В iphone 13 з’явиться prores. Що це таке

5

З виходом iphone 13 ми очікуємо не тільки безлічі нововведень, в тому числі, оновленого чіпа і свіжої ios 15, але і появи prores. Це зручний відеоформат, який зробить життя любителів записів на відеокамеру iphone набагато краще. Він існує вже досить давно, але впровадження в iphone — абсолютно новий крок у розвитку індустрії відеозапису. Пояснюємо, що це таке і навіщо це потрібно користувачам смартфонів від apple.

Розповідаємо, чому prores так потрібен в iphone 13

Що таке apple prores

Буде здорово, якщо prores з’явиться в iphone 13

Apple prores-це відеоформат, який представили в 2007 році для програми final cut pro. Можна подумати, що його основний плюс — це збереження записів у відмінній якості і зі збереженням максимальної кількості деталей і динамічного діапазону. Так, цим може похвалитися новий формат. Але є ще дещо цікаве. Proraw і prores призначені для редагування. Відеоредактори можуть конвертувати зняте відео в prores або аналог від avid при імпорті в apple final cut pro. Крім того, записувати відео в такому форматі можна буде прямо зі смартфона, використовуючи найпотужніший потенціал камери iphone.

Навіщо потрібен prores

Зйомка в prores дозволить редагувати великі файли з меншим навантаженням на процесор комп’ютера

Одна з причин, чому вам потрібен prores — це те, що подібний формат буде набагато краще «перетравлюватися» процесором вашого комп’ютера-ця оптимізація призведе до того, що редагування стане простіше, легше, ніж при використанні того ж h. 264, в якому спочатку записує ваша камера. За чутками, apple додасть новий формат у всі iphone 13 або тільки iphone 13 pro і max. Одна з ключових характеристик prores-це стиснутий формат файлу, який здатний передати якість без втрат . У формату prores є 6 стандартів якості, який використовувати — залежить від ваших пріоритетів і цілей.

Як використовувати prores

Відео в стандартному кодуванні h. 264 і h. 265 займає менше місця, оскільки формати призначені для забезпечення добротної якості зображення при низькій швидкості передачі даних. Саме це кодування робить файл незручним, що призводить до великого навантаження на процесор при редагуванні. Особливо це заважає, якщо ноутбук старовинний і насилу справляється з цими цілями.

Краще використовувати prores під час редагування перед тим, як конвертувати остаточний варіант в те, що користувачі будуть дивитися на смартфонах або на телевізорах з usb-накопичувача. Тим не менш, той же youtube підтримує prores. Однак, при завантаженні на цей сервіс prores все одно перетворюється в звичний h. 264.

За чутками, prores може з’явитися тільки в iphone 13 pro і pro max

Якщо apple дійсно зробить підтримку prores в iphone 13, це зробить формат більш популярним, ніж будь-коли. Prores відомий серед людей, які знімають і монтують відео, але розібратися в цьому простій людині може бути складно. Наприклад, ви плануєте знімати влог або стати популярним в tiktok — ви не плануєте витрачати дуже багато на обладнання або дороге пз для обробки відео. Prores відмінно підійде для цього. Наприклад, відеоредактор imovie працює з цим форматом з 2014 року. До речі, відео в prores поставляється в більш зрозумілому і знайомому форматі mov, який можна побачити в кінці імені файлу.

Що таке prores raw

У формату є також більш просунута версія — prores raw . Він був представлений ще в 2018 році. Його основна фішка-це стиснення prores для захоплення необробленого відео. По суті, це та ж концепція: файли меншого розміру, низьке навантаження на процесор і відеопам’ять комп’ютера. Він зручний простотою використання на відміну від формату cinema dng.

prores raw – це формат, який ви можете використовувати з високоякісною бездзеркальною камерою разом із зовнішнім пристроєм. Наприклад, цей формат підтримує дрон dji zenmuse x7. Використання цього формату дозволяє редагувати відеозаписи в adobe premiere pro, уникнувши переходу на final cut pro. Не забудьте підписатися на наш яндекс.дзен – там пишемо про те, про що ніхто ще не знає!

Prores raw-просунута версія формату

Apple не стала робити чогось абсолютно нового-ви можете використовувати звичні формати для перекодування в prores. Компанія лише прибрала деякі кроки з процесу обробки, спростивши перехід новачків для їх же зручності. Позбувшись від стиснення, з’явилася можливість уникнути погіршення якості зображення. Поява формату в iphone-це ознака довіри з боку apple, знак того, що смартфон став більше, ніж телефоном .

З точки зору споживачів, поява формату в iphone — це зручність використання і редагування матеріалу. З точки зору інших виробників-невелика війна форматів, адже аналогів у виробників софта дуже багато. Однак, будь-який виробник програмного забезпечення включить його в свій платний пакет, коли він стане популярний, а про свій власний формат тихенько забуде.