Володимир путін: до 2060 року росія повинна стати вуглецево-нейтральною

6

В ході пленарного засідання міжнародного форуму «російський енергетичний тиждень» президент російської федерації володимир путін заявив, що перед країною поставлено нове завдання: росія повинна досягти вуглецевої нейтральності до 2060 року.

Джерело: pexels.com

Згідно із затвердженим планом, до 2030 року обсяги вуглецевих викидів зростатимуть, але незначно — всього на 0,6% до 2030 року. Далі піде їх зниження, і до 2050 року планується зменшити їх на 79% від нинішнього рівня (або на 89% від рівня 1990 року).

Для зниження викидів буде використовуватися цілий ряд стратегічних рішень. Зокрема, це вуглецеве ціноутворення, яке передбачає введення квот і нормативів, надання стимулів для розвитку «зелених» технологій, а також коригування податку на видобуток корисних копалин. У країні передбачається розвиток програм фінансування екологічних проектів, а також розвиток системи публічної нефінансової звітності.

Як зазначає видання the bell, президент довгий час не порушував питання вуглецевої нейтральності росії. Однак, якщо вірити деяким джерелам, радникам вдалося переконати його в тому, що даний напрямок має велике значення. В результаті тема зміни клімату тепер займає одне з центральних місць в порядку глави держави.