Вибір тематики сайта – як не помилитися

270

Від автора: вітаю вас. Сьогодні я хотів би розповісти, як правильно зробити вибір тематики сайту для заробітку і подальшого розвитку на нього, щоб ви не допустили помилок.

Правило 1 – заробити можна практично в будь-якій тематиці

Якщо говорити про тематику, то про це написано дуже багато статей, як її правильно вибрати і т. д. Заробити, загалом-то, можна практично в будь. Справа тут лише в правильній монетизації.

Сайт з 1000 відвідувань на добу може заробляти стільки ж, скільки сайт, на який заходить 50-100 осіб. Чому? Тому що власник першого неправильно монетизує свій проект, а господар другого – правильно. Але ця стаття не про те, як правильно це робити. Просто суть цих слів у тому, що при правильному підході ви зможете заробити скрізь – і на сайті про акваріумних рибок, і на порталі знайомств, і на форумі про психології.

Найвигідніші тематики

Але все-таки, варто сказати, що в інтернеті ті сфери, в яких витрачається більше всього грошей, і де найбільше реклами. Це такі теми, як:

Автомобілі та їх ремонт

Нерухомість

Будівництво

Ремонт побутової техніки

Медицина

Меблі

Фінанси

Промисловість і промислові товари

Сюди ж можна віднести туризм. Великі гроші можна заробляти і в темах дозвілля, хобі, спорту, освіти і т. д. Все залежить від того, наскільки популярним зможе стати ваш ресурс і які способи монетизації ви будете використовувати.

Найважливіше при виборі тематики

Прибутковість, середня ціна кліка, конкурентність — все це зрозуміло, все це необхідно враховувати як додаткові фактори. Але є те, що ви обов’язково повинні врахувати – як ви особисто ставитеся до тематики, вона є для вас цікавою та розбираєтеся ви в ній.

Справа в тому, що якщо ви самостійно будете писати матеріал на сайт, то успіх для вас можливий лише в тому випадку, якщо вам самим буде цікаво те, про що пишете. Як багато сьогодні в мережі сайтів, на яких просто гори рерайта, сухих статей, які є, по суті, копіями інших, і в яких не розкривається рівним рахунком нічого нового.

Я ж хочу сказати, що ви нічого нового і не розкриєте, якщо тематика не буде вас надихати. Вас задовольнить поверхневий рерайт статей конкурентів, тому що це буде ваш максимум, якщо ви не розбираєтеся в темі, та ще й до того ж вона вам не подобається.

Звичайно, при бажанні ви можете створити блог на тему, в якій самі не розбираєтеся, найняти людей, які будуть над ним працювати. Якщо у вас достатньо грошей для цього, ви цілком можете так вчинити, як сьогодні роблять дуже багато при побудові свого бізнесу.

Якщо ж говорити про особистому блозі, на якому ви хочете в майбутньому заробити, то тут найголовнішим фактором є те, що вам подобається найбільше. Наприклад, якщо мені подобається сайтостроение, я про нього і буду писати на своєму блозі. Звичайно, я можу іноді відволіктися, написавши, як я пробіг марафон, або як провів рік, але головна тема – сайтостроение. І мені цікаво писати, тому що крім створення унікального контенту я отримую щось ще – розвиток тієї тематики, яка мені найбільше цікава.

Я думаю, ви зрозуміли хід моїх думок і я бажаю вам мислити подібним чином. Тому що скільки людей сьогодні створюють собі блоги про СЕО або заробіток грошей, але самі при цьому є повними новачками в цьому. Скільки людей хочуть створити якийсь проект про фінанси, будівництво, але нічого у них не вийде, тому що їх нудить від цих тем, а при виборі вони керувалися лише тим, що заробітки в тематиках цих потенційно більше.

А як щодо кількох блогів на різні тематики?

В цілому, можу підтримати таку ідею, хоча у неї є і мінуси. З одного боку, краще було б зосередитися на чомусь одному і тоді ви змогли б досягти гарних результатів за короткий час. З іншого, веб змінюється. Сьогодні це прибутково, а завтра буде прибутково. А якщо ви маєте кілька варіантів, то маєте гарну страховку від різних змін. З іншого боку, з вашого боку може знадобитися більше зусиль.

На початковому етапі вам буде дуже важко в цьому випадку, якщо все робити самому. Я думаю, сенс відкривати відразу кілька проектів є тільки для тих, хто вже має досвід в інтернет-бізнесі.

Ще одне важливе правило

Прагнете створювати сайти під вузькі тематики. Це те, що є самим оптимальним вибором на сьогодні. Справа в тому, що інтернет вже трохи сформувався і в ньому з’явилися гіганти. Наприклад, найпопулярніші ресурси у сфері спорту, технологій, фінансів і т. д. Відвідуваність таких ресурсів давно перевалила за 100 тисяч відвідувачів на добу, і вам ніколи не домогтися цього, тому що ви один, і в даний момент у вас лише ідея, а там працює команда професіоналів.

Таким чином, сьогодні я бачу безперспективним створення сайтів, на яких пишуть все про спорт, або все про автомобілі. “Все” – запам’ятайте це слово, воно не годиться для вашого проекту, не можна охоплювати все, ви просто не зможете конкурувати з гігантами.

Що робити? Створіть проект для вузької аудиторії. Наприклад, тільки про футбол (або ще вужче – тільки про Чемпіонатах світу з футболу) або тільки про баскетбол. Якщо ви хочете проект про сайтобудуванні, створіть про якійсь одній чи кількох технологіях, не охватывайте все. Наприклад, тільки про створення сайтів для Drupal або тільки про технології JavaScript.

Рис. 2. Знайшов в мережі таку картинку, вона просто ідеально підкреслює мою думку про те, що сьогодні потрібно створювати вузькоспрямовані інтернет-проекти.

Загалом, такі проекти мають набагато більше шансів на успіх (за особистим переконанням автора цієї статті). А коли ви створюєте сайт “все про комп’ютерах” ви хоч уявляєте, який обсяг роботи стоїть за цією фразою? Навіть якщо ви безвилазно просидите за клавіатурою рік, друкуючи статті з цієї теми, ви не розкриєте тему навіть на 10%.

Сподіваюся, тепер питання вибору тематики сайту для вас став простіше, подумайте над ним ще і визначте для себе найоптимальнішу тему. Також непогано користуватися в процесі вибору такими інструментами, як: WordStat і Букварикс, щоб дізнатися, наскільки багато запитів у вашій темі і шукають люди взагалі щось за нею.

Власне, правильний вибір тематики допоможе вам згодом розкрутити і монетизувати свій проект, але ще більше вам в цьому може допомогти курс з практичної частини монетизації блогу, з якого ви дізнаєтеся всю необхідну інформацію. А на цьому я прощаюся з вами і бажаю підібрати таку тему, яку ви багато років будете писати в задоволення.