Версія для слабозорих joomla

334

Від автора: вітаю Вас, дорогий друже. У даній статті ми поговоримо про те, як реалізується версія сайту для слабозорих на Joomla, бо користувачів c слабким зором досить багато, а значить, створюючи хороший сайт обов’язково потрібно врахувати, щоб забезпечити максимальний комфорт від перегляду сторінок для відвідувачів даної групи. Адже якщо користувачеві зручно переглядати матеріали сайту і тим більше вони йому цікаві, значить, з великою ймовірністю можна вважати, що він буде повертатися на Ваш сайт знову і знову.

Для початку хотів би відзначити, що сайт для слабозорих на joomla або варіант сайту, можна створити різними способами і звичайно ж, в рамках даної статті ми з Вами розглянути всі їх просто не зможемо. Ми реалізуємо, один із способів, який на мій погляд найбільш вдалий. До речі в стандартному шаблоні CMS Joomla під назвою Beez 3, дана можливість вже реалізована з використанням функціоналу мови JavaScript. Нагадаю, що вгорі сторінки, Ви можете побачити три посилання: Більше. Скидання, Менше, з допомогою яких можна збільшити або зменшити розмір шрифту сторінки, хоча і незначно.

Звичайно, Ви можете запитати, навіщо потрібно окрема версія сайту для слабозорих на joomla, якщо використовуючи інструменти браузера завжди можна змінити масштаб відображення сторінок. І це дійсно так, але при зміні масштабу вигляд сайту може змінитися, причому деякі блоки можуть з’їхати з певних позицій, а це не припустимо, для хорошого сайту. До того ж у версії для слабозорих можливо знадобиться трохи переробити структуру всіх сторінок для кращого сприйняття, відповідно в цьому випадку зміна масштабу ні як не допоможе.

Тому в даній статті версія для слабозорих joomla буде реалізована з використанням додаткового шаблону і спеціального розширення, за допомогою якого користувач в потрібний момент зможе переключитися на даний шаблон. Тобто іншими словами, для слабозорих відвідувачів ми створимо окремий шаблон, який буде використовуватися для відображення інформації сайту. Як правило, такий шаблон використовує більш великий шрифт, для формування тексту і більш збільшені за розмірами зображення.

Отже, для початку підготуємо додатковий шаблон. Звичайно, до нуля ми його створювати не будемо, так як на це просто не хватите часу, та й це не тема цієї статті. Ми використовуємо стандартний шаблон Beez3, який використовується як шаблон за умовчанням для користувача частини сайту і створимо його копію. Для цього відкриваємо менеджер шаблонів.

Далі переходимо на вкладку шаблони.

І натискаємо на посилання “Параметри Beez3”, тим самим переходимо на сторінку налаштування даного шаблону.

Нас цікавить кнопка “Копіювати шаблон”, використовуючи яку ми зможемо фізично, створити копію даного шаблону, що власне ми і зробимо. Якшо по цій кнопці, необхідно вказати ім’я майбутньої копії.

Вказавши ім’я, клікаємо по кнопці “Створити копію шаблону”. Після цього давайте перейдемо в каталог templates вихідних файлів Joomla і переконаємося в тому, що дійсно був створений новий шаблон.

Тепер давайте перейдемо в папку нового шаблону, а потім в каталог css, в якому відкриємо в текстовому редакторі файл layout.css. В якому, ми змінимо кілька правил css і тим самим як би змінимо поточний шаблон. А саме, збільшимо розмір шрифту для відображення вмісту сторінок сайту, тим самим покращимо читаність для слабозорих користувачів. Для цього, приблизно на 56 рядку, відредагуємо правила CSS.

body p,body ol,body ul,body dl,body address {
margin-bottom: 1.5 em;
font-size: 1.5 em;
line-height: 1.5 em;
}

Звичайно, зміни розміру шрифту не достатньо, але для тестових цілей, цілком достатньо. Так само при необхідності задайте параметри для створеної копії шаблону у менеджері шаблонів.

Тепер, коли шаблон готовий, виникає питання, яким чином реалізувати перемикання шаблонів користувача частині сайту? Звичайно, даний функціонал не передбачений стандартною комплектацією Joomla, а значить ми скористаємося стороннім розширенням, під назвою Template Selector.

Як зазвичай, клікаємо по кнопці “Завантажити” для переходу на офіційний сайт розробників.

Далі, вибираємо для якої версії CMS необхідно завантажити розширення, в нашому випадку це Joomla 3.x., і клікаєм по зображенню боксу.

Потім погоджуємося з умовами ліцензійної угоди і викачуємо розширення. Після, виконуємо установку стандартним способом. Так як розширення складається з модуля і плагіна, насамперед необхідно активувати плагін в менеджері плагінів.

Далі, переходимо в менеджер модулів і клікаєм по заголовку модуля mod_template_selector, і тим самим переходимо на сторінку налаштування.

Головне завдання даного модуля, відобразити в користувацької частини елементи керування шаблонами, тобто кнопки, перемикачі доступних шаблонів. Відповідно в параметрі “Templates Select”, необхідно вибрати ті шаблони, які будуть доступні до перемикання. У нашому випадку – це шаблони Beez3 і Beez3Copy. При цьому звичайно не забуваємо вказати позицію, відображення модуля і змінити його стан.

Тепер можна перейти у частину і перевірити результати роботи.

Як Ви бачите, модуль успішно відображається і з його допомогою можна швидко перемикатися між двома шаблонами. А так як другий шаблон відрізняється від першого лише розміром шрифту, значить ми з Вами відповіли на питання як зробити сайт для слабозорих joomla.

Більш детально вивчити шаблони Joomla Ви зможете, пройшовши безкоштовний курс Створення унікального шаблону Joomla. На цьому даний урок завершено. Всього Вам доброго і вдалого кодування!