Використовуйте аналітику для побудови кращого мобільного веб-сайту

198

Від автора: Стратегія Mobile first! Адаптивний дизайн! Ви чули подібні незрозумілі терміни і яскраві вирази. Незліченні корисні і не дуже статті проголошують підйом мобільних пристроїв, а які практичні кроки можна почати, щоб зробити свій бренд більш доступним мобільним користувачам?

При розгляді проблеми створення веб-сайту відповідно до стратегії mobile-friendly можна представити власнику бізнесу безліч свідчень на зразок дослідження Pew Research, яке показує, що 56% дорослих людей у США носять з собою смартфони. Однак хоча загальна статистика зручна для демонстрації значущості створення сайтів, піклуються про мобільних пристроях, вона не гарантує точного розуміння того, яким чином користувачі стануть взаємодіяти з окремим брендом у своєму телефоні.

Часто команди дизайну і розробки просять переробити дизайн старого веб-сайту і зробити його адаптивним. Розглянувши вже наявні дані, можна зрозуміти те, яким чином краще всього представити інформацію мобільним користувачам. Для неймовірно детального аналізу мобільного активності Google Analytics пропонує кілька безкоштовних властивостей з можливістю легкого порівняння активності настільних комп’ютерів. Якщо у вас ще не встановлений Google Analytics, то зробити це легко. Лише створити безкоштовний обліковий запис, а потім Google супроводить вас по всьому процесу. Вам потрібно буде розмістити на своїй сторінці код стеження перед тим, як почати збирати дані, які ми розглянемо в цій статті.

Аналіз мобільних відвідувань через звіти

Стандартні звіти в Google Analytics – про те, де більшість людей переглядають сторінки. Давайте розглянемо найважливіші з них для мобільного активності.

1. ОГЛЯД

Цей звіт (Audience/Аудиторія → Mobile/Мобільні → Overview/Огляд) ділить відвідування на мобільні, настільні і планшетні. Він стане в нагоді для швидкого перегляду статистики високого рівня, такий як кількість відсотків відвідувань з мобільних пристроїв.

Попередній перегляд мобільного звіту-огляду, доступного на Google Analytics.

Коли клієнтів цікавить значимість створення статичного адаптивного веб-сайту, їх часто переконує проста демонстрація того, скільки відвідувань веб-сайту проводиться з мобільних пристроїв. Якщо враження значної частини користувачів буде гірше оптимального, то власник повинен зрозуміти, що вже настала пора сприймати їх потреби всерйоз. З мого досвіду, кількість активності з десктопів налічує всього близько 50-60% відвідувань, при цьому кількість мобільних і планшетних користувачів разом становить решті відсоток (майже половину!).
Однак команди розробників і дизайнерів повинні дивитися глибше, ніж простий огляд. Ось тут-то дуже допомагає звіт Devices/Пристрої.

2. ПРИСТРОЇ

Цей звіт (Audience/Аудиторія → Mobile/Мобільні → Devices/Пристрої) розбиває статистику на окремі пристрої, використовувані для отримання доступу на ваш веб-сайт. Ці деталі здатні допомогти вам виділити проблеми застосування в окремої телефонної, планшетній або мобільної операційної системи. Наприклад, якщо Galaxy S III демонструє значно більші показники, ніж iPhone, вам, напевно, буде потрібно порівняти, як відображається ваш веб-сайт в цих пристроях.

Попередній перегляд звіту про мобільному пристрої.

Переглядаючи звіт про місцевий бізнес з надання послуг, чий веб-сайт призначений для цільових споживачів, я побачив значно більш високий рівень переходів з ipad’ов, ніж з будь-яких перелічених у списку телефонів. Просте впихивание веб-сайту для настільних комп’ютерів в браузер смартфона не давало користувачам позитивного враження від цього процесу. Однак при розмірах планшета веб-сайт залишався для користувачів достатньо великим, щоб користуватися формою було досить зручно.

Як людина, що керує рекламними онлайн-кампаніями, я зазвичай виявляю, що вірно протилежне – з планшетів дивляться сайти рідше, ніж з телефонів. Статистика, таким чином, посилила необхідність оптимізації мобільного враження та приведення телефонного відображення сайту в норму. В адаптивній розмітці, яка усуває необхідність розтягувати і збільшувати розміри для того, щоб заповнити форму в мобільному браузері, веб-сайт буде працювати більш ефективно.

