Виручка qualcomm від реалізації процесорів для смартфонів зросла на 56 %

14

Квартальний звіт qualcomm продемонстрував збільшення сукупної виручки компанії на 43% до $9,3 млрд в порівнянні з аналогічним періодом попереднього року, а прогноз на поточний квартал перевершив очікування аналітиків. Все це викликало зростання курсу акцій компанії на 6 %.

Джерело зображення: qualcomm

Аналітики спочатку очікували, що виручка qualcomm в третьому кварталі не перевищить $8,86 млрд, тому досягнуті $9,3 млрд цілком передбачувано надихнули інвесторів. У поточному кварталі компанія очікує виручити від $10 до $10,8 млрд, що також вище очікувань аналітиків, які розраховували на $9,68 млрд квартальної виручки. У третьому кварталі qualcomm на напрямку мобільних процесорів збільшила виручку в річному порівнянні на 56% до $7,7 млрд, з них $4,7 млрд довелося саме на компоненти для смартфонів. У компанії такий стрибок пояснюють високим попитом на смартфони і мобільні пристрої. Для періоду тотального дефіциту така динаміка сама по собі дуже хороша. Передові техпроцеси для виготовлення продукції qualcomm використовують компанії tsmc і samsung, більш зрілу літографію-компанії umc і smic.

На наступний фіскальний рік керівництво qualcomm прогнозує зростання прибутку на 20 %, що вище очікувань аналітиків, що передбачають збільшення прибутку тільки на 12,5 %. У наступному році компанія розраховує відвантажити компоненти не менше ніж для 550 млн смартфонів з підтримкою мереж 5g. У минулому кварталі особливо активно росли поставки чіпів для смартфонів на платформі android, оскільки конкуренти huawei кинулися перерозподіляти ринок на свою користь. Ліцензування технологій принесло qualcomm лише на 3% більше в річному порівнянні — $1,55 млрд.

Представники qualcomm зізналися, що нестача компонентів відчувається у всіх сегментах, але ситуація розвивається відповідно до прогнозів компанії. Докладаються зусилля до зниження залежності виручки qualcomm від ринку смартфонів. Поставкам автомобільних компонентів приділяється особлива увага, за рік вони збільшили профільну виручку на 44% до $270 млн.з іншого боку, в поточному кварталі поставки процесорів для смартфонів повинні принести компанії рекордну виручку, тому від даного пріоритету qualcomm не відмовляється.