Внутрішня SEO-оптимізація для початківців: підбираємо мета-теги для свого сайту

153

Від автора: вітаю вас, друзі! Сьогодні мова піде про те, що таке SEO-оптимізація. Для початківців цей термін може здаватися лайливим словом і викликати побоювання. Можливо, це пов’язано це з тим, що алгоритми пошукових систем тримаються в найсуворішому секреті, і ніхто точно не знає, за якими принципами ті чи інші сайти виявляються в Топі пошукової видачі. Але не так страшний SEO, як його малюють. Все-таки існують конкретні рекомендації тих же Google, Yandex та інших пошуковиків по оптимізації. Давайте поговоримо про найважливіших інструментах СЕО-оптимізатора — мета-тегах.

Для початку спробую вас переконати в тому, що Search Engine Optimization (вона ж SEO, вона ж оптимізація під пошукові машини) — це необхідний інструмент просування будь-якого бізнесу в Інтернеті.

За даними одного дослідження, 25% клієнтів приходять на сайт завдяки тому, що знайшли його серед пошукової видачі. Задумайтеся, саме стільки потенційних клієнтів ви втрачаєте тільки тому, що не перебуваєте на перших місцях в ранжируванні. Звичайно, пошукові системи — це не єдине джерело трафіку для сайту, але ви однозначно повинні зробити все, щоб ваш сайт з’явився як можна ближче до верху пошукової видачі по відповідним запитам (ключових слів, за якими веб-ресурс просувається в мережі).

Що таке мета-теги?

З чого почати навчання SEO-оптимізації сайтів? Звичайно ж, поняття «мета-тег». Мета-теги — це (X)HTML-теги, які зазначаються в розділі head документа і необхідні для надання відвідувачам сайту і пошуковикам інформації про веб-сторінці (тематика, на які питання вона може відповісти).

Основними мета-тегами, які ми сьогодні розглянемо, є title і description, без яких неможливе якісне просування веб-ресурсу. Їм потрібно приділяти не менше уваги, ніж іншим пунктам оптимізації.

Для складання title і description використовуються ключові слова — фрази, які користувачі вводять в пошукову рядок, щоб знайти відповідь на якесь питання. Статті, що розміщуються на веб-сторінках, слід відразу «заточувати» під ключові запити, щоб залучити користувачів відвідати сайт.

Title — заголовок веб-сторінки (сайту)

Основи основ SEO-оптимізації для початківців — мета-тег title (заголовок). Цим мета-тегів не можна нехтувати — він є найважливішим чинником при ранжируванні в пошукових системах. Але і для відвідувачів title дуже важливий.
Якщо у заголовки грамотно вставити ключові слова, то вони будуть чудово залучати трафік на сайт. А пошуковики відносяться до ключових слів, вписаним в мета-теги, вкрай позитивно.

Відвідувачі бачать цей мета-тег, коли набирають запит в пошукових системах. Також title сторінки відображається на вкладці браузера.

В HTML-код title додається наступним чином:

вміст метатега
контент веб-сторінки

Приблизна структура мета-тега title може виглядати так: Ключові слова | Назва компанії | Регіон/адреса

Поради з написання тега title:

зробіть тайтл максимально ефективним — впишіть в нього те, що будуть шукати ваші потенційні клієнти/відвідувачі сайту. Як я вже згадував вище, якщо запит користувача співпаде з вашим тайтлом, то пошуковий робот не тільки покаже ваш сайт у видачі, але і виділить фрази або слова, що збігаються з ключовим запитом;

використовуйте вертикальну риску в якості роздільника між різними поняттями/ключами в title. Пошуковикам на цю рису «начхати», а користувачам такий тайтл набагато легше прочитати (особливо з вкладок браузерів);

робіть мета-тег зрозумілим і акуратним, уникайте орфографічних помилок, повторення одних і тих самих ключових слів;

якщо ви просуваєте свій сайт в конкретному регіоні, вкажіть це з допомогою тайтла. Таким чином ви підвищите кількість ефективних відвідувань на вашому сайті;

уникайте дублів — заголовок на кожній веб-сторінці повинен бути різним.

Щоб стати SEO-оптимізатором, в першу чергу, потрібно навчитися складати семантичне ядро — структурований перелік ключових фраз, по якому здійснюється просування сайту. Ці ключові слова і використовуємо при складанні мета-тегів title і description.

Благо, зараз є безліч платних і безкоштовних інструментів для підбору ключових слів. Серед них можу порадити Yandex.Wordstat, Google AdWords, KeyKollector. Для просування намагайтеся не використовувати занадто конкурентні, високочастотні запити. Особливо якщо ви не готові «зжерти» всіх своїх конкурентів.

Description — опис нашої веб-сторінки

Description (мета-опис, фрагмент) — це короткий текст (близько 160 символів), що описує вміст сторінки. Цей текст ми бачимо серед результатів пошукової видачі під URL-адреса веб-сторінки або в соцмережах, якщо користувач поділився з нами посиланням на цю сторінку.

HTML-код в цьому випадку має приблизно наступний вигляд:

вміст метатега
контент веб-сторінки

Якщо ваш сайт створено на якому-небудь движку (Joomla, WordPress і тощо), або на ньому встановлений спеціальний SEO-плагін, то в код лізти не знадобиться. Ви зможете вказати всі найважливіші мета-теги в спеціальних полях.

Правила «гарного тону» при складанні description:

ключові слова — обов’язково повинні бути присутніми в мета-описі (мінімум одна ключова фраза);

довжина — 135-160 символів, інакше пошуковик «відріже» ваш дескріпшн на самому цікавому місці;

осмисленість — текст повинен бути зрозумілим і корисним для користувача. Вставити якомога більше ключових фраз в description — це, звичайно, добре. Але ще краще, щоб користувач сниппету міг відразу зрозуміти, що йому пропонує даний сайт. Опис повинен бути привабливим та відповідати змісту сторінки;

відсутність дублів — як і у випадку з заголовком, мета-опис слід робити різним для кожної веб-сторінки. Крім цього, description не повинен повністю збігатися з іншими мета-тегами;

не використовуйте лапки » — весь текст після них буде «відтятий» пошуковим роботом, оскільки даний вид лапок використовується в HTML-коді. Якщо вам все-таки необхідно поставити лапки — використовуйте «ялинки»;

не починайте мета-опис з вступних слів — «у даній статті ми розглянемо…» і т. п. Пишіть по суті, переходьте одразу до суті, не забуваючи про ключові слова.

Отже, з основними пунктами SEO-оптимізації для початківців розібралися. Це все мета-теги, які потрібні на початковому рівні. Решта досить специфічні, тому можуть знадобитися вам тільки тоді, коли наберетеся достатньо досвіду в СЕО-просування.

Якщо ви хочете знати все про веб-розробку, оптимізації та розкрутці сайтів, підписуйтесь на оновлення нашого блогу. Щодня ми публікуємо нові статті, які корисні як для новачків, так і професіоналів. Рекомендуйте наш блог своїм друзям в соцмережах — це буде плюсик до вашої дружньої карму!

До нових зустрічей!