Вертикальне меню для joomla 3

304

Від автора: вітаю Вас, дорогий друже. У даній статті ми з Вами поговоримо про те, як створюється вертикальне меню для joomla 3. Звісно, тема не нова і вже кілька разів розглядалася в статтях нашого сайту і швидше за все Ви чудово знаєте, як реалізується цей елемент. Але так як меню, це найважливіший блок будь-якого хорошого веб-сайту, думаю зовсім не зайвим буде розглянути парочку додаткових розширень, завдяки яким дуже легко сформувати даний навігаційний блок.

Отже, як було сказано вище в цій статті, ми з Вами розглянемо два досить цікавих модуля, які формують в CMS Joomla вертикальне меню. А значить, перший модуль який ми розглянемо – це Simple Responsive Menu.

Вертикальное меню для joomla 3

Традиційно на сторінці опису поточного розширення, клікаємо по кнопці “Завантажити” для переходу на офіційний сайт розробника.

Вертикальное меню для joomla 3

На момент написання даної статті, остання актуальна версія – 1.10, відповідно її і викачуємо, використовуючи кнопку “Download Now”. Після скачування, як зазвичай встановлюємо модуль. Використовуючи менеджер розширень Joomla.

Вертикальное меню для joomla 3

Зверніть увагу, що модуль виводить на екран конкретне меню, а значить, Вам необхідно його створити перед публікацією модуля. Далі переходимо в менеджер модулів.

Вертикальное меню для joomla 3

І переходимо на сторінку налаштування щойно встановленого модуля.

Вертикальное меню для joomla 3

У параметрі “Select menu” вибираємо меню, пункти якого будуть відображатися в якості контенту модуля. Якщо багаторівневе меню, тобто містить як батьківські так і дочірні посилання, значить в параметрі “Show Sub-menu Items”, необхідно вказати “Так”, в цьому випадку будуть відображатися на екран підпункти. Так само, використовуючи параметри “Start level” і “End Level”, Ви можете визначити початковий і кінцевий рівень вкладеності посилань, тобто ті рівні, які будуть відображені на екрані. І нарешті, вибираємо позицію для виведення модуля на екран, вказуємо на яких сторінках він буде доступний і визначаємо статус “Опубліковано”.

Тепер перейдемо до настроюваної частина для перевірки результатів.

Вертикальное меню для joomla 3

Як Ви бачите, розширення відмінно працює. При цьому в модулі додано адаптивність, тобто при певному розмірі екрану, вміст модуля згортається в випадаючий список, тим самим значно заощаджується використовуване місце екрана.

Вертикальное меню для joomla 3

Параметри, що відповідають за адаптивність містяться на вкладці “Responsive Options”, сторінки налаштування поточного модуля. Тепер переходимо до наступного модуля, під назвою Joombig Tree Menu.

Вертикальное меню для joomla 3

Цей модуль відображає на екран вертикальне меню, вигляд якого дуже схожий на дерево каталогів і файлів операційної системи Windows. Як зазвичай клікаємо по кнопці “Завантажити” для переходу на офіційний сайт розробника.

Вертикальное меню для joomla 3

Далі, використовуючи кнопку “DOWNLOAD FREE”, завантажуємо безкоштовну версію модуля і встановлюємо стандартним способом, за допомогою менеджера розширень.

Вертикальное меню для joomla 3

Тепер переходимо на сторінку налаштування щойно встановленого модуля.

Вертикальное меню для joomla 3

Параметри доступні для налаштування:

Enable/Disable jQuery – підключити власну бібліотеку jQuery;

Width of module(%) – ширина модуля у відсотках;

Margin – зовнішні відступи;

Select Menu – вибір меню відображається модулем;

Show/Hide Title Directory – показати або приховати заголовок батьківського каталогу (рядок яка буде відображатися над усіма пунктами меню)

Title directory – заголовок пункту верхнього рівня;

Start Level – початковий рівень показу багаторівневого меню;

End Level – кінцевий рівень показу багаторівневого меню;

Show Sub-menu Items – показувати вкладені пункти меню.

Після публікації модуля, переходимо до настроюваної частина для перевірки результатів.

Вертикальное меню для joomla 3

Взагалі модуль меню це досить не складний модуль, який за великим рахунком можна створити самостійно, але для цього необхідно знати API CMS Joomla. Тому якщо Ви бажаєте научитсья створювати свої власні розширення, які в повній мірі будуть вирішувати поставлені завдання, Вам буде корисний наш курс Joomla-Професіонал. Створення розширень для Joomla.

На цьому дана стаття завершена. Всього Вам доброго і вдалого кодування!!!