Вивести рядок PHP, щоб позбутися від помилок минулого

217

Від автора: в роки навчання студентської я ніяк не міг подружитися з деякими програмними дисциплінами. Деколи, навіть прості приклади коду давалися з особливим працею. Те, що в інших займало всього кілька хвилин, у мене могло не вийти взагалі. Наприклад, вивести рядок PHP.

Основа основ

На операції з рядками тримається затребуваність PHP. Сподіваюся, це не потрібно доводити? Хоча все-таки скажу про це кілька слів.

Багато в чому завдяки PHP сучасна всесвітня Мережа перейшла зі стану статики до динаміки. Ця мова в зв’язці з ще декількома технологіями дозволяє створювати інтернет-ресурси, вміст, стилі і верстка яких збираються (задаються) «на льоту». Тобто, динамічно. До цього всі сайти були статичними: вони мали чітко задану структуру і стилі, для зміни яких доводилося модифікувати весь код веб-сторінок.

PHP дозволяє розміщувати структуру сайту в окремих файлах. При запиті користувачем певної сторінки вона збирається із складових частин: шапки, футер, меню та інших елементом.

Що собою являє розмітка сайту? Для програмного мови – це звичайні рядки, які потрібно вивести на екран. Після чого браузер розпізнає в них теги HTML і на їх основі форматує вміст сторінки. Приклад нам в допомогу:

Hello World! I’m coming for you! Soon i’ll catch you!

“;
echo htmlspecialchars(‘

Hello World! I am coming for you! Soon I will catch you!

‘);
?>

Вывести строку PHP

У прикладі з допомогою першого блоку коду ми відображаємо в браузері текст, відформатований відповідно прописаним тегів розмітки і стилям. У другому блоці ми виводимо HTML-код як звичайний текст. Для цього очищаємо розмітку від спеціальних символів за допомогою функції htmlspecialchars().

Але в одному і іншому випадку використовується echo. Тепер ми знаємо, як вивести рядок в PHP за допомогою цієї мовної конструкції. Вона є основним засобом мови для відображення тексту.

Часткове відображення

Хотілося б доповнити сказане вище. Також вивести текстовий вміст можна з допомогою цілого сімейства функцій print(). Причому вони зустрічаються не тільки PHP, але і в інших програмних мовами.

Але що робити, якщо потрібної вивести не весь рядок, а тільки її частина. Для цього існує substr(), яка повертає лише частина рядка, починаючи з заданого символу. Приклад:

“;
//частина рядка
echo substr($str,32);
?>

Вывести строку PHP

Ось так можна вивести декілька слів з рядка в PHP.

Пройдемося по базі даних

Я вже говорив, що PHP тісно пов’язаний з декількома програмними технологіями. Однією з них є MySQL:

Вывести строку PHP

У цьому прикладі ми отримали лише значення одного стовпця. Якщо потрібно «витягнути» з таблиці БД запитувану рядок повністю, тоді код потрібно трохи змінити:

Вывести строку PHP

В останньому прикладі, щоб з допомогою PHP MySQL вивести рядок, ми використовували цикл, а також трохи змінили сам запит.

Тепер і ви зможете легко відображати рядка. Навіть якщо на це раніше (як на мене) вам потрібно часу трохи більше, ніж всім іншим :)