Види і типи сайтів

562

Від автора: вітаю вас, дорогий друже. Ось ми постійно пишемо про сайтобудуванні. Ну а які взагалі існують види і типи сайтів? По-моєму, дуже важливий і цікавий питання, давайте на нього відповімо.

Типи і види інтернет-сайтів

Навіть не знаю, за якою ознакою розділити сайти. За способом верстки вони бувають адаптивні і фіксовані, по структурі макета — одноколоночные, двухколоночные і трехколоночные (а може, ще більше). Але це все не те, про що ми будемо сьогодні говорити. Ми розділимо веб-ресурси саме за їх основним відмінностям – цілі і функціоналу, який повинен бути реалізований.

Блог

Отже, ми почнемо з одного з найпростіших видів сайтів – блогу. Це такий інтернет-проект, на якому досить часто додаються нові сторінки. Їх зміст залежить від того, якої тематики проект. Це може бути інформаційна стаття, опитування, особиста думка автора і т. д. Блоги бувають персональними, де пише одна людина, за винятком деяких публікацій. Також на блог можуть писати кілька людей. Блог також можна назвати контент-проектом.

Дуже багато компаній сьогодні створюють собі блоги, це дозволяє залучити більше потенційних клієнтів, а також підвищити довіру до себе. Погодьтеся, навряд чи виникне довіра до послуг компанії, якщо у неї на сайті жодного розумного тексту, з тієї тематики, де вона надає послуги? Загалом, основна мета блогу, це дати людям корисну інформацію, яка допоможе їм вирішити якусь проблему або відповісти на якесь питання.

Візитка

Це сторінка компанії, мета якого полягає в тому, щоб розповісти людям про те, що являє собою компанія, коли вона заснована, хто в ній працює, які послуги надаються, контактна інформація і т. д. Як правило, візитка складається всього з 3-5 сторінок, тому для його створення навіть необов’язково встановлювати движок, хоча зазвичай це роблять.

На такому ресурсі дуже багато залежить від візуального оформлення, тому що це дозволяє сформувати у відвідувачів позитивне враження від веб-ресурсу, а це перший крок до того, щоб чоловік почав довіряти і самої компанії. Якщо на блозі візуальне оформлення просто має не заважати сприймати контент, то над дизайном візитки треба працювати набагато більш ретельно, хоча створюються такі сайти теж без особливого праці.

Портфоліо

Популярно сьогодні мати власний ресурс-портфоліо, де ви або ваша команда може виставити приклади своїх робіт. Зазвичай виставляють найкращі. Як правило, це актуально серед веб-дизайнерів, верстальників, графічних дизайнерів, ілюстраторів і т. д, тобто скрізь, де можна візуально оцінити якість роботи.

На таких сайтах також має бути досить яскраве якісне оформлення. Мати проект-портфоліо дуже вигідно фрілансерам, які так можуть отримати багато переваг над конкурентами. Однак портфоліо можна викласти і на своєму блозі, не обов’язково для цього створювати окремий проект.

Інтернет-магазин

Ще один стандартний вигляд сайтів – інтернет-магазин. Оскільки його головна мета – продавати товари, то дизайн повинен бути таким, що запам’ятовується і зручним, можливості сайту повинні забезпечувати зручність користувача.

В цьому ви можете рівнятися на кращі інтернет-магазини. Наприклад, Amazon. Ось які речі непогано було б мати на такому сайті: красиві картки товарів, можливість додати вподобане в обране, можливість додати товар у кошик, красиве оформлення знижок і спецпропозицій і т. д.

Дуже корисним може бути використання слайдера, в якому прокручувалися б найкращі товари. Загалом, в онлайн-магазині дуже багато уваги має бути приділено дрібниць, а дизайн сайту повинен бути на висоті. Також є додаткові технічні труднощі, пов’язані з тим, що не на кожному движку можна створити нормальний магазин, а ще потрібно підключити систему оплати.

Форум

Спеціальний проект, створений в основному для спілкування між користувачами. Контент тут створюється безпосередньо самими людьми, які спілкуються нею. Форум може бути тематичним або про все потроху.

На такому сайті може бути закритий-доступ. Чим більше форум, тим більше на ньому модераторів і адміністраторів, які модерують коментарі і стежать, щоб дотримувалися правила.

Новинний сайт

Це інтернет-проект, головна мета якого – якомога швидше донести до людей новини в самих різних темах. Зазвичай, новинні сайти спеціалізуються під якусь одну тематику або регіон. Наприклад, новини футболу або новини Санкт-Петербурга. На такому ресурсі зазвичай є можливість залишати коментарі і взагалі всіляко спілкуватися з іншими людьми, оцінювати новини та підписуватися на них.

Портал

Мабуть, реалізація порталу є найскладнішою, оскільки по функціональності такий сайт вже є набагато більше, ніж просто читання тексту і купівлю товарів. На порталі може бути все, що завгодно: ігри, унікальні сервіси, чати.

Як правило, такі проекти плануються заздалегідь, для них закуповується дуже потужний сервер, а також наймається команда фахівців, яка буде відповідальною за реалізацію цього проекту.

На порталі може бути все: і форум, і можливість щось придбати, і новинна стрічка. Взагалі все, що завгодно. Інша справа, що чим цікавіша ідея, тим її складніше може бути реалізувати. У підсумку на розробку порталу навіть специ можуть витратити пару місяців як мінімум. Вартість розробки порталу зазвичай починається з 300 тисяч рублів і може закінчуватися багатьма мільйонами.

У цій статті ми з вами швидко пробіглися по основним видам сайтів, а також їх відмінних рис. Я думаю, це корисна інформація для новачка. Не забудьте підписатися, якщо ви бажаєте отримувати від нас новини у сфері сайтобудування.