Вибір хостингу для сайту

215

Від автора: вітаю всіх. Вибір хостингу для сайту – не найпростіше справа в наш час, так як провайдерів стає все більше і кожен заявляє, що він краще за всіх. Як не загубитися і вибрати щось якісне?

Я не бачу сенсу радити якийсь конкретний хостинг. По-перше, тому що часи змінюються. Вже були в історії ситуації, коли непогані провайдери повністю припиняли свою роботу в результаті якої-небудь великої аварії. По-друге, це відразу викличе суперечки, тому що у кожного свій кращий провайдер, і це нормально. Давайте просто розглянемо основні параметри і характеристики, яким повинен відповідати хостер.

Свіжіше на серверах

Не такий явний, але дуже важливий момент. Всі сайтовые движки мають певні вимоги до свіжості програмного забезпечення. На щастя, всі провайдери це розуміють і сьогодні дуже рідкісні такі ситуації, коли з-за старого ЗА ви не можете поставити потрібний скрипт на сервер. Ви ризикуєте, тільки якщо вибираєте зовсім невідомого і зубожілого хостера.

Здатність витримувати навантаження

Очевидно, що це теж важливо, тому що дозволяє серверам рідше “падати” через перевантаження. Цей параметр мають зв’язок із іншим – uptime. Багато хто при виборі провайдера дивляться на нього в першу чергу. Аптайм – це показник того, наскільки стабільна і постійна робота сервера. По-хорошому, він повинен бути дорівнює 99,8 – 100%. Чим вище, тим відповідно краще.

Час роботи провайдера в мережі

Бажано, щоб було від 5 років, тому що молоді компанії викликають недовіру, хоча і тут є виключення. Якщо провайдер працює більше 10 років, це хороший плюс в його користь.

Час відгуку сервера

Гарний час відгуку покращує швидкість завантаження сайтів на сервері. Оптимальним вважається час в 50-200 мс.

Якість підтримки

Це те, що ви часто ніяк не зможете перевірити до покупки. Хоча ви можете перевірити швидкість і якість відповідей на ваші запити під час тестового періоду або почитати відгуки реальних людей, які користувалися послугами.

Після прочитання 20-30 таких відгуків у вас напевно складеться більш менш ясна картина положення. Ще краще, якщо на сайті провайдера є онлайн-поддежка і чат з її представником. Наприклад, на деяких сайтах я таке бачив. Десь збоку або знизу є невелика форма для зв’язку з співробітником компанії.

Час відповіді на ваше питання особливо важливо, коли у вас якась аварія, тому що рішення потрібно знайти якомога швидше.

Загальні можливості тарифів і ціни

Якщо ви придивляєтеся до якого-небудь хостингу, раджу також більш детально вивчити його пропозиції. Наприклад, є можливість автоматично встановлювати cms? Якщо так, то які? Яка версія php на сервері? Чи є можливість створювати поштові скриньки і управляти резервним копіюванням? Ви і самі можете скласти свій список вимог і побажань. Якщо якоїсь інформації в описі тарифів ви не знайдете, можна запитати в тех. підтримку.

Також не варто боятися великих цін, боятися треба дуже маленьких, тому що це відразу викликає підозри. Абсолютно нормально, за що якісні послуги з вас зажадають відповідну оплату.

До чого потрібно поставитися з обережністю?

Надто вигідними пропозиціями від нових компаній. Найчастіше це зроблено для того, щоб залучити побільше клієнтів будь-якою ціною. Але практика показує, що краще платити більше і отримувати перевірене, чим менше і отримувати невідоме.

Також не варто брати хостинг тільки тому, що вам щось дають у відповідь. “Замов хостинг і бери участь у розіграші 5 цінних призів”. Звичайно, може бути бажання взяти участь у такій акції, але для початку варто перевірити провайдера.

У цьому вам можуть допомогти авторитетні рейтинги і сайти з відгуками реальних людей. Чим більше таких сайтів у вашому розпорядженні, тим точніше ви зможете оцінити реальну якість послуг. Знайти такі рейтинги можна через пошуковик.

Маленькому тестового періоду. Якщо у компанії немає послуги тестового періоду або він становить 1-2 дні, то це дивно. Хороший хостер не побоявся б зробити тест більше, тому що він упевнений у своїх послугах і не боїться, що клієнту щось не сподобається.

Але тут теж не слід вважати цим параметром. Я знаю непогані хостинги, де тестовий період дуже короткий або його немає.

Є у хостера якась система навчальних уроків та довідка? Якщо у вас виникне якесь питання, не завжди потрібно вирішувати його через тех. підтримку. Якщо на сайті провайдера є навчальні статті або відео, то це чудово. Звичайно, це необов’язкове вимогу.

Чи є повернення грошей? Багато чесні і авторитетні компанії в мережі пропонують своїм клієнтам таку можливість. Якщо вам не сподобалась якість послуг і ви переїжджаєте на інший хостинг, можна запитати повернення грошей.

Що ж, ось такі критерії вибору хостингу я вам запропонував. Сподіваюся, це допоможе вам підібрати якісні послуги за оптимальною ціною. Залишайтеся з нами і підписуйтесь на оновлення, щоб дізнатися ще більше про сайтобудуванні.

При виборі свого хостингу ми використовували вищезазначені параметри і вимоги.