Попередній перегляд звіту про дозвіл екрана.

Але звіт не обмежується списком пристроїв. Верху також можна вибрати різні параметри для огляду таких факторів, як дозвіл екрану і операційна система. Огляд найбільш часто зустрічаються дозволів екрану відвідувачів допоможе вам спланувати контрольні точки адаптивного редизайну сайту. Також можна відзначити надзвичайно високий рейтинг або занадто малий час завантаження сайту для окремого дозволу, що може виявитися результатом обрізки вмісту при цьому розмірі.

3.БРАУЗЕР & ОС

Цей звіт (Audience/Аудиторія → Technology/Технологія → Browser & OS/Браузер і ОС) показує основні застосовувані для доступу на ваш веб-сайт браузери, а також відображає тренди — наприклад, який браузер частіше використовується на телефонах Android – за замовчуванням або Firefox. Крім того, можна подивитися статистику по операційній системі і навіть додати колонку для її версії (клацніть випадаюче меню Secondary Dimension/Додаткові параметри і виберіть Operating System Version/Версія операційної системи).

Попередній перегляд звіту про операційну систему.

Звіт також здатний показати, скільки вам доведеться докласти зусиль, щоб зробити веб-сайт назад сумісним. Наприклад, при перегляді статистики веб-сайту однієї інженерної компанії наша команда розробників виявила значну кількість відвідувачів з Internet Explorer 8 (напевно, в тих офісах, чиї ІТ-відділи досі вирішують, чи потрібно переходити з CRT на LCD-монітори!), і лише невеликою кількістю запитів з мобільних пристроїв. Ці результати допомогли сфокусувати увагу на створенні веб-сайту, придатного для застарілих систем.

Створення додаткових сегментів

Хоча загальні звіти надають вже достатню кількість корисної інформації, розширені сегменти змушують вас глибше покопатися в корисних даних про мобільних відвідувачів. Можна встановити різні сегменти для мобільних телефонів, планшетних і настільних відвідувань, і навіть більш вузьку сегментування за розміром екрана пристрій.

Щоб відшукати розширені сегменти, перейдіть у вкладку Reporting/Звітність в своєму обліковому записі Google Analytics. Ближче до верху сторінки (між графіком і панеллю меню) клацніть на випадає стрілку-вказівник біля All Visits/Все відвідування. З’явиться меню, що дозволяє переглянути існуючі сегменти і створити нові. У Built-In/Вбудовані ви зможете вибрати сегменти за замовчуванням для Mobile Traffic/Мобільний трафік і Tablet Traffic/Планшетний трафік.
Однак вам доведеться створити сегмент спеціально для трафіку з настільних комп’ютерів (так як єдина вбудована опція збирає десктопи і планшети в один сегмент).

Створення нового розширеного сегмента.

Виберіть Create New Segment/Створити новий сегмент і з’явиться нове меню виберіть в лівій колонці Technology/Технологія. Відкрийте Device Category/Категорія пристрою і введіть Desktop/Десктоп. Потім збережіть сегмент з тим, щоб можна було використовувати його у своєму акаунті.

Фільтрація сегмента по влаштуванню.

Можна застосувати розширені сегменти для звітів через інтерфейс Google Analytics. Я часто користуюся ними при розгляді загальної статистики, тому що поведінку користувача на мобільному пристрої сильно відрізняється від поведінки на планшеті або десктопі. До того ж, при виявленні піку в рейтингах або будь-якої іншої проблеми, я часто користуюся такими сегментами для визначення специфічності даної проблеми для типу пристрою. Нижче для огляду при фільтруванні наведені деякі корисні звіти аж до мобільного трафіку.

1.СТОРІНКИ

Тут (Behavior/Поведінка → Site Content/Вміст сайту → All Pages/Всі сторінки) можна визначити перші сторінки, які переглядаються мобільними користувачами. Ця інформація важлива для планування того, які елементи навігації включити в мобільну версію і для ідентифікації важливих сторінок, не виявлені мобільними користувачами. До того ж, порівнюючи перші сторінки настільних комп’ютерів і мобільних пристроїв, можна зрозуміти, які цілі переслідуються різними видами користувачів. Наприклад, користувач десктопа може захоплено ритися в каталозі продукції, тоді як користувач смартфона просто намагатиметься відшукати адресу вашого найближчого офісу.

