Вчені массачусетського технологічного інституту створили світяться рослини

8

У грудні 2017 року дослідники з массачусетського технологічного інституту повідомили, що їм вдалося знайти спосіб створення світловипромінюючих рослин. Вони домоглися цього, впровадивши спеціалізовані наночастинки в листя водяного кресса, що дозволило їм випромінювати дійсно тьмяне світло протягом майже 4 годин.

У той час вони сподівалися, що при додатковій оптимізації ці рослини коли-небудь стануть досить яскравими, щоб висвітлити будинок або робочий простір офісу. І такий день настав.

Інженери массачусетського технологічного інституту, сша вдосконалили свої світловипромінюючі рослини і тепер вони можуть бути заряджені від світлодіода всього за 10 секунд, світити в 10 разів яскравіше, ніж їх первісна технологія, і працювати протягом декількох хвилин, крім того їх можна навіть багаторазово заряджати.

“ми хотіли створити світловипромінювальну рослину з частинками, які будуть поглинати світло, накопичувати його і поступово випромінювати”, – зазначив у своїй заяві майкл страно, професор хімічної інженерії массачусетського технологічного інституту імені карбона п.даббса і старший автор нового дослідження. “це великий крок до створення рослинного освітлення”.

Особливі наночастинки можуть поліпшити виробництво сонячного світла з використанням іншого виду світловипромінюючих рослин. Крім того, вони включають в себе відповідний фермент люциферазу – речовина, присутня в світлячках. Цей процес є прикладом зростаючої наукової дисципліни “нанобіоніки рослин”, в рамках якої дослідники розробляють методи збільшення врожаю за допомогою нових можливостей.

Щоб змусити свої культури світитися довше, майкл страно і його колеги створили і використовували “світловий конденсатор”, який зазвичай є частиною електричного кола, здатної накопичувати фотони і запускати їх, коли це необхідно.

Ця стратегія “світлового конденсатора” може працювати в багатьох видах рослин, наприклад, в слонячому вусі з таїланду, чиї листя можуть досягати більше фута в довжину. Дослідники сподіваються, що такі світяться культури коли-небудь можна буде використовувати в якості джерела зовнішнього освітлення.

Крім того, дослідники провели додаткові дослідження, щоб з’ясувати, чи не заважають наночастинки з кремнієвим покриттям звичайної життєдіяльності рослин. Вони виявили, що в світяться культурах процес фотосинтез протікав без будь-яких відхилень.

Майкл страно і його команда працюють над створенням рослинних культур, які будуть випромінювати ще більш яскраве світло протягом великих періодів часу.