Вивчаємо приріст швидкодії від оновлень драйверів nvidia / amd за 5 років – rx 580 vs gtx 1060 від tg

6

Серед пк-геймерів поширене досить багато різних чуток і міфів про вплив свіжих версій драйверів на продуктивність відеокарти. Деякі користувачі щиро вірять в байки про злісних виробників, що уповільнюють gpu за допомогою оновлень (найбільше подібних звинувачень звучить на адресу nvidia). Інші готові з піною у рота доводити перевагу відеоадаптерів від amd на довгій дистанції і порівнюють продукцію червоних з вином хорошої витримки.

Автор youtube-каналу testing games вирішив перевірити подібні твердження на міцність і протестував дві найпопулярніші відеокарти amd і nvidia останніх років у ряді актуальних ігрових проектів з різними версіями драйверів, найстаріші з яких датовані 2017 роком. Честь червоних відстоювала radeon rx 580 8gb, а кут зелених був представлений geforce gtx 1060 6gb. В якості тестового стенду був використаний комп’ютер на базі cpu intel i9-10900k, материнської плати msi mpg z490 gaming plus і 32gb оперативної пам’яті ddr4 з частотою 3600mhz. Для установки ігор і системи використовувався ssd-накопичувач samsung 970 evo m. 2 об’ємом 1tb.

В результаті обидві графічні карти показали досить цікаві результати. Збільшення швидкодії можна було помітити майже у всіх протестованих іграх, але показники різнилися від проекту до проекту.

Наприклад, в forza horizon 4 свіжі драйвера rx 580 додавали солідні 18% кадрової частоти, а gtx 1060 задовольнялася лише незначним приростом в 3%. А ось в gta 5 та ж gtx 1060 за 5 років додала 15% до середнього показника fps, в той час як rx 580 обмежилася всього 6% додаткової швидкості. Єдиною грою, в якій спостерігалося зниження середнього fps виявилася королівська битва playerunknown’s battlegrounds (-3% на gtx 1060), що цілком може бути обумовлено поганою оптимізацією проекту.

так чи інакше, обидві відеокарти продемонстрували досить близькі показники навіть через 5 років після свого виходу і продовжують залишатися актуальними і донині. Ну а головний висновок, який можна зробити з усіх проведених тестів звучить наступним чином: установка найсвіжіших версій графічних драйверів майже завжди робить позитивний вплив на кадрову частоту в іграх.