Відновлення позицій ресурсу в Яндексі після видалення шкідливого коду

254

Від автора: видалення з сайту небезпечного коду не гарантує відновлення його колишніх позицій у видачі Яндекса. Про це у своєму блозі розповів Платон Щукін.

Після видалення небезпечного коду сайт «повертається» у видачу Яндекса. У фрагментах його сторінок, проіндексованих в Яндексі, більше не буде виводитися попередження про небезпеку. При цьому пошуковик не гарантує, що після зняття обмежень ресурс відновить свої колишні позиції.

За той час, поки сайт знаходився в списку небезпечних і результати його ранжирування занижувалися алгоритмами Яндекса через наявність шкідливого коду, структура видачі могла кардинально змінитися. Про це в публікації на своєму блозі повідомив Платон Щукін.

Починаючи з 2009 р. Яндекс виводить попередження про небезпеку у фрагментах сторінок ресурсів, на яких був виявлений шкідливий код. А з минулого року цей факт враховується пошукачем як сигнал до зниження результатів ранжирування. Але ці обмеження знімаються відразу після видалення з сайту шкідливого коду і перевірки, засвідчує, що ресурс більше не є небезпечним.

Платон Щукін пояснив, що наявність на сайті вірусного коду робить сайт менш привабливим для користувачів. Якщо цю проблему залишати невирішеною протягом тривалого часу, то позиції сайту знижуються з природних причин навіть без зниження його рейтингу з боку Яндекса.