транспорту, зривають шумозаглушення, б’ють по вухах. У багатьох випадках краще зовсім відключити anc і покластися на пасивну ізоляцію. Оновлення, що прийшло за час тестування, ситуацію не змінило.

Зворотний режим звукової проникності працює коректно. Навушники просто транслюють всі навколишні звуки через динаміки без акценту на голос і регулювання інтенсивності.

Автономність

Компанія дає вичерпну інформацію про час автономної роботи. Залежно від яскравості підсвічування і статусу anc навушники здатні безперервно відтворювати музику на середній гучності від 4 до 5,5 годин. Я перевірив кейс з включеним шумозаглушенням, 50% яскравістю і комфортною гучністю 30% — вийшло 3 години і 45 хвилин безперервної роботи. До заявлених 4 годин не дотягнули, і це за умови меншої гучності. Перше повідомлення про низький рівень правого навушника з’являється всього за 8 хвилин до відключення на 7%. Слідом ще два повідомлення і повне відключення. Лівий навушник протримався додаткові 5 хвилин.

У додатку не відображається рівень акумулятора футляра, орієнтуватися доводиться по триколірному індикатору на корпусі. Кейс розрахований на 4 повні зарядки навушників, це приблизно 5-7 днів роботи при прослуховуванні музики по 3-4 години в день. Зарядка через usb-с з нижньої сторони кейса, в комплекті йде короткий кабель в тканинній оплітці.

Відгук через місяць використання

Буду відвертий, оновлені razer hammerhead true wireless багато в чому розчарували. Це помітний крок вперед в порівнянні з першим поколінням, але за свої 13 тисяч рублів варіант негідний. У числі прорахунків неоднозначний перехід на глянець, відсутність датчиків присутності і недопрацьоване шумозаглушення. З крутих рішень в арсеналі дійсно класний звук, геймерський режим і унікальна rgb-підсвічування логотипів. Чи переважує одне інше? не думаю, на терені геймерських tws я б звернув увагу на торішні razer hammerhead true wireless pro.

переваги:

  • спадкоємність дизайну razer;
  • шикарний доводчик кришки;
  • надійна посадка навушників;
  • насичений звук і еквалайзер;
  • підсвічування логотипів;
  • велика кількість дій сенсорних панелей;
  • сумісність з google fast pair;
  • usb type-c для зарядки.

недоліки:

  • відсутність сенсорів присутності;
  • недопрацьоване шумозаглушення.

спірні моменти: