Випуск відеокарт intel alchemist передадуть партнерам, а у продажу можуть з’явитися кастомні моделі

39

Вже кілька років триває епопея затяжного очікування виходу третього гравця на ринок ігрових відеокарт. Зовсім недавно стало відомо, що intel планує випустити повноцінну лінійку, що включає як швидкісні флагманські графічні чіпи, так і відносно недорогі моделі. Найбільш очікуваним є arc alchemist. Очевидно, що даний gpu не зможе претендувати на лаври самої продаваної відеокарти оскільки любителі комп’ютерних ігор віддають перевагу моделям до 250 доларів. У будь-якому випадку чутки стверджують, що сині планують потіснити nvidia, випустивши дешевший варіант geforce rtx 3070. У ході недавньої бесіди з главою графічного підрозділу intel раджою кодурі стали відомі цікаві подробиці, якими ми з вами і поділимося.

Перш за все він пояснив, чому було вирішено скористатися 6-нм потужностями tsmc. За його словами, власний покращений 10-нм техпроцес не зміг би забезпечити достатню кількість графічних чіпів у відведені терміни. Мало того, навіть якби інженери спробували прискорити темпи освоєння, це б було дорожче, ніж звернутися до конкурентів, які завжди готові підставити плече за розумну винагороду. До слова, сьогодні 10-нм у синіх називаються “intel 7”, адже саме таким нехитрим способом було вирішено наздогнати і перегнати tsmc, яка не додумалася міняти шильдики замість освоєння більш тонких технологічних норм.

Раджа кодурі зазначив, що в руках intel знаходиться фінальна версія графічного чіпа. Мало того, обрані партнери вже отримали свої копії, а сьогодні вивчається питання виробництва відеокарт на базі потужностей відомих напівпровідникових гігантів. Це дозволить розвантажити власні цехи, а також збільшити пропозиції на момент появи карт в магазинах. Поки залишається загадкою, чи піде intel по стопах nvidia і amd, довіривши виробництво кастомних рішень партнерам, або ж захоче контролювати всі стадії без винятку. Якщо трапиться друге, то ми можемо побачити intel arc alchemist від якої-небудь palit у формфакторі founders edition з еталонною друкованою платою і системою охолодження. Якщо буде прийнято рішення віддати все на відкуп партнерам, то ми побачимо безліч різноманітних дизайнів і широку палітру цін.

27-28 жовтня ми отримаємо вичерпну інформацію щодо нового покоління відеокарт в рамках заходу intel innovation. Продажі стартують на початку 2022 року, а значить сині якийсь час будуть єдиними, хто запропонує геймерам нові продукти. Ну а конкуренти пожвавлять ринок тільки до кінця наступного року.