Висока конверсія: як її досягти і де взяти приклади лендингов з високою конверсією?

199

Від автора: я вітаю вас. У попередніх статтях ви могли прочитати багато корисної інформації про те, що таке лендінгем, продає текст, конверсія і т. д. В цій статті я хотів би підвести підсумок і зібрати максимум рад по підвищенню конверсії на лендинге або в інтернет магазині.

Як ви знаєте, конверсія вимірюється у відсотках. Чим вище, тим краще. В даному випадку не вийде заглибитися конкретніше і точно сказати, яке значення конверсії є оптимальним.

Тому що якщо ви продаєте квартири, то і 0,3% бути хорошою конверсією, а якщо продаєте квіти — навіть 5% може бути поганим результатом. І категорія товару/послуги це не єдине, що впливає на оптимальний показник конверсії.

Як збільшити конверсію? Загальні поради

Дуже важливо зрозуміти той момент, що неможливо отримати хорошу конверсію, оптимізувавши лише щось одне. Але очевидно, що поліпшивши ряд чинників, що ви 100% піднімете конверсію.

Не пошкодуйте грошей на хороший дизайн. І все-таки без хорошого дизайну набагато важче продавати що-небудь. Якщо ви розраховуєте на більший прибуток, краще віддати 10-30 тисяч дизайнеру і отримати відмінний унікальний дизайн.

Высокая конверсия: как ее добиться и где взять примеры лендингов с высокой конверсией?

Розробіть сайт/лендінгем, максимально оптимізувавши його під необхідні цілі. Це насправді досить великий пункт і тут можна багато чого обговорювати. Також тут багато технічних нюансів, які вам обов’язково заглиблюватися, якщо ви платите фахівця за розробку проекту. Але все ж мати хоча б найменше уявлення про цих технічних вимогах вам потрібно, так ви зможете перевірити якість розробки. Власне, я не буду вам розповідати про всі параметри, а лише про ті, які найбільше можуть впливати на конверсію:

Кросбраузерність. Якщо простою мовою, ваш сайт повинен коректно відображатися у всіх сучасних версіях популярних браузерів: Chrome, Yandex, Mozilla, Opera, Safari, IE, Edge. Бажано, щоб крім останніх версій сайт не “розвалювався” і в старих браузерах. Наприклад, якщо ваш сайт некоректно відображається в Опері, ви втрачаєте 10-15% потенційної аудиторії, конверсія автоматично знижується. Нехай не набагато, але знижується.

Адаптивність. Цей параметр важливий, якщо ви будете рекламувати один і той же сайт для всіх користувачів з усіх пристроїв. Адаптивний сайт буде добре виглядати на всіх популярних дозволах. Ви повинні перевірити це особисто, а не просто вірити розробнику на слово.

Швидкість завантаження. Мабуть, один з найважливіших факторів. Те, що швидкість завантаження впливає на конверсію — це очевидно. Як саме? Якщо сайт завантажується повільно, людина може просто її закрити, так і не дочекавшись завантаження. Скажімо так, банальне стиснення коду і оптимізація зображення під web вже істотно поліпшать швидкість. Повірте, багато хто і цього не роблять.

Розробка під необхідні цілі також передбачає, що до сайту не будуть підключатися ті бібліотеки і плагіни, які не потрібні. Знову ж таки, це поліпшить швидкість.

Оптимізувати юзабіліті сайту. Робота над цим починається вже на етапі створення дизайну. Пам’ятайте про те, що ваша мета — максимально спростити клієнтові шлях до замовлення, створити якомога менше перешкод на шляху до конверсії. Наприклад, максимально спростити форму замовлення, надати зручне меню, розмістити кілька форм на лендинге і т. д.

Сформулюйте чітко своє УТП щоб пізніше використовувати його в тексті, що продає. УТП — це унікальна торгова педложение. В тому-то і справа, що у багатьох підприємців воно неуникальное і виглядає приблизно так: “купуйте наш товар, він хороший”. А вам потрібно гарненько подумати над своїм УТП і зробити його максимально привабливим.

Створити якісний текст, що продає на основі УТП. В першу чергу ми говоримо сьогодні про конверсії на лендинге, а там завжди використовується текст, що продає. Його можна написати самому, якщо у вас вже є в цій справі невеликий досвід, а можна замовити копірайтеру.

Продає текст завжди повинен складатися на основі УТП і крутиться біля нього.