2. СТОРІНКИ ВИХОДУ

Цей звіт (Behavior/Поведінка → Site Content/Вміст сайту → Exit Pages/Сторінки виходу) показує останні популярні сторінки перед виходом з веб-сайту. Профільтрувавши до мобільного сегменту, зробіть огляд перших сторінок виходу і визначте, чи не заважають домогтися бажаної мети користувачам які-небудь специфічні мобільні проблеми.

Наприклад, ми виявили, що багато хто, особливо мобільні користувачі, залишали веб-сайт нашої компанії на тих сторінках, де обговорюються певні послуги. Щоб справитися з цим, ми помістили вгорі цих сторінок заголовки з коротким повідомленням «Contact us»/«Зв’яжіться з нами».

3. ПОТІК ВІДВІДУВАЧІВ

Цей звіт (Audience/Аудиторія → Visitors Flow/Потік відвідувачів) показує основні маршрути відвідувачів вашого сайту. І знову порівняння мобільного та десктопового поведінки повинно допомогти вам вирішити, які сторінки при кожному розмірі пристрою слід зробити найбільш помітними.

На одному сайті я виявив, що сторінка About/Про нас для користувачів настільних комп’ютерів була однією із звичних. Однак на мобільному пристрої сторінка виявилася набагато нижче в списку, так як посилання на неї з навігаційної панелі на телефоні була ледь помітна.

4. ДЖЕРЕЛА ТРАФІКУ

Цей звіт (Acquisition/Збір даних → All Traffic/Весь трафік) показує найчастіші джерела, за допомогою яких відвідувачі заходять на сайт. Порівняння мобільного та десктопового сегментів показує, чи є у мобільних користувачів перекіс у бік якого-небудь джерела. Я часто помічав більш високий відсоток трафіку, що йде з Facebook на мобільних пристроях, ніж на десктопах, так як дуже багато заходять у Facebook через додаток для смартфонів. Така обізнаність допоможе вам пристосувати повідомлення у розмірах мобільних пристроїв для тих людей, які виявили ваш бренд допомогою соціального кошти. Наприклад, якщо це блог, переконайтеся, що в мобільному пристрої добре видно і нормально функціонують кнопки соціальних мереж.

До того ж, цей звіт допоможе діагностувати проблеми з пошуковим движком, індексованих на мобільному пристрої. У 2013р. Google оголосив про посилювання правил і штрафи для веб-сайтів з поганим враженням на мобільних користувачів. Якщо ваш природний трафік стійкий на десктопах, але дуже низький на мобільних пристроях, то вам, можливо, доведеться пошукати фактори, карається google’ом, такі як Flash-відео або несправні перенаправлення, переводять користувачів з субсторінку на домашню сторінку.

Дійте згідно з даними

Якщо у вас є доступ до облікового запису Google Analytics того веб-сайту, який ви переробляєте, то у вас буде достатньо матеріалу для прийняття дизайнерських і девелоперських рішень. Приділіть час розгляду цих даних!

Якщо потрібно відстояти значимість адаптивного дизайну для будь-якого сайту, почніть з процентного співвідношення останніх відвідувань з мобільних пристроїв і планшетів. Перейдіть до пристроїв, браузерам і розмірами екранів, щоб вирішити, які елементи включити в навігацію для мобільних пристроїв. Скористайтеся першими сторінками, потоком відвідувачів і джерелами трафіку для визначення того контенту, який слід виділити, і способів маршрутизації користувачів з веб-сайту при кожному з розмірів екрану.

Найнебезпечніше рішення при плануванні будь-якого веб-сайту – проігнорувати дані про аудиторію. Будь-який бізнес, нехтує забезпеченням дружнього веб-присутності для мобільних користувачів напевно програє тим конкурентам, які зроблять це правильно. Команди дизайну, розробки та маркетингу відповідальні за використання всіх наявних даних і орієнтування людей, що приймають рішення, на успішну роботу веб-сайтів для мобільного аудиторії.