Введення в UIkit framework.Частина 1

385

Від автора: вітаю Вас, дорогий друже. У даному уроці ми з Вами поговоримо про UIkit framework, який значно прискорює розробку всіх можливих користувальницьких інтерфейсів, дуже проста у вивченні і володіє пристойним функціоналом.

скачать исходникискачать урок

Як випливає з назви UIkit призначений, повторюся, для розробки користувальницьких інтерфейсів. З допомогою нього, за досить короткий час, можна сформувати досить складну веб-сторінку і причому всі елементи, що входять у її структуру, будуть витримані в одному єдиному стилі, що іноді дуже важливо.

Фреймворк відносно молодий, так як був випущений в липні 2013 року компанією Yootheme і вже користується гарною популярністю серед веб-розробників. Так само він володіє хорошим швидкодією і за своєю структурою складається з окремих модулів, що значно спрощує роботу і налаштування під себе.

Звичайно ж, так як це сучасний фреймворк, у ньому підтримується адаптивність, тобто Ви завжди зможете при необхідності реалізувати адаптивний інтерфейс. Так як UIkit – це більше CSS фреймворк, то звичайно ж, в основному працювати доведеться з певними стандартними іменами класів, але вони обрані так вдало, що запам’ятовуються практично миттєво і інтуїтивно зрозумілі. Ну і останнє компоненти входять до складу фреймворку, можуть працювати як окремо, так і один з одним, як би в парі, тобто Ви завжди зможете комбінувати функціонал окремих компонентів.

Отже, офіційний сайт фреймворку Ви знайдете за цим посиланням.

Введение в UIkit framework

Це англомовний ресурс, на якому представлена офіційна документація по бібліотеці UIkit. Але на просторах інтернету Ви можете знайти і російськомовний сайт, але я вкрай не рекомендую його використовувати, так як по суті це простий машинний переклад першого розглянутого нами сайту і часом читаючи пояснення до того чи іншого елементу фреймворку, взагалі не зрозуміло про що йде мова.

Введение в UIkit framework

Звичайно, функціонал фреймворку просто величезний і протягом двох уроків ми ні як не встигнемо розглянути навіть малу його частину. Однак ми постараємося з вами реалізувати не складний інтерфейс, завдяки якому Ви зможете оцінити можливості, які пропонує UIkit і можливо він Вас зацікавить до подальшого, більш поглибленого вивчення. Так само у відео версії я буду активно працювати з документацією і відповідно, Ви будете бачити, звідки беруться різні використовувані класи і можливо це допоможе Вам у майбутньому самостійному навчанні.

В розділі “Get Started” наведена інструкція по установці фреймворку і продубльована посилання для скачування бібліотеки.

Введение в UIkit framework

Крім того в даному розділі присутнє посилання на офіційні uikit приклади, тобто розробники привели кілька сторінок, створених за допомогою вищевказаної бібліотеки, тобто готове практичне використання, хоча пропоновані інтерфейси дуже прості. Тобто Ви завжди зможете відкрити дані приклади і використовуючи вихідний код, розглянути принцип їх створення.

Власне на це текстова версія уроку закінчена, у відеоверсії ми з Вами виконаємо установку фреймворку і почнемо створювати свій перший користувальницький інтерфейс. При цьому Ви:

дізнаєтеся, як створювати горизонтальну навігаційну панель;

навчіться працювати з відступами;

дізнаєтеся як швидко створити різні іконки;

навчіться працювати з ненумерованными списками;

дізнаєтеся як формується випадають навігаційні меню;

А так само в завершенні даної частини ми коротко познайомимося з механізмом формування сіток і закріпимо це вміння вже в продовженні цього уроку.

На цьому у мене все, чекаю Вас у відеоверсії даного уроку. Всього Вам доброго і вдалого кодування!!!