Створити відчуття надійності у користувача. Для цього можна використовувати різні прийоми: розмістити на лендинге телефон і адресу вашої компанії, надати відгуки клієнтів, сторінки в соц. мережах, показати сайти-партнери.

Высокая конверсия: как ее добиться и где взять примеры лендингов с высокой конверсией?

Не завраться. Краще нехай все, що ви розміщуєте на лендинге буде правдивим. Чому? Скажу чесно, багато покупців до вашого лендинга бачили масу інших, де теж були хвалебні відгуки та багато іншого локшини, яку їм намагалися непомітно повісити на вуха.

Повірте, нейтральний відгук часто може надати кращий вплив на людину, ніж надмірно хвалебний.

Кілька прикладів з реального реклами лендингов, які знижують конверсію

Настав час розглянути кілька прикладів, як недоробки на лендинге можуть знизити конверсію. Я візьму ці приклади зі своєї практики, тому що бачив тисячі лендингов.

1. Заходиш на лендінгем і кілька секунд бачиш тільки спроби браузера завантажити його. На першому екрані красується зображення на весь екран (неоптимизированная), яка завантажується 5-6 секунд, а то і більше. Варто розуміти, що у багатьох людей немає доступу до швидкого інтернет-каналу і завантаження навіть декількох мегабайт може тривати у них набагато довше.

Одного разу я проводив аналіз лендингов, завантаживши парочку з CPA-мережі. Так ось, одні тільки картинки в цілому важили більш 10 мегабайт. Мало того, що вони не були оптимізовані для web, вони дуже часто ще й були великих розмірів, ніж необхідно.

Наприклад, картинку 3800 на 1900, яка використовувалася для фону, насправді можна було зменшити до 1500 750, після чого ще й оптимізувати. На виході вийшло зображення, яке приблизно в 10 разів менше споконвічного.

2. Рекламується товар з доставкою тільки по Росії. У блоці відгуків можна знайти відгуки від людей, що проживають в Казахстані і Україні. Цей недолік дуже легко впадає в очі і може викликати підозри у відвідувача.

3. При заході на лендінгем якийсь елемент сайту не працює. Наприклад, обнулився таймер зворотного відліку, не перемикається слайдер, відео, яке ви залили з ютуба, перестало бути доступним. Таких проблем може бути безліч, всі вони б’ють по конверсії.

4. Текст не оформлений належним чином. Іноді при заході можна бачити текст, що продає на сайті, але він йде просто суцільним полотном, навіть без особливого форматування. Мало хто захоче читати таке.

5. Неправильно підібрані кольори. Коли один блок — отруйно-зелений, а наступний за ним — яскраво-оранжевий, відвідувач може закрити сторінку, так як очі йому дорожче будь-якого вашого товару.

6. Недоробки у верстці. Коли при заході на лендінгем видно, що один блок наїжджає на другий, а де-то взагалі форма замовлення наполовину вилізла за межі екрану, ні про яку хорошу конверсії мови бути не може.

7. Помилки і друкарські помилки. Багато хто не надають цьому значення, але по-хорошому варто перечитати хоча б заголовки, тому що помилка в значимому заголовку не додасть вашому лендингу солідності, а вашого товару — довіри.

Якщо в тексті багато помилок, користувач може думати приблизно так: “Якийсь безграмотний школяр писав цей текст і я повинен вірити? Ну вже немає”. Одна справа, зробити кілька помилок в інформаційній статті, яка не впливає на продажі, але інша — написати безграмотний текст, що продає, поставивши хрест на бізнес-ідеї.

8. Занадто складна форма замовлення. Останнім часом це зустрічається все менше, але все ж. Потрібно пам’ятати, що на лендинге відвідувач чи буде згоден заповнювати більше 2-3 полів, краще попросити його ввести ім’я і телефон, а інші деталі узгодити по телефону.

Высокая конверсия: как ее добиться и где взять примеры лендингов с высокой конверсией?

9. Непрацююча форма замовлення. Ну це без коментарів, в такому випадку інформація просто не дійде до вас. Тобто замовлення можуть бути, але ви про це не дізнаєтеся. Висновок: завжди тестувати форму самостійно і перевіряти, чи коректно приходять дані.

10. Занадто великий лендінгем. Тут, звичайно, все неоднозначно. Великий лендінгем — це не завжди погано. Наприклад, якщо ви рекламуєте на ньому свій інфопродукт або послугу, то описувати це можна довго.

