В росію з тайваню нарешті привезли першу партію вітчизняних процесорів baikal-m

40

Видання cnews повідомило, що в росію прибула перша велика партія комерційних процесорів baikal-m. Контрактним виробником вітчизняних чіпів розробки «байкал електронікс» виступила тайванська компанія tsmc. Вони повинні були бути в москві на початку цього літа, але затрималися на чотири місяці через проблеми в ланцюжку поставок.

У посилці вагою 66 кг знаходяться 5 тис.мікросхем на базі архітектури arm. Це менше, ніж замовляли, але з 2022 року кількість процесорів в партіях буде збільшуватися. Генеральний директор підприємства “байкал електронікс” андрій євдокимов сподівається, що вже з січня-лютого партії включатимуть 10-15 тис.чіпів на місяць, і навіть з’являться деякі резерви. Він не став розкривати покупців в силу комерційної таємниці, але зазначив, що перші партії baikal-m заброньовані під пріоритетні проекти і партнерів, які внесли аванс.

Раніше про плани запустити серійне виробництво міні-пк і моноблоків на базі baikal-m заявляла компанія iru. Перші поставки компанія мала намір здійснити в першому кварталі наступного року.

Baikal-m – це однокристальна система, що складається з восьми 64-бітних процесорів cortex-a57 з тактовою частотою до 1,5 ггц, а також графічного прискорювача mali-t628 з частотою до 700 мгц. Споживана потужність системи не перевищує 30 вт. Чіпсет має два контролери пам’яті ddr3 / 4, підтримує інтерфейс pcie gen3, апаратне декодування відео до 4k, два відеовиходи і чотири мережевих ethernet-інтерфейсу.