І все ж краще знати якісь заходи, тому що більшість людей не бажає читати книгу про те, чому їм потрібно купити те, що ви пропонуєте. Якщо ваш лендінгем складається з багатьох блоків, краще зробити вгорі фіксоване меню з основними блоками, щоб людина могла швидко до них перейти, а не прокручувати сторінку 15 секунд в пошуку потрібного розділу.

В інших же випадках, коли суть пропозиції і так вкрай зрозуміла, краще обмежитися маленьким лендингом.

Неявний спосіб поліпшення конверсії

По суті, конверсією можна вважати заповнення форми користувачем замовлення. Але чи приносить це його дію безпосередньо гроші? Ні, тому що після цього його ще чекає розмова зі співробітником call-центру, в результаті він цілком може відмовитися від товару. Виходить, що конверсія була, але грошей не принесла. А вам потрібні конверсії, за якими слідують підтверджені замовлення клієнтів.

Таким чином, вам потрібно максимально покращувати обзвон клієнтів. Робите це особисто ви, ваші співробітники або наймані працівники, зі свого боку вам потрібно подбати як мінімум про дві речі:

Щоб дзвінок людині відбувався практично миттєво після заповнення форми. Якщо подзвонити навіть через пару годин, бажання придбати товар може до цього часу значно зменшитися.

Щоб ті, хто проводить обзвон, більш менш розбиралися в особливостях товару/послуги, могли перерахувати переваги і взагалі вести адекватний діалог з клієнтом.

Що ще впливає на конверсію або від лендинга залежить не всі

Лендінгем завжди буде лише одним з факторів, які формують конверсію. Вам завжди потрібно пам’ятати ще про деяких факторах:

Зв’язок оголошення з лендингом. Люди переходять на рекламований сайт через клік по вашому рекламному оголошенню. Якщо ви в оголошенні написали “Даруємо всім гребінець безкоштовно, але при переході на лендінгем людина бачить, що нічого подібного — гребінець дійсно безкоштовно, але тільки у випадку, якщо він купить дві таких же. Отже, ви начебто і не збрехали на 100%, але очікування людини обмануті. Конверсії не буде.

Визначення цільової аудиторії. Ваш лендінгем може бути ідеальний, але тільки для вашої цільової аудиторії. Ви не зможете продати (з хорошою конверсією) бездротові навушники літнім людям та комплекси для схуднення програмістам.

Як збільшити конверт, коли всі вже оптимізовано?

Все ніколи не буде повністю оптимізовано. Завжди буде те, що можна поліпшити. Якщо ви зробили все можливе, але хочете продовжувати підвищувати CR, саме час почати спліт тести.

Спліт тест — це коли ви берете поточний лендінгем (копіюєте його) і міняєте на ньому якусь одну деталь. Після цього ви ллєте приблизно однакову кількість трафіку на обидві сторінки і дивіться, на який з них виявилася краще конверсія.

Далі ви берете найкращий з двох варіантів, знову змінюєте якусь деталь (вже другу), знову ллєте трафік і дивіться на нові результати. Спліт тести варто проводити, звичайно, коли у вас вже достатньо грошей, щоб тестувати свої ідеї.

Наприклад, ви можете зробити лендінгем під більш вузьку цільову аудиторію. Наприклад, тільки під чоловіків-автомобілістів. Відповідно, ви повинні його істотно переробити — замінити картинки, трохи змінити текст, можливо навіть кольору, відгуки і т. д. тобто адаптувати весь одностраничник саме під вузьку аудиторію.

І це лише одна ідея поліпшення конверсії, ви можете придумувати свої.

Де подивитися приклади лендингов з високою конверсією?

Дуже-дуже багато таких прикладів ви можете подивитися в CPA-мережах. Зокрема, одні з найбільших – це KMA.biz і m1-shop.ru. Просто пройдіть реєстрацію в цих агрегаторах і зможете вільно переглядати всі офферы і лендінгем для них відповідно.

У цих мережах сотні офферов, для кожного, як правило, представлено кілька лендингов. Можу дати пораду дивитися в першу чергу лендінгем топових офферов, зазвичай саме вони вже максимально оптимізовані і на них хороша конверсія.

Епілог

Що ж, мабуть, я сказав усе, що хотів сказати з приводу поліпшення конверсії. Безумовно, всі фішки і секрети підвищення конверта не були розкриті, але оптимізувавши навіть все те, про що говорилося в статті, ви можете підняти конверт значно. А тоді вже, можливо, ви придумаєте щось своє.